• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Rezultate căutare

  1. Salador

    Schimburi marfuri sensibile negustor

    Cum de a ajuns platina atat de cautata?
  2. Salador

    Soportul pentru Flash se termina in 31 decembrie 2020

    Cum suportul pentru Flash se termina in decembrie, va trebui ca toti sa trecem pe HTML5. In cazul meu, pe HTML5 jocul merge in reluare, cred ca voi fi nevoit sa renunt la joc. Mai e cineva in cazul meu?
  3. Salador

    Concurs de MEME-uri cu tematica Elvenar

    O idee ar fi sa se faca un concurs de MEME-uri cu tematica Elvenar. MEME-urile se pot face la urmatoarea adresa: https://memeful.com/generator Exemplu:
  4. Salador

    Cladiri invizibile

    Nu mai pot vedea locuintele de nivel 31 si Phoenixul de foc rece. Locuintele de nivel 32 sunt vizibile. Am intrebat in fratiei si nu se vede Phoenixul de foc rece. Am incercat mai multe refresh-uri.
  5. Salador

    Misiuni eventuri

    Va ajuta lista cu misinunile evenimentelor traduse in ro?
  6. Salador

    Piata Cufarelor

    As vrea sa descriu un sistem de schimb puncte de cunoastere numit "Piata Cufarelor". Cel mai bine e sa descriu un exemplu: Sa presupunem ca vreau sa modernizez Abisul Auriu la nivel 8. Verific aici. cate puncte de cunostere se obtin in urma modernizarii Abisului la nivel 8 si fac un program...
  7. Salador

    Stiri de pe beta

    "Cazarma, Baza de Intruire și Tabăra Mercenarilor nu mai împart producția de armata, ceea ce înseamnă că acum puteți antrena mai multe unități simultan"
  8. Salador

    Aventurile Fratiei

    Orasul meu aventuros: Al vostru?
  9. Salador

    Fratia NIRVANA cauta membri activi.

    Avem 2 locuri libere in fratia NIRVANA. Fratie ce face 10 cufere o data la 2 saptamani. Suntem un grup de jucatori care se incumeta si la Aventuri, grup in care nu prea este drama, fiecare stie ce are de facut. Ne ajutam intotdeauna si facem schimburi de PC. Pentru detalii, consultati...
  10. Salador

    Minuni Stravechi

    Am gasit un articol interesant despre Minunile Stravechi. Desi am 2 dintre Minunile pe care le considera nasoale, am ajuns sa fiu de accord cu lista minunilor nasoale si cele folositoare. Voi ce parere aveti?
  11. Salador

    Scurt indrumator pentru incepatori

    I. Marfuri stimulate: Pentru fiecare categorie de marfa: de baza (cherestea, otel,marmura), artizanale (cristale, pergament, matase) sau magice (elixir, praf magic, pietre pretioase) exista o marfa stimulata (cu productie crescuta), trebuie astfel construite exclusiv fabrici pentru marfurile...
  12. Salador

    Unitati usoare de distanta iluminate

    Mi s-a intamplat doar mie sau cladirea Unitati usoare de distanta iluminate apare mai des la crafting fata de cladirile din aceiasi categorie (Multiplicatorul magului magnific si Modernizare unitate dezlantuita).
  13. Salador

    Intrarea mea in competitie (sarcina 3)

    La multi ani Elvenar! Intradevar un sentiment placut, Ceva ce nu poate fi contrafacut. Zane si pitici au venit, Simtind miros de nerumenit. La cea mai mare aniversare, A V-a, dar cu mai multe in zare. Cu toti sunt aici, pregatind Gnomi cu spuma de la bere crescand Orcii si Goblinii au pus foc...
  14. Salador

    Intrarea mea in competitie (sarcina 2)

    Este vorba de zeița-pisică: Bastet .
  15. Salador

    Intrarea mea in competitie (sarcina 1)

    Cladirea mea preferata este Phoenixul de foc, in primul rand pentru ca hranit creste daunele unitatilor iar mie imi place turnirul si in al 2-lea rand pentru ca produce "Profit Portal 5%" .
  16. Salador

    Cercetare "marime divizie" optionale

    Conform post-ului dar si conform site-ului elvengems.com NU este o idee buna sa cercetezi "marime divizie" optionale Pe scurt, daca nu cercetezi "marime divizie" optionale: + Vei folosi o armata mai mica in turniruri, si prin urmare vei avea mai mult timp sa inlocuiesti pierderile. + Costurile...
  17. Salador

    Culoare oras

    Cam caramiziu orasul meu (cap 11). Culoarea asta s-ar fi potrivit la gnomi, daca tot se ocupau cu preluclarea cuprului.
  18. Salador

    [Sarbatorile de Mai] Caracteristici cladire sunt din nivelul I

    La una din cladirile, pe care le poti castiga la Serbatorile de Mai, caracteristicile apar ca cele din nivelul I.
  19. Salador

    Ordonare forum

    Mai face cineva "curatenie" in forumul "Raporteaza un bug" ? Ce bug a fost solutionat sau e inca activ?
  20. Salador

    Adevaratele cerinte sunt mai mici decat cele specificate

    E.g. cerintele de modernizare a unei fabrici de marmura lvl 18 sunt 57 cultura si 228 populatie: Insa odata apasat butonul de modernizare, cerintele devin 39 cultura si 206 populatie: Asta se intampla la toate modernizarile
Sus