• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Mutarea jucătorilor

DeletedUser391

Guest
cei din aceeasi breasla ar putea avea sansa sa fie ceva mai aproape?
 

DeletedUser460

Guest
Din anunt inteleg bine, ca s-a tinut cont si nu exista posibilitatea sa se schimbe resursele la care avem spor de productie, corect?
Insa cel mai probabil se vor schimba vecinii, nu-i asa?
Multumesc de raspuns si s-aveti spor!
 

DeletedUser109

Guest
nu era mai simplu de mutat in zona izolata jucatorii inactivi???
 

DeletedUser281

Guest
Nu mi se pare corecta mutarea aceasta, dat fiind faptul ca ne-am muncit mult sa ne facem o harta proprie cu vecini care ne ajuta.
De asemena am cercetat f multe provincii cu ff multe resurse, care nu ne vor fi date inapoi.
Structura fratiei este facuta in asa fel, incat sa nu fim apropiati pe harta, tocmai ca sa putem schimba resurse de "prima categorie mai usor.
Si apoi, este total aiurea sa nu mai avem fabricile cu produsctie stimulata pe care ne-am chinuit sa le multiplicam si sa le dezvoltam. Adica, eu, care am facut multe fabrici de marmura, sa ma pomenesc ca acum s-a schimbat in fier si sa trebuiaqsca sa le fac pe acelea de fier si sa schimb si pozitionarea in oras. Daca se face schimbarea, sa faca organizatorii in asa fel, incat sa avem aceiasi structura in oras si colegii din fratie la fel.
Altfel, inseamna ca suntem putin furati, mai ales ca unii dintre noi am dat si bani pt o dezvoltare mai rapida
 

daymaker

Wizard
Ai inteles gresit, reciteste anuntul...
Te va muta unde se va gasi loc ca sa pastrezi progesul pe harta inclusiv productiile sporite.
 

harman

Apprentice
Eu doar ma intreb :
SOLUTIA MUTARII ESTE PT CE ???
Ce urmeaza sa rezolve ?
Rezolva multele bug-uri din joc ?
Rezolva faptul ca sunt foarte putini jucatori care-si mai pierd timpul pe serverul Ro ? Ii inmultesc cumva ?
Rezolva multele nedreptati si mizerii facute de dezvoltatori in ultimul timp ? Vezi luptele din turniruri si provincii, vezi cat de greu se primesc runele necesare cercetarii minunilor (incercati pe bani ca se rezolva instantaneu :) ), vezi procentul urias al ofertelor foarte scumpe de marfuri, fara posibilitatea de a le filtra, mai vezi cladirile pe diamante si multe altele.
Oare se va mai face ceva bun in jocul asta ? Eu sunt sceptic ... Ma rog, chestia cu jucatorii mutati la gramada este gratis (nu pierd patronii bani) asa ca se poate face o exceptie.
Oricum, va sfatuiesc sa va notati toate datele despre conturi, in special, numarul provinciilor completate si al celor cercetate. O sa avem mari surprize neplacute dupa stramutare.
 

DeletedUser294

Guest
Zilele trecute ați întrebat când se va face mutarea pentru că pe beta s-a făcut de mult timp. Acum că ați fost anunțați că se va face, întrebați de ce, unii fără să se obosească să citească măcar anunțul ca să știe măcar despre ce e vorba.

Jucătorii care sunt într-un loc mai inactiv, mai la marginea hărții, vor fi mutați spre centru hărții, ținându-se cont de tipurile de resurse pe care le are în provinciile din jur. Care nu vreți să fiți mutați aveți la setări (setările se găsesc în partea dreaptă/jos a ecranului) opțiunea să nu fiți mutați, dar trebuie să țineți cont că dacă vecinii vor decide să fie mutați, după aia o să vă treziți singuri pe hartă.

Această mutare se face pentru ca jucătorii să aibă vecini mai activi, și automat o piață a resurselor mai activă, nu se va pierde nimic în acest proces... :)
 

DeletedUser652

Guest
Eu doar ma intreb :
SOLUTIA MUTARII ESTE PT CE ???
Ce urmeaza sa rezolve ?
Rezolva multele bug-uri din joc ?
Rezolva faptul ca sunt foarte putini jucatori care-si mai pierd timpul pe serverul Ro ? Ii inmultesc cumva ?
Rezolva multele nedreptati si mizerii facute de dezvoltatori in ultimul timp ? Vezi luptele din turniruri si provincii, vezi cat de greu se primesc runele necesare cercetarii minunilor (incercati pe bani ca se rezolva instantaneu :) ), vezi procentul urias al ofertelor foarte scumpe de marfuri, fara posibilitatea de a le filtra, mai vezi cladirile pe diamante si multe altele.
Oare se va mai face ceva bun in jocul asta ? Eu sunt sceptic ... Ma rog, chestia cu jucatorii mutati la gramada este gratis (nu pierd patronii bani) asa ca se poate face o exceptie.
Oricum, va sfatuiesc sa va notati toate datele despre conturi, in special, numarul provinciilor completate si al celor cercetate. O sa avem mari surprize neplacute dupa stramutare.


Perfect de acord , dar sanse sa se AUDA sunt minime...
 

DeletedUser645

Guest
Eu am incetat sa ma mai intreb cu ce scop se fac aceste schimbari, dar am ajuns la o concluzie: bucuria luptelor ne-a fost luata ca ne dezvoltam prea rapid, dar se subliniaza ca nu este vina noastra insa noi suntem cei care avem de suferit... am muncit sa ajungem la niste vecini cu care ne schimbam resursele iar acum se fac aceste mutari (pot spune peste noapte), iar maine ne vom trezi fara ei deoarece poate n-au putut intra astazi pe joc sa debifeze optiunea de ai muta si din nou noi vom fi cei care sufera... dar totul se face pentru "binele" nostru ;)
Toate se puteau rezolva mult mai simplu, din punctul meu de vedere: luptele se puteau lasa cum au fost si cresteau timpul iscoadelor sau mareau numarul de provincii pentru extinderi, iar mutarea era necesara doar pentru jucatorii activi mai izolati.
 
Sus