• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Modificări Fragmente de rune

Aceasta noutate este extrem de bine venita! Este cred cel mai consistent ajutor primit in joc pana acum, pentru mine acest ajutor inseamna multi pasi inainte si multa prosperitate in joc. A-mi creste minunile mai rapid decat de obicei era un vis al meu in acest joc si nu imi vine sa cred ca se implineste, multumesc celor "de mai deperte" ;)
Din punctul meu de vedere nu am nici o remarca negativa la acest subiect.
 

Storm64

Journeyman
Exista o limita la pus pc-uri din fragmente de runa? Care este aceea? Este zilnica, saptamanala sau lunara? Poate ne dati si noua mai multe amanunte, ca ati informat si atat. Ce usor este cu copy-paste.
 

ViperM

Alchemist
Oh boy, oh boy, oh boy!! :kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp::kp:
Cine a fost strangator, activ saptamanal la turnir si a facut schimburi, acum e bogat! ;)
Recunosc ca nu ma asteptam la asa ceva, un update binevenit. Chiar daca unii din noi avem deja minuni in nivel maxim sau aproape de 35, ne putem ajuta colegii mai mici de fratie sa creasca mai repede minunile si sa le fie mai usoara dezvoltarea oraselor.

Exista o limita la pus pc-uri din fragmente de runa? Care este aceea? Este zilnica, saptamanala sau lunara? Poate ne dati si noua mai multe amanunte, ca ati informat si atat. Ce usor este cu copy-paste.
Limita e data de cate rune ai stranse! o runa= 10 sau 15 pc-uri
 

Storm64

Journeyman
Limita e data de cate rune ai stranse! o runa= 10 sau 15 pc-uri
Viper draga, asa este, dar nu poti pune oricate pc-uri doresti sau poti la un coleg. Este o limita, dupa care este un mesaj care spune: "REVINO ALTA DATA". Ce inseamna alta data? 24h, 1 saptamana? Dar asa cum am spus e usor cu copy paste.
 

ViperM

Alchemist
Da? ti-a dat tie mesajul asta? eu am generat peste 2000 puncte in diverse schimburi cu colegii pana acum si nu mi-a dat acest mesaj... draga Storm.
Nu am citit de vreo limita pe nicaieri asa ca logic ar fi ca limita punctelor sa fie data de nr de rune, nu?
 

Storm64

Journeyman
Da? ti-a dat tie mesajul asta? eu am generat peste 2000 puncte in diverse schimburi cu colegii pana acum si nu mi-a dat acest mesaj... draga Storm.
Nu am citit de vreo limita pe nicaieri asa ca logic ar fi ca limita punctelor sa fie data de nr de rune, nu?
Ai mare dreptate, dar se pare ca este o limita de vreo 2500pc/jucator. Apoi apare mesajul bestial:))
 

Atașamente

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    93,2 KB · Vizualizări: 109

ViperM

Alchemist
Lost in translation asadar :D
Astept si eu raspunsul stafului atunci ca sa stiu ce inseamna "alta data"!
 

Giuliano

Journeyman
Aceasta noutate este extrem de bine venita! Este cred cel mai consistent ajutor primit in joc pana acum, pentru mine acest ajutor inseamna multi pasi inainte si multa prosperitate in joc. A-mi creste minunile mai rapid decat de obicei era un vis al meu in acest joc si nu imi vine sa cred ca se implineste, multumesc celor "de mai deperte" ;)
Din punctul meu de vedere nu am nici o remarca negativa la acest subiect.
Studiaza mai bine sa vezi daca ai dreptate cu crescutul minunilor si cu limita impusa de a primi pc.uri de la colegi pe cont.Pt.ca este o limita care o deblochezi introducand si tu la randul tau un nr.de pc.uri la oricare altcineva.
 

