• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Cercetare "marime divizie" optionale

Salador

Evoker
Conform post-ului dar si conform site-ului elvengems.com NU este o idee buna sa cercetezi "marime divizie" optionale

Pe scurt, daca nu cercetezi "marime divizie" optionale:
+ Vei folosi o armata mai mica in turniruri, si prin urmare vei avea mai mult timp sa inlocuiesti pierderile.
+ Costurile turnirurilor vor fi semnificativ mai mici
- Pe harta lumii va trebuie sa negociezi toate intalnirile.
 

DeletedUser2181

Guest
Îmi permit să punctez(sulimentar): dpmdv nu e căștig dacă cercetezi sau nu....
Pentru a fi pe plus cu armata, la fiecare turnir mizează pe luptă manuală, cam 2 lupte la 3 provincii, te prinzi repede când e indicat sa faci asta
din experiență, pe auto = Înfrangere, pe manual = pierderi de cca 20% cu armată identică in cele 2 atacuri !
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Sau mergi in totalitate pe auto, dar construiesti in oras cladiri pentru 25/50% +HP si pentru +daune la anumite unitati - bonusul e cumulativ in cazul acestora - (plus phoenix de foc activat, cine are, si/sau minunile de HP si daune modernizate ceva mai sus). Pentru cei care nu au timp de manual, pierderile sunt decente, eu asa procedez de mult timp si am toate cercetarile de divizie facute. Lupta automata nu va fi niciodata la nivelul celei manuale, ca nu prea are cum, va avea lacunele ei, dar totul e cum balansezi lucrurile, pentru ca posibilitati sunt mai multe.
 

ncat

Journeyman
Indiferent ce tactici/strategii folositi pentru a va creste performanta la turnir, ce a scris Salador ramane valabil si ajuta pe oricine.
 

DeletedUser2181

Guest
Ca sa fiu inteles cat mai bine de toata lumea am sa repet ceea ce am scris mai sus cu exemple:
Concret, turnir marmura(ca asta avem), sunt 2 atacuri care este indicat sa le lupti manual
adversarii la care fac referire sunt:
atacurile cele mai grele turnir marmura.jpg
Daca esti dispus sa procedezi de forma asta cu SIGURANTA vei avea de profitat,
pentru a avea dovada necesara am facut posibil sa am o infrangere pe atacul automat
infrangere lupta automat.jpg
si o victorie cu atacul manual (folosesc aceleasi trupe)
victorie lupta manual.jpg
acum va pun la dispozitie *castigul* dintre cele 2 variante, (1474 print-broasca in cazul de fata)
calcul pierderi unitati si resurse.jpg
daca procedezi cu cca 20 sau 30 astfel de atacuri pe manual, profitul este destul de mare
Sper sa fi fost destul de explicit

P.S. nu atacati cu armatele folosite de mine in exemple !!! :p
P.S.S. Nu am spus si nici nu spun ce este indicat la "marime divizie" ! fiecare are dreptul sa aleagă cum crede de cuviinta
 

ULISE

Ascended
Asa procedez si eu si inca de pe vremea cand nici nu era Turnirul implementat si luptam doar in provincii.
Eu duc 90 % din lupte pe manual si asta din lipsa de timp deoarece a fost o perioada cand nu faceam nicio lupta pe automat.
 

DeletedUser2181

Guest
In plus ce am constatat eu, luptele duse pe manual produc adrenalina, te fac sa gandesti, te captiveaza !,cu alte cuvinte iti oferă plăcerea de a juca ani si ani.
Niciodată, dar niciodată nu o sa lupt manual la un astfel de atac auto lupta.jpg ......."time is money" :)
 
Sus