• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Turla Veșniciei Multiplayer

ViperM

Alchemist
Faptul ca premiile la multyplayer nu sunt aceleasi nu ma deranjeaza, si mi se pare corect...iar eu sunt unul din jucatorii care face toata turla si nu ia toate premiile pt ca progresul fratiei se opreste un nivel mai jos, sau chiar 2! Dar nu ma plang, totul e bonus! Colegii mei fac ce pot, fiecare dupa puteri si timp, si dupa propriile calcule!
Recunosc, pentru jucatorii aflati in crestere si la capitolele cu cerinte de marfuri sensibile , turla e o adevarata provocare, dar primul nivel si poate chiar si al doilea se poate face, pt ca e rentabil iar atelierul si locuinta aia magica, fac cu ochiul! :)
Am raspuns la subiectul acestui topic, dar am facut-o asa cum am dorit-o eu , cu o prezentare mai voalata , ca poate ajuta si pe altii! :)
Pe mine nu ma deranjeaza ca unii colegi nu o fac pe toata! Eu zic ca e mixul perfect: nici eu nu primesc toate premiile si atunci las de la mine, nici ei nu primesc cate primesc eu iar ei nu comenteaza ca iau mai putin! E un compromis!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cam la fel ca viperm fac si eu turla, cu aceleasi bonusuri, reduceri si cladiri de ajutor, insa doar cu lupte automate, cateodata pe toata, cateodata doar primele 2 parti. Negocieri doar in cazuri extreme, in care e o combinatie aproape imposibila de trupe pentru lupta automata pe parcurs si renteaza sa mai inaintez. Am armata destula mereu, fiind axat pe lupte in principiu, pierderile nefiind mari, iar refacerea rapida. Nu caut sa joc neaparat eficient sau sa obtin profit, de multe ori fac "mutari" execrabile, doar pentru ca e mai rapid asa :D si petrec mai putin timp, dar mi s-a parut cel mai simplu asa pentru turla. Fratia mea nu are reguli si, la fel, avansul comun la turla si la turniruri e cel putin jenant :D dar nu ma intereseaza asta prea tare. Nu ma simt obligat fata de colegi sa fac ceva anume si pot juca asa cum vreau, aceasta fiind si ideea.
 

yulishko

Enchanter
Hmmm....Se pare ca voi baietii va multumiti cu mai putin :p. Eu vreau mai mult..,am nevoie de PC de la turnir (steaua 2 si 5) sa-mi cresc minunile si reducerile de timp si diamantele oferite cert de turla. Pentru asta imi doresc o fratie care sa aibe aceleasi ambitii ca si mine. Daca asta e imposibil atunci ma multumesc cu cat fac singurica. Ce rost are o fratie fara teluri? e ca o familie din aia in care stam impreuna dar ne descurcam separat.... Nu mi-am obligat colegii sa faca nimic, daca am putut sa ajut am ajutat iar cand nu m-am mai regasit acolo am preferat sa stau singura ca-s singura, nu singura intr-un grup organizat.
Daca turla imi dadea posibilitatea sa fac mai mult si sa pot acoperii golurile poate nu as fi plecat.
Raman la pararea ca exista un altgorim care iti da fix ce nu ai nevoie la premiile procentuale. Va anunt cand se indura sa-mi dea ceva magic.
 

ULISE

Ascended
Viperm ai dreptate daca te pasioneaza sa "pierzi" timpul la turla, deoarece cam ce dai pe "mere" iei pe "pere". Ar trebui ca la Turla sa fie castiguri mult mai substantiale decat sunt acum ceva de genul Trunir. La Turla profitul este aprope inexistent (chiar tu spui ca folosesti resurse de la alte cladiri gen diamante de la fantani) pe cand la Turnir profitul este unul substantial.
In realitate cei care sustin sa faca Turla pana la capat atat individual cat si ca alianta doresc sa obtina acele diamante de final!!!! Mie mi se pare asta pierdere de timp.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Raman la pararea ca exista un altgorim care iti da fix ce nu ai nevoie la premiile procentuale. Va anunt cand se indura sa-mi dea ceva magic.