Elfenar

Evoker
Jucatorul care este blocat isi poate debloca minunea daca baga puncte la alt coleg sau la oricine din joc la orice minune. Limita este 2500 Puncte pentru inceput apoi esti limitat sa primesti 80 pc/zi la toate minunile,dar daca faci schimb de pc sau bagi puncte la orice minune deblochezi acea limita de puncte.
Untitledx.jpg
 
Da Giuliano, dar tu crezi ca eu am mii de puncte si imi fac probleme ca este o limita impusa?
Tu crezi ca pe mine ma intereseaza ca un coleg care are zeci de mii de puncte nu are unde sa le puna? Acel coleg sigur are aproape toate minunile la maxim...
Apoi tu vrei doar sa primesti? Nu este logic sa si dai la schimb unde este cazul?
Eu am puncte putine si sunt sigura ca nu voi depasi baremul ;) iar aprecierea pe care am facut-o este din punctul meu de vedere, nu am dat indicatii nimanui ce si cum sa faca...
Cam asta este colega!

Este pentru prima data de cand sunt in acest joc, sa vad ca nu dai un verdict, un sfat sau o dezaprobare la un subiect in cauza....ce se inampla Ulise cu tine, ti-ai pierdut combativitatea?;)
 
Ultima editare:

Goodspeed

Journeyman
Cei "de mai deperte", cum sunt lăudați de Viorica2019, s-au inspirat din pandemie: bagă tot felul de interdicții și restricții.
 

Celestina

New Born
O mare prostie. Sa vrei sa ajuti si nu poti, deci nimeni nu se poate dezvolta. Pacat.

Jucatorul care este blocat isi poate debloca minunea daca baga puncte la alt coleg sau la oricine din joc la orice minune. Limita este 2500 Puncte pentru inceput apoi esti limitat sa primesti 80 pc/zi la toate minunile,dar daca faci schimb de pc sau bagi puncte la orice minune deblochezi acea limita de puncte. Vezi atașament 2365
pui 80, primesti 80, de unde atatea puncte
 

Giuliano

Journeyman
Da....daca s-au terminat punctele trebui sa astepti pana in ziua urmatoare..si tot asa...lasa ca viorica este super multumita,,,,ea are de unde ii place tare noul sistem !!!Problema este ca chiar daca ai avea mai multe puncte trebuie sa cauti de nebun jucatori care ar vrea sa faca schimb la minunile tale si el la minunile lui.Hmm..nu cred ca ii vei gasi prea repede si uite asa stai...
 
Ultima editare:

Celestina

New Born
Da....daca s-au terminat punctele trebui sa astepti pana in ziua urmatoare..si tot asa...lasa ca viorica este super multumita,,,,ea are de unde ii place tare noul sistem !!!Problema este ca chiar daca ai avea mai multe puncte trebuie sa cauti de nebun jucatori care ar vrea sa faca schimb la minunile tale si el la minunile lui.Hmm..nu cred ca ii vei gasi prea repede si uite asa stai...
absolut corect

o sa stam mult si bine. practic nu poti sa faci nimic. se blocheaza fratii intregi.
 
Decat sa ma citezi pe mine mereu, mai bine ai face ce a spus elfenar, te vaiti intr-una si acuzi, giuliano ti se pare ca pari mai inteligent asa?
Aia a fost parerea mea inainte sa stiu despre blocaj....dar ca sa poti intelege ceva trebuie sa poti, iar tu cu parere de rau nu poti!
Critica cat vrei si pe cine vrei dar nu ma mai cita...vrei sa apreciez ceva sau nu cerandu-ti tie parerea?
Cred am spus destul de clar ca sa poti intelege....nu ma mai cita, eu nu te-am bagat niciodata in seama te rog fa la fel!
 

Giuliano

Journeyman
Asa ai vazut in comentariul meu ca te-am acuzat...eu nu m-am vaitat.Am spus realitatea.Chiar daca de exemplu joci la turnir si faci mai mult de 80 puncte sau cate or fi ele tot nu poti ajuta mai mult daca nu exista alt jucator care sa contribuie la randul lui la minunile tale.Ce faci stai sa dai mesaje si sa cauti jucatori cu care sa faci schimb?Bafta la facut minuni.
 
Ultima editare:
Nu am zis ca m-ai acuzat ci ca ma citezi mereu, parca ai fi un ac de patefon care merge in gol!
Si ce este vina mea? De ce trebuie sa amintesti mereu de mine, crezi ca rezolvi aceasta criza?
Vrei sa critic si eu ca sa fii multumit?
 
Sus