• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Modificări Fragmente de rune

Eii.. de bagat bani multi nu am bagat ca nu mi-am permis insa nu as parasi jocul indiferent cat de greu ar fi...
Jocul este pentru mine refugiul si locul unde imi gasesc linistea....l-am crescut cu greu si nu l-as parasi....
O sa ma deblochez, dar acum chiar nu am chef....poate altadata.
Seara frumoasa!
 

Cinacem

Associate
Viorica chiar esti blocata..... nu pot sa cred, nu esti tu cea care ii laudai pe cei de la inno ca au facut o treaba buna cu introducerea baremului? Ei si asa se intoarce roata. Ma bucur ca ti-ai dat si tu seama ca este o prostie aceasta cu limitarea punctelor, cum este vorba aceea ”Da doamne mintea romanului de pe urma”
Noi sa fim iubiti si sanatosi, restul e cancan.
 
Te asteptam sa stii, insa ar trebui sa recitesti mesajul deoarece esti in eroare...
Am spus ca este o treaba buna ca s-a introdus valorificarea runelor...si chiar a fost, am reusit sa imi ridic multe minuni.
Nu am zis nicicand ceva despre barem...intai verifica si apoi acuza
La inceput a fost bine si ma puteam debloca usor insa pe parcurs lucrurile s-au inrautatit.
Nu aveam de unde sa stiu ca va fi asa si nu am laudat blocarea in sine...tu insa cauti vinovati...

Si daca tot vorbim de acest blocaj, poate primim si noi niste vesti in acest sens, lucrurile par sa mearga din ce in ce mai greu.
Astazi am pus 600 puncte la doi colegi si nu am putut primi nimic inapoi deoarece nu ma deblocasem si nu inteleg de ce?
La inceput cand ma blocam puneam 80-100 pc si ma deblocam, acum mai mult pun decat primesc!
Seara buna!
 
Ultima editare:

Elfenar

Evoker
Viorica2019 acum ai o limita de 125 puncte care pot fi adaugate la tine la minuni.In mod normal limita e la inceput 2300 pc apoi cand depasesti acele puncte ajungi sa poti adauga 80 pc/zi .Daca investesti puncte sau rune in minunile altui jucator chiaar si la minunile jucatorilor inactivi... rune puse impreuna cu fratia din care faci parte atunci vei creste limita numarului de puncte dar trebuie sa tii cont ca cuferele bonus se scad din totalul de puncte cu care limita se mareste. Un exemplu... sa zicem ca inserezi rune la cineva la o minune ...gen abis sau cartea secretelor si inchizi sau nu minunea... punctele adaugate de tine iti cresc limita zilnica pe care o ai . Sper sa fie de ajutor raspunsul.
Viorica2019.jpeg


Si daca tot vorbim de acest blocaj, poate primim si noi niste vesti in acest sens, lucrurile par sa mearga din ce in ce mai greu.
Astazi am pus 600 puncte la doi colegi si nu am putut primi nimic inapoi deoarece nu ma deblocasem si nu inteleg de ce?
La inceput cand ma blocam puneam 80-100 pc si ma deblocam, acum mai mult pun decat primesc!
Seara buna!
Este posibil sa fi adaugat si la tine puncte colegii in acelasi timp cu tine daca a fost schimb de puncte... de aceea esti blocata.
 
Oare dezvoltatorii au vrut ca totul sa fie atat de complicat?
Oare trebuie sa stam sa calculam mereu? Si chiar daca am face-o este greu sa reunesti toti factorii la un loc pentru a creste limita de puncte.
Deja devine complicat si nu mai seamana a joc, pacat...in concluzie cine are minunile la nivel mic asa vor ramane iar cine este la nivel mare tot mare va ramane....ce treaba! La fel ca in viata reala!
Si eu care credeam ca scap de viata reala macar in acest joc unde am investit o parte din mine si unde intru sa ma relaxez...
Si mai este ceva tu vrei sa faci loc unui coleg sa iti puna puncte si pac vine altul si iti ocupa locul deblocat si bineinteles la fel fac si eu altuia si iese o harababura de nedescris, nimeni nu mai poate pune puncte celuilalt atunci cand trebuie, eu am spus....am pierdut puncte invartindu-ma printe colegi sa ma deblochez..
Sa speram ca ne va auzi cineva si se va rezolva aceasta problema care devine din ce in ce mai acuta, pana atunci voi strange punctele de turnir....
Multumesc anticipat dezvoltatorilor!
 

Cinacem

Associate
Un mijloc de a nu te bloca ar fi ca jucatorul care primeste puncte sa le poata refuza si sa accepte numai de la cel cu care doreste sa faca schimbul. Sa se dea un timp de raspuns la cel care a pus de 12 -24 de ore si sa poti sa pui punctele numai dupa ce au fost acceptate. Aceasta modificare dac ar face-o cei de la inno, atunci nu s-ar mai ajunge la blocaje cu rea intentie.
 
Pana la urma nu sunt blocaje cu rea intentie, fiecare vrea sa se deblocheze cumva...si atunci pune pc. unde gaseste liber, nu jucatorii sunt de condamnat ci echipa care nu a prevazut ca se va ajunge la asa ceva si in loc sa ne bucuram de joc si de runele cadou ne enervam non stop!
Poate vom fi auziti si aceasta problema sa fie rezolvata asa incat doar sa jucam nu sa ne stresam!
Seara buna!
 

s5neo

Associate
Cred ca o solutie ar fi sa creasca limita pc-urilor ce pot fi primite pe masura ce jucatorul face schimburi, proportional cu pc-urile schimbate. Astfel ar fi incurajate schimburile si colaborarea si in acest fel intre jucatori.
In noua maniera de joc e avantajos sa intri in legatura si cu alti jucatori nu numai cu cei din fratie, alaturi de care esti in aventuri, turnir si la turla.
 

arri

Associate
Echipa care ”investighează” blocajul de ea implementat așteaptă să se așeze praful peste problemă? Că mult îi ia să repare ce-a stricat..
 