Neah. Eu am numai case majice in oras si tot nu-mi da, desi n-am nevoie. Ateliere am doar normale si nici d-alea nu-mi da, desi, teoretic, as avea nevoie (practic nu, bineinteles) :p
 

ViperM

Alchemist
Viperm ai dreptate daca te pasioneaza sa "pierzi" timpul la turla, deoarece cam ce dai pe "mere" iei pe "pere". Ar trebui ca la Turla sa fie castiguri mult mai substantiale decat sunt acum ceva de genul Trunir. La Turla profitul este aprope inexistent (chiar tu spui ca folosesti resurse de la alte cladiri gen diamante de la fantani) pe cand la Turnir profitul este unul substantial.
In realitate cei care sustin sa faca Turla pana la capat atat individual cat si ca alianta doresc sa obtina acele diamante de final!!!! Mie mi se pare asta pierdere de timp.
Te inseli! Vorbeste pt tine nu pt mine!
Pt mine turla e aur curat! Tocmai ti-am zis cum fac, cat de mult ma ajuta catalizatoarele sa iau diamantele de la cufere, cat de mult ma ajuta reducerile de timp sa fac armata cu care joc la turnir ( fac toate punctele doar cu armata), cat de multe vraji de portal am strans, cati djinii am primit, 2 ateliere si 2 case magice! Uite cate castiguri substantiale obtin...le-am si enumerat!
Nu pierd deloc timp, merge f repede, iar foarte rar cumpar extrarunda! Asa ca, nu trage tu concluziile pt mine... Parerile tale ar tb sa fie despre cum e turla pt tine nu pentru mine! Pentru mine e aur curat nicidecum nu dau pe mere ce iau pe pere , cum ai zis tu!
 

ULISE

Ascended
M-am ambitinonat sa continui la acesta Turla! Am finalizat si primul etaj de la al treilea nivel al Turlei si nu am primit in afara de 1000 fragmente de vraja doar reduceri de timp si provizii (ciocanele) instant!!!???
Era sa ma exprim intr-un anumit fel dar m-am oprit ca sa nu ma amendeze CNA-ul!
In concluzie pentru mine Turla este de nejucat.

PS
Tuturor "fanilor" Turlei le doresc "norocul" meu de acum!!!:rolleyes:
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Fara off-topic va rog, ca altfel "Tati, tati, bum, bum"... vine tanculetu'n... :D Multam.
 

ULISE

Ascended
Revin la subiect ca sa nu mai fim off-topic.
Faptul ca aduceam o serie de critici, in mare parte justificate, avea ca finalitate ca cei care dezvolta jocul si primesc feedback-urile respective sa imbunatateasca situatia de la Turla. Bineinteles ca la noi romanii se gasesc destui "destepti" care sa arate cat de bine se descurca ei si cat de usor fac Turla!
Noroc ca exista si alte servere pe lumea asta, inclusiv serverul beta, de pe care au venit mult mai multe critici si sugestii, asa incat deja de azi pe beta s-au implementat o serie de imbunatatiri pentru Turla!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Bineinteles ca la noi romanii se gasesc destui "destepti" care sa arate cat de bine se descurca ei si cat de usor fac Turla!

Pai poate chiar sunt destepti, nu trebuie sa jignesti sau sa fii ironic daca tu nu te descurci asa de bine :) Axat cat de cat pe armata si cu cladirile necesare de bonus, plus reduceri de timp pentru refacerea trupelor se face foarte usor turla de jos pana sus doar cu lupte automate, acest lucru e testat de mine (si de altii care procedeaza la fel) in mod regulat, participand in fiecare saptamana. Daca unora le este greu, nu inseamna ca e asa pentru toata lumea. In plus, o functie de joc se echilibreaza tinand cont de toate variabilele, precum cladiri de bonus, imbunatatiri, viteza teoretica de recrutare, reduceri de timp, samd. Daca tie sau altora nu va place sa folositi unele din ele sau nu aplicati tacticile eficiente nu inseamna ca e turla greu de finalizat, ci ca vreti voi sa o luati pe scurtatura si nu prea merge, iar ea saraca merge chiar super rapid, nu stiu daca stai in turla 15 minute toata saptamana si iti ramane si profit, dar nu pe scurtatura, cam asta-i tot.
 

ULISE

Ascended
Pai poate chiar sunt destepti, nu trebuie sa jignesti sau sa fii ironic daca tu nu te descurci asa de bine
Nici pe departe nu am intentionat sa jignesc pe cineva si chiar cred ca unii se descurca foarte bine. Eu o spun, cu tristete si cu durere ca noi romanii preferam sa ne "fudulim" cu realizarile personale si sa pierdem destul de mult la realizarile colective, ceea ce la altii este exact pe dos.

Crezi ca niste imbunatatiri la Turla, care deja se vor implementa datorita insistentei altora, nu ar fi si in beneficiul celor care se descurca si acum?

