• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Academia de magie

alemar

Apprentice
De ce cladirea "Academia de magie" NU poate fi vinduta? Ce este mai special la aceasta cladire? Corect era daca un jucator doreste sa o construiasca sa fie avertizat in aceasta privinta. Nu toti jucatorii acceseaza forumul asa ca un mic mesaj de avertizare era de un real folos. Poate la o noua versiune sa fie introdusa si posibilitatea vinzarii acestei cladiri sau macar vraja o data construita sa poata fi folosita pe mai multe fabrici atita timp cit ea este activa.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu toti jucatorii acceseaza forumul asa ca un mic mesaj de avertizare era de un real folos.

Poate ar trebui sa il acceseze mai multi, acesta fiind de un real folos si el, macar cu ocazia actualizarilor importante daca nu mai des :) De ce ? Pentru ca aici, ca orice comunitate cu propriile mici reguli, echipa noastra, cu subsemnatul "brav carmaci", incearca sa va ofere cat mai multe informatii posibil, implicit un joc cat mai placut si un mediu cat mai distractiv. Nu totul se petrece strict in orasul vostru magic... de asemenea comunitatile nu sunt chiar la fel, nici cu aceleasi dorinte, nici acelasi stil sau chiar informatii. Acest lucru face ca fiecare server sa fie oarecum unic in felul sau.

Cat despre vanzarea acesteia in viitor, momentan nu detinem aceasta informatie. Alte vraji, desigur, functia este intr-o continua dezvoltare si ajustare. Veti vedea unele mici schimbari de la versiune la versiune chiar curand (unele implicand dorinte specifice ale jucatorilor si simplificari/imbunatatiri)
 

alemar

Apprentice
Deamagire totala. Te chinui sa faci vraja 36h, apoi dai cu ea intr-o cladire si s-a dus in citeva secunde, adica barbat dat din fund adata si a fugit, femee (ea cladirea) ramas tare dezamagita. O zi buna.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Hahaha, hai ma... :rolleyes: Si eu care credeam ca metaforele mele sunt putin iesite din comun... Poate mai primesc o pastiluta albastra si vrajile astea in timp :) Sunt sigur ca totul va fi balansat pe masura ce functia e dezvoltata, cum am spus.
 

ULISE

Ascended
O propunere:
Pate ar fi bine pentru balansul jocului ca efectele, din bonusuri de cultura si din vraji, asupra productiei de produse, bani, granit sa fie la inceputul unei productii si sa ramana asa pana la colectare si nu direct la colectare.
 

DeletedUser236

Guest
Inca nu am utilizat vraja pentru produse insa pana acum totul e asa cum m-am gandit, destul de avantajos daca nu ai pe ce altceva sa folosesti relicvele de pe resursele nesporite. Ma astept sa fie puse vraji pentru monezi, trupe, si chiar si pentru upgrade iar pe viitor in functie de dezvoltarea jocului s-ar putea sa vreti sa construiti mai mult de una :D
 

hulktim

Journeyman
Salutare. Nu pot construi Academia de magie. La meniul de Cercetari am ajuns la cercetare Sacerdot. Am cercetat Vraja pentru fabrici. Mai trebuie facut ceva pentru a debloca cladirea?
 

DeletedUser294

Guest
La sfârșitul capitolului I ai de cercetat Academia. Din cauză că nu ai cercetat-o nu o poți construi ;)
 

DeletedUser374

Guest
deci sa inteleg ca am ramas cu academia de magie pe cap nu mai pot scapa de ea in nici un fel?
ciudata ideie a avut cine a adaugat aceasta optiune de a nu putea "vinde"academia de magie , toate cladirile contruite se pot vinde numai academia nu , greu de inteles
 

DeletedUser416

Guest
Deamagire totala. Te chinui sa faci vraja 36h, apoi dai cu ea intr-o cladire si s-a dus in citeva secunde, adica barbat dat din fund adata si a fugit, femee (ea cladirea) ramas tare dezamagita. O zi buna.
Ce analogie! :)) Genial ;)
 

ULISE

Ascended
Academia de magie: Cladire inutila, ocupa mult spatiu, consuma prea multe rune pentru vraji (pe beta - unde o testez - am vrut sa fac 15 vraji de marfuri si s-au terminat runele, deci cine nu lupta in provincii ca nebunul sa nu isi faca Academia), efectul vrajilor este nesemnificativ, nu poate fi distrusa.
Eu am construit-o si aici doar ca sa iau bonusurile de la cercetare (cuferele cu vraji)!!!!!!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Turniruri = relicve (la astea te referi, nu la rune. Vrajile nu cer rune)

Vrajile obtinute din cufere ca recompensa la un nou capitol se duc direct in inventar, nu necesita academia construita :) Bad move... Ori iti place sa fii dramatic, ori sa induci jucatorii in eroare, inca nu m-am lamurit :)
 

ULISE

Ascended
Da la relicve m-am referit.
Nu vreau sa induc pe nimeni in eroare (nu sunt un lider de opinie). Am ales acest joc si mi-a placut (am crezut ca am gasit jocul ideal pe sufletul meu - fara amenintari din vecini si fara lupte obligatorii si cu posibilitatea sa-mi construiesc un oras "perfect" in viziunea mea), dar pe parcurs ce il dezvoltati se indeparteaza tot mai mult de asteptarile initiale.
Oricum optiunea este personala si nu vreau sa im plic pe nimeni.
Daca la TV am telecomanda aici am mouse-ul.

PS: Academia de magie tot inutila ramane;)
 
Sus