• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Mutarea jucătorilor

harman

Apprentice
Zilele trecute ați întrebat când se va face mutarea pentru că pe beta s-a făcut de mult timp. Acum că ați fost anunțați că se va face, întrebați de ce, unii fără să se obosească să citească măcar anunțul ca să știe măcar despre ce e vorba.

Jucătorii care sunt într-un loc mai inactiv, mai la marginea hărții, vor fi mutați spre centru hărții, ținându-se cont de tipurile de resurse pe care le are în provinciile din jur. Care nu vreți să fiți mutați aveți la setări (setările se găsesc în partea dreaptă/jos a ecranului) opțiunea să nu fiți mutați, dar trebuie să țineți cont că dacă vecinii vor decide să fie mutați, după aia o să vă treziți singuri pe hartă.

Această mutare se face pentru ca jucătorii să aibă vecini mai activi, și automat o piață a resurselor mai activă, nu se va pierde nimic în acest proces... :)

Ce inseamna moderatorii :)
Va respect pentru usurinta cu care, din NIMIC faceti un MARE ACT FILANTROPIC.
Extraordinar !!! Cel mai bun lucru se va intampla maine !!! Nu ne dam noi seama ce BINE ne fac dezvoltatorii !!!
Ne muta la comun, domnilor !!! Ar trebui sa va pupam talpile.
Hmmm, nu cumva erati OBLIGATI sa faceti gestul asta ? Joc din decembrie anul trecut si de atunci se plangeau jucatorii de lipsa vecinilor. Ce ati pazit de atunci ? V-a interesat subiectul ? Nu, domnilor, l-ati scos acum de la naftalina sa mai atenuati din greselile facute in ultimele luni, cand v-ati dat seama ca jocul se duce usor, dar sigur, de rapa.
Si asta din cauza greselilor facute de voi, domnilor, voi ce va ocupati de bunul mers al jocului.
Hai sa fim realisti Nakhraj, nu jucam pe gargara voastra (recunosc cinstit sunteti BUNI la asta ). Jucam pe reguli din ce in ce mai de neinteles. Majoritatea impotriva jucatorilor care nu baga bani in joc. Parca ati vrea sa inchideti serverul ... poate nu cotizam destul cu bani ? De fapt ce se vrea de la noi ? In afara de bani, buneinteles ... :)
Eu nu va inteleg.
 

DeletedUser294

Guest
Se lucrează la asta de ceva timp. Nu s-a făcut totul peste noapte.
 

DeletedUser591

Guest
Daca eu nu mai am locuri goale in provincie, exista riscul sa mai fiu mutata? Cum pot vedea in ce parte a hartii ma situez?
 
Ultima editare de un moderator:

daymaker

Wizard
Bine banuiesc... am vecini care nu mai joaca de luni bune si sunt inca langa mine.
In anunt spune ca vor fi mutati doar jucatorii activi.
In partea dreapta e inca gol.
 

Jooanna

Enchanter
aha.... eu sunt stupefiată... :confused:
niciodată nu am avut atâţia vecini.... mi-a luat o căruţă de timp să-i vizitez pe toţi... ei bine, i-am şi studiat puţin :p
 

DeletedUser294

Guest
Deocamdată mutarea se face manual, în funcție de locurile goale disponibile. Dar pe parcurs dacă totul merge bine se va implementa să se facă automat o dată la ceva timp. Asta rămâne de văzut pe parcurs. Încă nu se știe când va fi următoarea, dar veți fi anunțați atunci când va fi. ;)
 

DeletedUser591

Guest
Cat mai dureaza cu mutarea? Intru la mine,si ori nu mi se vad cladirile, ori imi apare toata grafica de chenar,si la oras am doar un ecran bleu marin gol. Mai are cineva probleme?
 

DeletedUser294

Guest
Mutarea s-a făcut luni. Încearcă să ștergi memoria cache sau să folosești alt browser.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cand va fi urmatoarea mutare?

In cursul zilei de maine e planificata a doua mutare manuala (nu sigur, aproape sigur, daca e totul ok) asa ca verificati bifele, de orice eventualitate. In orice caz, daca deja sunteti intr-o zona centrala mai mult ca sigur nu veti fi mutati, dar vor fi altii mai "marginasi" :)
 

ULISE

Ascended
Ce inseamna a doua mutare manuala?
Eu nu vreau sa fiu mutat, iar la optiuni casuta cu mutarea automata nu este bifata. Este in regula?
 

ULISE

Ascended
S-ar putea sa nu fiu intr-o zona buna, dar chiar nu vreau sa ma mut, deoarece nu am ca vecini niciun coleg de alianta si asa vreau sa ramana!
 
Sus