• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Turla Veșniciei Multiplayer

yulishko

Enchanter
Si se pare ca vor fi mai putine diamante pentru cei care fac sub media fratiei.

Eu inteleg ca la intalnirile cu fiecare boss creste numarul de diamante care se pot castiga (sansele depind de norocul fiecaruia- ca si pana acum)
La fel creste numarul lor si la pragurile atinse colectiv.
Cred ca asta ar trebui sa-i motiveze pe cei care isi doresc diamantele. Parerea mea este ca nu se va schimba nimic.
 

ViperM

Alchemist
Ulise, deja intreci orice masura! Pondereaza-te!
Bineinteles ca la noi romanii se gasesc destui "destepti" care sa arate cat de bine se descurca ei si cat de usor fac Turla!
Inteleg ca ai facut referire la mine! dar eu nu am dat acel raspuns voalat ca sa ma laud, ci ca sa prezint si varinata cealalta! Tu esti hater de fel: aia nu e buna, aia nu e buna! Arunci cu noroi cu orice ! Doar am prezentat si partea buna a Turlei ca prea o invelisei in ciocolata maro tu cu razboiul tau cu inno! Faptul ca tu ai ales sa ma numesti "destept care se lauda" si sa te lasi purtat de invidie pe mine ma amuza!
Ai zis odata asa:
Eu o spun, cu tristete si cu durere ca noi romanii preferam sa ne "fudulim" cu realizarile personale si sa pierdem destul de mult la realizarile colective, ceea ce la altii este exact pe dos.
PS
Noi avem doua "vorbe" care ne-au consacrat:
"Sa moara si capra vecinului";
Si a doua oara asa:
... nu am primit in afara de 1000 fragmente de vraja doar reduceri de timp si provizii (ciocanele) instant!!!???
...
Tuturor "fanilor" Turlei le doresc "norocul" meu de acum!!!:rolleyes:
Spune-mi te rog, nu esti tu acum desteptul care doreste sa moara capra vecinului? ;) Cine ne-a urat norocul lui? Poti sa raspunzi la asta in urmatorul tau post? Nu, nu poti,,,pt ca atunci cand vezi ca esti prins , o bagi pe-aia cu "citeste inca o data ce am zis ca sa intelegi"! Asa esti tu... fandezi!
Te pierzi in idei, in explicatii! Nici tu nu stii ce zici si ce iti doresti! Tie nu iti place jocul, tie iti place forumul! Constant si de ani de zile te plangi de absolut orice... Lasa-te daca jocul iti aduce atatea neplaceri!
Dar nu jocul e problema, ci lipsa de socializare... esti la fiecare post, cu un comentariu mai mult sau mai putin la obiect! Cum se naste un mesaj, hop Ulise cu like-ul! Vara asta poate iti faci si tu un prieten cu care sa iesi la bere si sa ne mai lasi sa respiram putin! Asa poate afli si tu lucruri noi, cum ar fi despre internet cafeuri!
Deci, concluzia este simpla. Daca nu ai PC, nu poti sa schimbi denumirea orasului :(
Mergi la un internet caffe! ;)


De-asta multi din cei care mai ziceau cate ceva nu o mai fac...de-asta sunt mai multe posturi constructive pe beta...ei nu au Ulisi!
Omule, fii mai calm nu mai jigni! Nu sunt un destept care se lauda! Mi-am zis o parere, un raspuns mai voalat...e dreptul meu! Si nu am facut-o sa ma laud, ci ca sa le ofer cateva idei si celor care nu stiu! De-a lungul timpului, eu am invatat multe de la cei mai mari, pt ca au avut bunavointa "sa se laude"!
Pentru mine forumul acesta se opreste aici! Cu Ulise nu ai cum sa faci schimb de idei!


Si ca sa fiu ontopic---> timpii redusi ii ajuta pe cei mici si cu orasele in plina modernizare! Faptul ca se dau mai putine diamante pentru cei care fac sub media fratiei zic eu ca e un stimulent ca sa pluseze!
 
