• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Iscoade

alemar

Apprentice
Daca iscoadele vor descoperii o noua provincie intr-un timp din ce in ce mai mare, jocul devine foarte plictisitor. Pentru a stimula dinamica jocului, va rog sa propuneti dezvoltatorilor urmatoarele:
- durata mai mica pt. decoperirea unei provincii (cel mult 20h, si... in nici un caz 48h cit s-a ajuns acum)
- si in compensare, marirea nr. de provincii cucerite necesare unei extinderi.
DACA timpul necesar descoperiri unei noi provincii se mareste in continuare, datorita plictiseli generata de asteptare, multi jucatori vor renunta la joc.
 

ULISE

Ascended
Nu sunt de acord cu marirea numarului de provincii pentru o extindere deoarece asta impinge tot la scos bani din buzunar.
 

DeletedUser

Guest
Nici mie nu mi se pare corectă faza cu crescutul numărului de provincii pentru o expansiune...și așa sunt multe și acum...
 

alemar

Apprentice
Ca sa descopar 9 provincii necesare pt. urmatoarea extindere tb. sa astept aproape 17 zile (408h). CUMPLIT DE PLICTISITOR avind in vedere ca in acest timp prea multe nu ai de facut. Cred ca ar fi mai acceptabil 11 provincii intr-un timp de 7-8 zile.
 

DeletedUser368

Guest
De acord total cu prima idee a lui alemar,
Faceti ceva urgent in privinta iscoadelor alora ca e absurd sa stai 2 zile ca sa faci 8 lupte.
Macar o vraja care sa reduca la jumate desi si timpul initial ar trebui mult redus
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cu siguranta nu poate creste absurd de mult :) S-au gandit si dezvoltatorii la asta si jucatorii au sesizat problema si noi am transmis mai departe cererile voastre... Ramane doar de vazut cand si cum se va imbunatati acel timp (trebuie si balansat/integrat cu restul de functii si ce mai urmeaza). De asemenea vin turniruri destul de curand (vezi inno tv), o sa va tot "plimbati" prin provincii pana mai apar vraji si se mai perfectioneaza lucrurile :)
 

DeletedUser416

Guest
Am ajuns si eu la 24 de ore si deja mi se pare infernal; cat se poate de plictisitor o_O
Subscriu celor spune de Alemar si DenZyls, in mod special la ideea cu vraja pentru reducerea timpului.
 

ULISE

Ascended
Mai bune ar fi reduse numarul de provincii pentru o noua extindere pentru ca astepti o vesnicie ca sa atingi numarul maxim de extinderi fara a apela la diamante (bani)!!!! sau asta este ideea?
 
Sus