• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Turla Veșniciei Multiplayer

DeletedUser2521

Guest
Bravo...,!Viorica! Eu , nu am primit decât un drac si o biblioteca.Sunt supărat?;)
 

DeletedUser2521

Guest
Dacă turla este invidioasa pe tine fiind de gen feminin și da numai la bărbați, pot sa-ti dăruiesc ultima biblioteca, dar nu știu cum ?
 

Orco

Chef
Intrebare daca fiecare jucator poate sa faca maxim 63 de puncte la turla si intr-o fratie pot fi maxim 25 de membri deci un punctaj maxim de 25*63=1575.Cum au facut vedetele 1638?
turla.jpg
 
Ultima editare:

VIATOLL

Apprentice
Intrebare daca fiecare jucator poate sa faca maxim 63 de puncte la turla si intr-o fratie pot fi maxim 25 de membri deci un punctaj maxim de 25*63=1575.Cum au facut vedetele 1638?
Vezi atașament 2021
Au facut putin dezmat la conturi, in sensul ca daca dau afara pe unul care a terminat turla , puctele raman la ei. Iar daca aduc pe cineva in loc care nu a facut turla dar o face dupa ce intra in fratie, atunci se aduna si alea. Si cum stau clonele la rand la ei , ai explicatia. Probabil ca daca si-ar propune ar putea face si 3000 punctajul... daca pui la fiecare jucator minim 3,4 clone.
 

DeletedUser2181

Guest
Intrebare daca fiecare jucator poate sa faca maxim 63 de puncte la turla si intr-o fratie pot fi maxim 25 de membri deci un punctaj maxim de 25*63=1575.Cum au facut vedetele 1638?

ultima turla facuta de noi arata asa1638.jpg
adica 26 x 63
penultima arata asa 1596.jpg
adica (25 x 63) +(1 x 21)

am o singura rugaminte ..... liga ve(n)detelor e numele fratiei. Multumesc frumos

pentru VIATOLL ...... considera ca NU EXISTAM ! face bine la sanatate. Parol
 

VIATOLL

Apprentice
pentru VIATOLL ...... considera ca NU EXISTAM ! face bine la sanatate. Parol
[/QUOTE]
Incerci sa explici tututor faptul ca esti inteligent. Nu te mai chinui. Nici nu conteaza daca esti sau nu. Cat despre existenta VEDETELOR(mie imi plac rugamintile), am uitat demult, doar ii explicam colegului de joc anomalia . Nu inteleg ce lagatura ai cu discutia "clonisor". Printurile alea sunt inutile. Acolo nu apar si jucatorii dati afara, ci doar cei prezenti la momentul printului. Daca tot vrei sa te justifici explica omului de ce 1575 cat e maxim la 25 jucatori, e mai mic decat 1638 cat aveti voi cei ce "nu existati". Salutari lui Claudiu... vad ca iar v-a parasit...Doamne Doamne,... Parol
 
Ultima editare:

DeletedUser2181

Guest
scuze de chin ! :( am zis poate nu te prinzi. acum ca ai mirosit cata prostie zace la mine mai pot comenta ? mi-e teama ca e bine sa zic *no spam*
serios ca tot bati moneda !, de cand joc si e ceva timp am intalnit 2 conturi *virgine* ! sa inteleg ca trebuie sa contabilizez 3 ? Hai fie, de acord cu dumneavoastra.
inca una si plec sa vad sondajele exit poll
unde scrie ca 1575 e maxim la turla? trebuie sa ma justific ? nu e cazul ! tu stiai :
Daca un jucator pleaca de exemplu si vine altul si continua, punctajul ramane acolo si se tot aduna :cool:
scrie la cei care inca nu au aflat.
si acum cu cartile pe fata .... in prostia mea am mizat ca, *niste unii* vor realiza cum pot obtine gold-ul ..... observ ca se chinui de mult timp.
pe principiul ca nu dau eu premiile !, sa manance si gura lor !
chapeau
 

ULISE

Ascended
Asta dovedeste odata in plus ca Turla este o "defectiune" care este speculata doar pe serverul romanesc unde sunt inca tolerate conturile multiple.

Dar in fond la ce mai folosesc clasamentele "deformate" de conturi multiple!!!
Este ca si cand unii sportivi ar concura dopati si oficialii ar inchide ochii! Ceea ce se si intampla destul de des si in realitate (cazul lance armstrong e un exemplu).
 