Ultima editare:
Oricum, m-am simtit si eu vizata, ca tocmai ce ma laudasem cu catigurile la turla! Dar, deh.. am fost acuzata de lipsa de logica si ca nu inteleg limba romana, in loc sa se bucure pentru un incepator care a avut noroc, nu prididea sa se vaite ca el nu castiga, mare pacat sa invidiezi un jucator asa mic ca mine...
Dar tu Viperm ai reusit sa raspunzi si pentru mine, ca de nervi uitasem de aia cu ce ne doreste el noua.....urat foarte urat de la un jucator vechi ca el.....
 

yulishko

Enchanter
Se merita atunci cand toti colegii fac si se iau toate premiile colective. Dupa cum spuneam nu sunt decat 2 fratii care fac asta. Eu turla o vad opusul turnirului si neprietenoasa cu cei care o termina. Daca la finalul turnirului sunt premiati toti participantii indiferent ca fac 1000 sau 30 puncte, la turla sunt penalizati cei care o termina. Aici vorbesc strict de premiile colective.

Hmmm, ne intoarcem la ce spuneam aici!!!
Poate asa si restul jucatorilor vor privi altfel turla!
 
Turla loveste din nou!!! ;)
Doar de pe un singur palier am primit 3 cufere misterioase, unul a oferit profit portal 50%, al doilea 2 bonusuri de 8ore iar ultimul este la ultimul palier dar nu am ajuns acolo inca! Va spun cand ajung!;)
Noroc mult va doresc si voua dragi colegi! :p
 

ULISE

Ascended
Dupa mine sunt benefice noile modificari pentru Turla. Va exista si un impact negativ si anume multe aliante se vor restructura iar unele se vor destrama! Sper ca alianta noastra sa reziste ceea ce va urez si voua!
Bafta la noua Turla!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
E posibil sa fie doar intarziate. E un script care tot incearca sa le distribuie in timp, in functie de incarcare. S-a facut tichet la echipa tehnica si situatia e in investigatii.
 

DeletedUser2570

Guest
Sper sa fie mai multa indulgenta cu premiile,ca pana acum se pierdeau prea multe resurse si nu prea castigam nimic ,multumim
 

DeletedUser1713

Guest
Ziua buna!
Sunt multumit de scaderea timpului la turla.
Cresterea diamantelor la premiile turlei este nesemnificativa, tinand cont ca s-au scos fantanile de la premiile din noul eveniment Phoenix.
La turla, lupt manual,fara lupte automate si niciodata nu negociez,de aceea intotdeauna ies pe plus la finalul fiecarei turle.
Ar trebui incurajati jucatorii din fratiile care se respecta, sa joace la turla si sa finalizeze.
 

VIATOLL

Apprentice
yulishko, presupune ca faci 5000 de puncte la turnir saptamanal, iar fratia in care esti ia 7 sau 8 cufere. Atunci cum ti s-ar fi parut sistemul de recompensare pentru cei care trag tare la turnir?


O sa incerc o comparatie intre sistemele de recompense de la turnir si turla.

Probabil, unii s-au obisnuit cu 10 cufere, dar saptamana trecuta au fost 45 de fratii care au luat 10 cufere, deci marea majoritate a fratiilor nu fac 10 cufere.

Sa presupunem o fratie care a facut 8 cufere la turnir, iar la turla a facut 270 de puncte (jumatatea hartii a doua).

Jucatorul A a facut 2800 de puncte la turnir, iar la turla a facut primele doua harti.
Jucatorul B a facut 600 de puncte la turnir, iar la turla a facut prima harta.

Recompense:
La turnir, ambii jucatori au luat aceleasi 8 cufere (cat progresul fratiei).
La turla, jucatorul A a luat recompense colective pana la jumatatea hatii a doua (cat progresul fratiei), iar jucatorul B a luat recompense colective doar pana la finalul primei harti (cat progresul lui).

Atat la turnir, cat si la turla, jucatorul A se va simti nedreptatit. Daca ar fi fost intr-o fratie mai competitiva, pentru efortul sau ar fi primit 10 cufere la turnir si recompensele colective pana la finalul hartii a doua la turla.

