• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Modificări Fragmente de rune

s5neo

Associate
Eu m-am straduit sa fac schimburi, (i-am innebunit de cap pe toti cu teoria ca "schimburile sunt cele mai indicate si rezonabile pentru folosirea cuferelor recompensa si apoi, dupa update, pentru folosirea runelor") am pus pc la cei cu care am negociat schimburi, si acum ei nu pot pune la mine. Eu nu am primit degeaba 2500 de pc-uri de la nimeni. Cel mult au fost niste mici diferente in plus sau in minus daca schimburile erau pe cufere de diferite valori in pc-uri. La momentul asta eu am de primit aproape 1000 de pc pe care le-am negociat si pe care eu le-am pus deja. Nu inteleg de ce trebuie sa donez 2500 de puncte. Eu am tras cat am putut pentru pc-urile astea pe care le-am folosit in negocierea schimburilor. Nu am decat un cont pe care l-a jucat cum am stiu eu mai bine. E o mare nedreptate blocajul asta de ma tine pe loc de 3 zile!
Apoi, daca fac un efort si donez pc, ce regula imi garanteaza mie ca nu vine cineva si pune la minunile mele pc-uri cum vrea el, el ia recompensele pe cufere cand inchid level-ul minunii si eu sunt iar blocat?

Eu am facut schimburi, asta e teoria mea de joc. Nu am cont de sustinere, e singurul meu cont. Am de primit aprox. 1000 pc-uri din schimburi facute (eu am pus la ceilalti, ei nu isi pot achita schimbul datorita blocajului meu). Eu am pus la altii pc-uri stranse din greu, din jocul meu. Nu inteleg de ce trebuie sa donez 2500? Eu vreau pc-uri mele inapoi, doar de aia am negociat schimburile.
Si apoi alta situatie: daca donez si ma deblochez, dar imediat "binevoitorii" pun pc-uri la mine (ca vad ca sunt activ) ca sa castige cuferele (si implicit pc-urile aferente) si ma blocheaza din nou. Fara voia mea. Unde-i dreptatea?
 

Giuliano

Journeyman
Eu am facut schimburi, asta e teoria mea de joc. Nu am cont de sustinere, e singurul meu cont. Am de primit aprox. 1000 pc-uri din schimburi facute (eu am pus la ceilalti, ei nu isi pot achita schimbul datorita blocajului meu). Eu am pus la altii pc-uri stranse din greu, din jocul meu. Nu inteleg de ce trebuie sa donez 2500? Eu vreau pc-uri mele inapoi, doar de aia am negociat schimburile.
Si apoi alta situatie: daca donez si ma deblochez, dar imediat "binevoitorii" pun pc-uri la mine (ca vad ca sunt activ) ca sa castige cuferele (si implicit pc-urile aferente) si ma blocheaza din nou. Fara voia mea. Unde-i dreptatea?
Ei pun pc.uri la tine sa se deblocheze ei..trebuie sa fii atent si sa pui si tu imediat altfel te blochezi sau cauti si tu sa pui la altii cu japca...o mare porcarie.O sa dureze mult pana faci o minune pt.ca nu gasesti cu cine sa faci schimburi.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Echipa de dezvoltare investigheaza de ceva timp aceasta posibila situatie de blocaj. Trebuie insa mai multe date momentan. O sa vedem la ce concluzie se ajunge, respectiv imbunatatire.
 

Cinacem

Associate
Am spus de la inceput ca este o mare prostie cu blocatul si ma asteptam ca asa o sa se intample, dar.... uni o sustineau ca este bine asa. Am zis si ma repet, ar putea sa injumatateasca punctele dupa ce se depaseste limita de 2500 si nu ar mai fi probleme cu blocaju.
Nu este vorba neaparat de cei care au conturi suport, este problema ca au facuto fara sa se gandeasca ... ESTE O MARE PROSTIE CU BLOCATU
 

Giuliano

Journeyman
Echipa de dezvoltare investigheaza de ceva timp aceasta posibila situatie de blocaj. Trebuie insa mai multe date momentan. O sa vedem la ce concluzie se ajunge, respectiv imbunatatire.
Pai cand au introdus-o ce date au avut?Acum stam sa cautam jucatori cu care sa facem schimburi...poate ei nu au chef sa faca schimb cu mine la o minune la care nu au ei nevoie de acea runa de la minunea mea..si invers.
 

s5neo

Associate
E dragut asa sa cauti jucatori. Mai greu e sa-i lamuresti ca schimburile sunt viitorul. Si uni sunt destul de conservatori.
 