DeletedUser2181

Guest
Turla are rostul ei, aduce destule beneficii daca o faci cu armata, doar armata!, intradevar e gresit modul in care se contibilizeaza punctele in clasament. era OK daca un jucator pleaca punctele acumulate de acestasa sa fie pierdute . atunci era un maxim si te raportai acestuia.
oricum ai face nu poti impaca pe toata lumea. asta e realitatea.... suntem prea pretentiosi :)
 
....cred ca in scurt timp va aparea o noua specie in acest joc..."vulpea de turla" :p...insa acesti carcotasi care critica turla...uita ce importante sunt bonusurile de timp....care pentru jucatori asa mici ca mine sunt vitale...ca sa nu mai zic ca sunt inca, cateva premii necesare si care nu pot fi obtinute din alta parte....
....am observat ca totusi criticii cei mai acerbi sunt...cei care nu pot face turla;) si care s-au transformat in..."vulpi de turla":p
 

yulishko

Enchanter
era OK daca un jucator pleaca punctele acumulate de acestasa sa fie pierdute . atunci era un maxim si te raportai acestuia.

Si la turnir se intampla la fel, punctele acumulate raman fratiei. Un lucru bun la turla fata de turnir, este faptul ca daca te duci in alta fratie nu trebuie sa o iei de la inceput. Chiar daca punctele raman fratiei vechi iti ramane progresul.
Nicaieri nu scrie ca exista o limita a punctajului maxim nici la turla nici la turnir. Nici macar la aventura..
 

DeletedUser645

Guest
Si la turnir se intampla la fel, punctele acumulate raman fratiei. Un lucru bun la turla fata de turnir, este faptul ca daca te duci in alta fratie nu trebuie sa o iei de la inceput. Chiar daca punctele raman fratiei vechi iti ramane progresul.
Imi pare rau dar trebuie sa te contrazic... la turnir nu se intampla la fel, punctele pe care le faci se scad din totalul punctelor facute de fratie, daca iesi din ea... nici la turnir nu trebuie sa o iei de la inceput daca intri in alta fratie, vei ramane cu punctele pe care le-ai facut in clasamentul turnirului si se vor adauga punctele pe care le faci in cealalta fratie... ai dreptate ca nu scrie nicaieri despre o limita a punctajului, dar la turnir si aventura nici n-ar putea exista deoarece la aventura groapa o poti face la nesfarsit iar la turnir faci cate provincii ai descoperit, in schimb la turla, un jucator, nu poate obtine mai mult de 63 de puncte...
 

yulishko

Enchanter
Ai dreptate, pozitia in clasamentul turnirului ramane, nu stiam ca punctele se scad din totalul fratiei de unde ai plecat insa stiu ca daca nu incep turnirul si in noua fratie nu beneficiez de premiile cuferelor, iar totalul meu nu se adauga noi fratii. Din cate imi aduc aminte parca in noua fratie incepeam turnirul iar de la prima stea...probabil de aici confuzia mea legata te punctele care raman fratiei din care am plecat.
Legat de maximul de puncte facute la turla, ai dreptate un jucator poate face maxim 63, dar nicaieri nu scrie ca jucatorii nu isi pot schimba fratia in timpul turlei, ceea ce poate duce la un maxim mai mare de 63 x 25.
 

DeletedUser645

Guest
dar nicaieri nu scrie ca jucatorii nu isi pot schimba fratia in timpul turlei, ceea ce poate duce la un maxim mai mare de 63 x 25.

Asa este si nu m-am legat de acest aspect... atat timp cat jocul are "portite" fiecare este liber sa se foloseasca de ele... doar ca din punctul meu de vedere ar fi corect sa fie si la turla ca si la turnir, dar acesta este alt subiect.
O seara frumoasa si mult spor!
 

Orco

Chef
Practic daca ai 3-4 jucatori care nu pot face turla intr-o saptamana din varii motive(concedii sau alte probleme) rezolvi rapid cu niste clone...tipic romanesc.
 

yulishko

Enchanter
Stiti ce nu inteleg eu?? Cand s-a declansat lupta asta intre fratii, aceleasi premii iau toti cei care ating aurul, exista un clasament pe trei pozitii iar la fiecare pozitie se incadreaza toti cei care au atins minimul cerut. In loc sa vedem ce putem face fiecare pentru a ne imbunatatii performantele stam sa pandim in stanga si in dreapta sa descoperim "mismasurile tipic romanest" care apropo au loc peste tot indiferent de nationalitate ;).
Eu sunt amica cu multi jucatori din alte fratii, cu care fac schimb de marfa, de cunostinte si impresii cand apar noile capitole sau pur si simplu glumim. Pana la urma suntem o comunitate pe care o leaga jocul asta. Haideti sa nu ne mai compartam ca copii rasfatati!! Sa ne uitam mai mult la noi si mai putin la ceilalti...
Sau hai sa propunem aici militarie daca asta doriti, sa aplicam aceleasi reguli ca si la aventura, sa nu se poata modifica componenta fratiilor decat in atunci cand nu exista niciun eveniment, adica de sambata ora 23 pana duminica ora 17. Ce spuneti???? Fara portite!!!
 
Sus