PS
Noi avem doua "vorbe" care ne-au consacrat:
"Sa moara si capra vecinului";
"Desteptul daca nu-i fudul parca nu-i destept destul"
 
Dar tu domnule ULISE cand te-ai laudat cu diamantele de la obiectul mistic din care categorie de romani faceai parte: aia destepti sau ceilalti:rolleyes:, ca vad ca esti la curent cu vorbele romanesti! Eu te intreb dar retoric bineinteles, daca ai fi fost un castigator fregvent la turla tot asa tare te-ai fi batut pentru binele colectiv?;)
Vrei sa cred ca pe tine te doare sufletul de binele colectiv? Nu tu doar esti invidios :mad:si nu stii cum "sa te dai dupa visin"'.
Poate te-au deranjat postarile mele cu ce am castigat, oare asta sa fie motivul enervarii tale?;) Sa stii ca norocul nu te intreba de cati ani joci ELVENER si daca ai sau nu armata puternica el vine si atat!:p
Iti doresc din tot sufletu ca data viitoare sa te" FUDULESTI SI TU" , daca vei avea cu ce!;)
Tu joci acest joc de ani de zile si te vaiti tot timpul:mad: de ceva, noi astia mai mici in joc ce sa mai spunem...
 
Ultima editare:
Revin la subiect ca sa nu mai fim off-topic.
Faptul ca aduceam o serie de critici, in mare parte justificate, avea ca finalitate ca cei care dezvolta jocul si primesc feedback-urile respective sa imbunatateasca situatia de la Turla. Bineinteles ca la noi romanii se gasesc destui "destepti" care sa arate cat de bine se descurca ei si cat de usor fac Turla!
Noroc ca exista si alte servere pe lumea asta, inclusiv serverul beta, de pe care au venit mult mai multe critici si sugestii, asa incat deja de azi pe beta s-au implementat o serie de imbunatatiri pentru Turla!
Bine barem ca suntem destepti, :ptu esti si invidios :mad:dar si nedescurcaret, dupa cum se vede, iar daca altii fac usor turla te deranjeaza pe tine sau ce, ca nu inteleg unde bati, vrei sa ne vaitam si sa criticam in cor cu totii ca sa fii tu multumit?;) De cand am inceput acest joc nu am vazut niciodata sa ai o atitudine pozitiva raportata la joc, :confused:dar sa critici jucatorii mi se pare o mare aroganta din partea tao_O

ps. vezi ca problema este la tine:oops: nu la noi, colega!!:p
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Bine barem ca suntem destepti, :ptu esti si invidios :mad:dar si nedescurcaret, dupa cum se vede, iar daca altii fac usor turla te deranjeaza pe tine sau ce, ca nu inteleg unde bati, vrei sa ne vaitam si sa criticam in cor cu totii ca sa fii tu multumit?;) De cand am inceput acest joc nu am vazut niciodata sa ai o atitudine pozitiva raportata la joc, :confused:dar sa critici jucatorii mi se pare o mare aroganta din partea tao_O

ps. vezi ca problema este la tine:oops: nu la noi, colega!!
Imi dau seama ca unii chiar nu inteleg romaneste ca despre un exercitiu logic nici nu poate fi vorba.
 
Bine ca intelegi tu, cel care le stie pe toate, logicianul de serviciu, ce sa facem traim si noi in umbra geniilor!;)
Se vede clar cum ironizezi si ai tupeul sa spui altceva, nici nu ma asteptam sa recunosti ceva, este un exercitiu greu pentru tine, marele guru al elvenarului, ce ne-am face fara logica ta mareata, nu stiu?o_O
Eu zic dupa cum zicea si Viperm sa vorbesti exact in numele tau, nu mai duce tu grija celorlalti si nu te mai preocupa atat de mult de binele colectiv, vezi mai bine la tine in ograda!:oops:
 
Tu nu feliciti un coleg, daca castiga ceva in joc sau concurs deoarece est verde de invidie, si vii cu grija pentu colectiv, ce sa ne mai facem noroc cu tine, ca altfel nu stiu cum ne descurcam!;)Dar nu ai spus ce mai ziceai daca castigai fregvent la turla, criticai poate ca iti da prea multe castiguri,:rolleyes: asta de ce nu spui, raspunzi numai la ce vrei si atunci gresit? Crezi ca daca te dai important, chiar esti?;)
 

yulishko

Enchanter
Noroc ca exista si alte servere pe lumea asta, inclusiv serverul beta, de pe care au venit mult mai multe critici si sugestii, asa incat deja de azi pe beta s-au implementat o serie de imbunatatiri pentru Turla!

Nu am cont pe beta si-s curioasa tare ... stii care sunt modificarile aduse?
 
Sus