• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Conținut recent de alemar

  1. alemar

    Provincii cucerite

    Eu am trimis un tichet si raspunsul a fost ca se vor contoriza provinciile cucerite - ATIT. Dar, mai mult ca sigur, nu ne vor mai permite sa facem extinderi prin cucerirea provinciilor. DOAR PE BANI.
  2. alemar

    BUG sau.... TOTAL INCORECT

    NU este adevarat. Am dublat cultura la elfi si... productia atelierelor nu s-a marit.
  3. alemar

    BUG sau.... TOTAL INCORECT

    La Elfi, un atelier de nivel 26, dimensiune 3/7 (21 patratele) produce 8.970 iar la oameni, acelasi atelier (ninel 26 - 3/7- 21 patratele), produce 11.213. La elfi, productia atelierului a crescut prin upgr. de la nivel 25 la nivel 26 doar cu 890 unitati (de la 8080 la 8970), iar la oameni...
  4. alemar

    Bug misiune event/puterea proviziilor

    Si totusi... Sa executi aceasta misiune depinde oare de sistemul de operare, sau poate... de tipul calculatorului sau doar incercati sa ne omoriti timpul. Edit : Si ce anume aduce in plus discutiei acest post ? Ajuta pe cineva ? Flame ? Offtopic ? Primul avertisment, momentan doar cu mov.
  5. alemar

    Feedback Discuții Versiunea 1.5

    Multumesc Daymaker. Dar cum te poti asocia cu vecinii in aceste turniruri. Nu am gasit nicaieri in mod explicit cum se face asta. Ziua buna tuturor.
  6. alemar

    Feedback Discuții Versiunea 1.5

    Ziua buna A participat cineva, sau a inceput cineva un turnir? Daca da, de fapt cu cine te lupti? Cite lupte trebuie sa sustii in cadrul unui turnir?
  7. alemar

    Iscoade

    Ca sa descopar 9 provincii necesare pt. urmatoarea extindere tb. sa astept aproape 17 zile (408h). CUMPLIT DE PLICTISITOR avind in vedere ca in acest timp prea multe nu ai de facut. Cred ca ar fi mai acceptabil 11 provincii intr-un timp de 7-8 zile.
  8. alemar

    Iscoade

    Daca iscoadele vor descoperii o noua provincie intr-un timp din ce in ce mai mare, jocul devine foarte plictisitor. Pentru a stimula dinamica jocului, va rog sa propuneti dezvoltatorilor urmatoarele: - durata mai mica pt. decoperirea unei provincii (cel mult 20h, si... in nici un caz 48h cit s-a...
  9. alemar

    Academia de magie

    Completare: Daca vraja a fost data pe o fabrica, acea fabrica sa ramina vrajita pa o anumita durata de timp (6h, 9h,...) si nu vraja sa ramina activa 16h, altfel constructia este inutila si cu spatiul ocupat de 5-5 ti strica tot jocul.
  10. alemar

    Academia de magie

    Deamagire totala. Te chinui sa faci vraja 36h, apoi dai cu ea intr-o cladire si s-a dus in citeva secunde, adica barbat dat din fund adata si a fugit, femee (ea cladirea) ramas tare dezamagita. O zi buna.
  11. alemar

    Academia de magie

    Poate la o noua versiune sa fie introdusa si posibilitatea vinzarii acestei cladiri sau macar vraja o data construita sa poata fi folosita pe mai multe fabrici sau de mai multe ori pe aceeasi fabrica atita timp cit ea este activa. In forma actuala, cladirea nu are decit menirea de a ne sicana...
  12. alemar

    Academia de magie

    De ce cladirea "Academia de magie" NU poate fi vinduta? Ce este mai special la aceasta cladire? Corect era daca un jucator doreste sa o construiasca sa fie avertizat in aceasta privinta. Nu toti jucatorii acceseaza forumul asa ca un mic mesaj de avertizare era de un real folos. Poate la o noua...
  13. alemar

    Oferte

    Despre ce naiba vorbiti? Este vorba de un nou joc (altul decit Elvenar)?
  14. alemar

    Statuia Gnoma

    Multumesc tuturor. In sfir... AM gasit.
  15. alemar

    Statuia Gnoma

    Pestis, te rog fii mai explicit. Cum anume se produce? In ce conditii? Ce trebuie sa faci sa se produca?? Enuntul misiunii: Trebuie sa produci "Statuia Gnoma"
Sus