Concluzia mea:
Atat turnirul, cat si turla, au acelasi sistem de recompensare pentru jucatorii care fac peste media fratiei (primesc cat a facut fratia).
Pentru jucatorii care fac sub medie, turla are un sistem onest, iar turnirul are un sistem permisiv/prietenos.


Turla vesniciei in varianta multiplayer o avem de doar trei luni. La fel cum s-a intamplat si in cazul turnirului, pe viitor vor fi din ce in ce mai multe fratii care vor face toata turla.
Calcule partial gresite. Pe tot parcursul turnirului jucatorul A ia recompense de etapa sa le spunem pe care jucatorul B nu le ia pentru ca nu joaca.
Acum hai sa facem totalul recompenselor care se iau atat de jucatoru A cat si de jucatorul B. Unde este nedreptatea la turnir? Daca ne raportam strict la recompensele de final logica ta este corecta. Dar daca suntem in situatia expusa de tine jucatorul A a luat deja mult mai multe recompense pana la final pe care nu le mai ia in considerare ca sa se victimizeze.....ce mult a muncit el si colegul deloc.....
La fel e si la turla, luati recompense de etapa pe care nu le calculati apoi va plangeti de nedreptati. Ma bucur ca au modificat turla , astfel nu va mai puteti plange. Propun chiar sa bage inca 3 niveluri de turla ca sa fiti multumiti....Pe timpurile astea si cu statul in casa e necesar pentru unii . Cele bune.
 

ULISE

Ascended
Discutia este caduca, cei care "iubesc" Turla se vor aduna in aliante care sa o termine mereu, iar noi ceilalti ne vom aduna in aliante care vom face cat putem/vrem la Turla.
Oricum clasamentul de la Turla cat si medaliile de aur/argint/bronz nu reprezinta absolut nimic. Desigur ca si clasamentul de la Turnir nu reprezinta nimic. La fel si cel de la aventurile Fratiei!

PS
Daca pozitia in aceste clasamente ti-ar oferi niste avantaje pentru urmatoarea Turla/Turnir/Aventura atunci situatia s-ar schimba!
 

yulishko

Enchanter
Oricum clasamentul de la Turla cat si medaliile de aur/argint/bronz nu reprezinta absolut nimic. Desigur ca si clasamentul de la Turnir nu reprezinta nimic. La fel si cel de la aventurile Fratiei!

Nu de clasament era vorba aici, ci de premiile colective. Iar la turnir cele 1000si 900 puncte castigate de locul 1 si 2 cred ca face difernta intre primii ocupati ai clasmentului (jucatori).
 

ULISE

Ascended
Exact asta am spus: premiile colective (oricat ar fi ele de mari) vor fi facute doar de cei care isi doresc asta si se asociaza in consecinta.

Nu inteleg la ce foloseste clasamentul Turnirului si in principiu orice clasament care nu are un feedback in joc ci exprima doar o pozitie cu care sa te "falesti" intre prieteni.

Daca faptul ca te mentii o luna pe locul I/II/III intr-un anumit clasament ar veni cu un premiu pentru respectivii, de exemplu 500 diamante/luna atunci ar fi altceva.
Dar atata timp cat sunt tolerate conturile multiple (ceea ce pe alte servere nu se admite) toate clasamentele sunt "mincinoase".
 

yulishko

Enchanter
Da, eu ti-am raspuns strict din punctul meu de vedere...
Clasamentele oricum nu reflecta realitatea...pe niciun plan.
Si aici nu vorbesc doar de toleranta catre conturile multiple, ci si de faptul ca cine scoate portofelul poate ajunge repede in varf fara a intelege prea mult din joc.
Eu sunt tot timpul intr-o competitie cu mine si atat. Vreau sa-mi depasesc scorurile mele. Nu joc cu bani, diamantele mele sunt obtinute din fantani si acum din turla...deci nu pot fi niciodata la nivelul celui care are orasul magic sau face turnir negociind marfa sau diamante.
Na, acum fiecare cum poate.....
 
Sus