ULISE

Ascended
Din pacate problema este alta si anume ca echipa care se ocupa cu dezvoltarea acestui joc este una dintre cele mai slab pregatite echipe!!!
Acesta este si motivul pentru care numarul de bug-uri este atat de mare in raport cu alte jocuri!
 

Cinacem

Associate
Datorita faptului ca cei de la INNO nu au luat nici o masura cu privire la deblocarea punctelor de cunoastere o sa imi suspend activitatea pe acest joc dupa data de 1 aprilie.
Va doresc distractie placuta in continuare!
 

Cinacem

Associate
Saptamana trecuta au fost 100 de gauri negre acum sunt 104, se inmultesc de la o saptamana la alta, acestea sunt jucatorii care vin ???? sau mai bine zis care pleaca.
As dori sa il intreb pe moderator ce a facut in privinta asta, o petitie???? o sesizare ???? catre cei de la inno. Eu cred ca nimica, altceva nu se vede, Bravo!!!!
 

frunza

Chef
Dupa ce “ne-au fericit” cu masura implementata la minuni, adicatelea o limita la schimbul de rune si pc-uri/minune, ce s-au gandit dezvoltatorii? ia sa le-o coacem noi, sa le luam maul pe principiul ca ce e mai greu te caleste si mai ales rezista cine are mai multa rabdare. Prea erau toate roz bombom! Asa ca adios frenezie la ridicarea minunilor, luati seminte de bostan sau floarea soarelui pt tocarea productiva a nervilor, conform spuselor “cu rabdarea, treci marea”.

Nu stiu cum e la altii, dar la mine, blocaj dupa blocaj de zici ca sunt intr-un serial de actiune cu impuscaturi si suspans…mai ales suspans :))))))) am asteptat vreo 3 zile, curioasa din fire, voiam sa stiu si io cand ma deblochez “natural” fara sa ma implic cu donatii sau schimburi …si-am asteptat! Nimic, nicio miscare! Scriu adresa importanta (a se citi tichet) catre “imparatie” la care primesc un raspuns sablon, valabil pt orice muritor. “Dejeaba” explic io ca n-am cum sa fiu blocata, atata timp cat la minunile mele nu a contribuit nimeni nici macar cu un pc…ca ce intra trebuie sa fie egal cu ce iese…da` daca nu a intrat nimic, de ce, maica, stau blocata? Cin` ma pedepseste asa? Ca “lojic” este asa: daca primesc, masura luata ma obliga sa dau exact cat am primit (uneori si mai mult)…si asta e valabil de cate ori primesc, si-atunci de unde blocajul?

Aveam si io voie sa primesc 40 de pc-uri… fac o fapta buna si inchid minunea unei colege si…zbang! Blocaj la mine :)))))))) de aici trag concluzia, ca inclusiv pc-urile pe care le primesti de la minunile la care ai contribuit sunt contorizate la limita impusa de inno. Si parca nu e drept! Ce are una cu alta? Asta inseamna ca intr-un viitor apropiat si pc-urile luate de la eventuri vor fi contorizate la fel? ele oricum nu pot fi folosite decat la minuni.

Grea viata pe jocul asta! :)))))) si se fac ajustari asa pe muteste, de i se uraste omului de schimbarea schimbarii care este schimbata la fiecare actualizare.
P.S. Cei care intra din an in Paste pe joc, nu se confrunta cu genul asta de situatii. Ce sa-nteleg de aici? Ca indirect, ni se sugereaza sa intram mai rar pe joc? eventual sa renuntam? :)))))))
 

Elfenar

Evoker
Bună frunza. Pune Fragmente de rune la colegi dacă ai disponibile (de la minunile de lvl.30 în sus)... dacă ai așa ceva și Pc din turnir pentru a mari limita la minuni. Momentan ai limită de 60 Pc. Spor la joc! Dacă dorești să discutăm... mesaj pe joc și ne auzim la Telefon să iți dau detalii suplimentare!



1659024863218.png
 
Ultima editare:

Elfenar

Evoker
Să înțeleagă toți jucătorii acestui joc că odată cu noua ordine la Minuni se impune că fiecare Jucător să traga la turnir pentru a aveam surplus de Fragmente de rune și Pc!

Odată ce ai un stoc stabil treci la mărirea limitei cu investiție în frăție organizați pe grupuri în funcție de minunile disponibile și nivelul fiecăruia fară să ieșiți în pierdere... rune investite schimbate în puncte + punctele obținute din turnir în general la minuni de același nivel cu schimb de pc ...x bucăți n jucători... rune recuperate!

Nu uitați să scădeți cuferele obținute ca premii de la minuni fiindcă se contorizează!

Daca ai două conturi de joc să zicem așa... faci turnir cu contul principal și nu implici contul 2 în turnir să ocupi locurile altor jucători...tragi tare cu contul principal și faci cu contul secundar...un scor decent să nu intri în top 100... nu te ajuta cu nimik să ai milioane de puncte pe secundar daca nu ai loc unde să le adaugi...pe contul principal sau să rotești acele puncte cu cap împreună cu frăția cu un plan bine făcut să nu se blocheze nimeni!
 
Sus