frunza

Chef
Blocajele trebuiau anticipate. Si nu este o speculatie, este un fapt concret. :) Chiar daca iti doresti sa termini minunile de unu` singur, ajungi in acelasi impas. De ex. ai o minune de nivel 31, in momentul in care anunti cuferele libere, primesti in jur de 310 pc-uri contravalorea lor. Pe termen lung sau scurt, finalul este acelasi, “apoteotic”… blocaj. Daca inchizi minunea fara sa anunti, se pierd o multime de rune si pc-uri. Din ce am citit pe forum, chiar daca apelezi la schimburi, situatia este identica. Si nu, nu exista nicio garantie ca un alt jucator nu va completa la minunile tale, doar pt a crea un culoar liber pt el. In loc sa te destinzi, stai sa te “creieresti” unde sa descarci pc-uri pt ca ai fost invadat. Prin urmare, masura a fost luata pt eradicarea conturilor suport si promovarea schimburilor intre colegii din fratie, dar culmea este exact pe dos. Au de suferit cei care detin un singur cont si “se descurca” cei care au conturi suport pt ca au o “supapa” in caz de blocaj. Sau cum s-ar spune ca sa zic “unde dai si unde crapa”

Oare dezvoltatorii jocului si-au propus sa alunge jucatorii? (retoric). Se vor auzi voci, care vor spune: “ei, si ce daca renunta? Sunt altii care vor veni!”
Da, dar nu la fel de pasionati, care sa fie prezenti pe elvenar de cel putin 6 ori pe zi, care sa se implice la turnir, turla si alte eventuri. Si asta timp de vreo 4-5 ani. Sau cum s-ar spune ca sa zic: “ei dau vrabia din mana, pt cioara de pe gard!” ;)
 

Storm64

Journeyman
Eu as proceda in felul urmator: Schimbul de pc-uri sa poata fi facut exclusiv intre membrii fratiei. Cine intra in fratie, timp de 30 zile nu poate primi / dona pc-uri. Asta pentru a exclude introducerea de "pitici" in fratie. Simplu si fara dureri de cap. N-ar mai fi blocaje, discutii ca unii dintr-o anumita fratie blocheaza alti jucatori din alte fratii. Insa este doar o idee. S-auzim de bine.
 

Elfenar

Evoker
Jucătorii cu minunile la lvl mare peste 30 să zicem vă puteți folosi runele de la Abis și de la Cartea secretelor sau la alte minuni unde aveți sute de rune...să închideți minuni la colegii mai mici sau la alti jucători inactivi ... sunt destui și așa vă măriți limita de blocare a punctelor și nu mai sunt astfel de probleme. Vă organizați cate 5 să zicem și închideți minuni la diverși jucători pe rune...o rună introdusa la minunea unui coleg sau un jucător inactiv este echivalentul a 15 Pc. Există o modalitate de a afla care este limita fiecărui jucător și este destul de simplu de folosit în Chrome.

json.jpeg
json.jpeg
 
Da ai dreptate dar tu spui de jucatorii care au rune multe, eu de ex. nu mai am rune si nu pot sa pun nici punctele pe care le am de la turnir,altor colegi ca imediat ne blocam.
Uite eu am fost blocata si am pus unui coleg 300 pc. pentru deblocare, insa un alt coleg nu a putut sa imi puna decat 210 eu asta nu inteleg de ce nu primesc la fel
Alte ori am pus puncte pentru deblocare unor colegi si ei nu imi puteau pune nici un punct spunandu-mi ca sunt blocata.
Eu cred ca blocajul nu este la toti la fel si inca nu se stie clar de ce ne blocam atat de repede
Si inca ceva, la inceput cand am folosit runele am schimbat mii de puncte si nu ma blocam atat de des ca acum, de aceea zic ca treaba cu blocajul este o problema care trebuie reparata de cine trebuie...parca merge din ce in ce mai rau...
 

Giuliano

Journeyman
Da ai dreptate dar tu spui de jucatorii care au rune multe, eu de ex. nu mai am rune si nu pot sa pun nici punctele pe care le am de la turnir,altor colegi ca imediat ne blocam.
Uite eu am fost blocata si am pus unui coleg 300 pc. pentru deblocare, insa un alt coleg nu a putut sa imi puna decat 210 eu asta nu inteleg de ce nu primesc la fel
Alte ori am pus puncte pentru deblocare unor colegi si ei nu imi puteau pune nici un punct spunandu-mi ca sunt blocata.
Eu cred ca blocajul nu este la toti la fel si inca nu se stie clar de ce ne blocam atat de repede
Si inca ceva, la inceput cand am folosit runele am schimbat mii de puncte si nu ma blocam atat de des ca acum, de aceea zic ca treaba cu blocajul este o problema care trebuie reparata de cine trebuie...parca merge din ce in ce mai rau...
Acelasi lucru am patit si eu in decursul zilei.Am pus mai multe puncte dar nu am putut primi la fel.Si ce facem incepem sa bagam rune in jucatorii mici pana ii blocam si pe ei,ca ei nu au de unde sa puna la randul lor ..ca nu au.Minuni la level mare nu.la turnire nu pot participa sa ia 10 cufere ca nu au cu ce...s.a m d...si uite asa gaurile de pe harta sunt tot mai multe si asa zisii noi veniti renunta inainte de termen.
 
Eu m-am hotarat sa stagnez o perioada minunile, chiar daca imi vine greu, eu si asa am minunile la nivel mic, insa astept eschipa care s-a ocupat de acest sistem sa ne dea o rezolvare, asa a spus elmer intr-un mesaj acum vreo doua zile.
Cred ca am si pierdut din puncte, deoarece un coleg imi spunea pot doar 15, altul la fel....nici nu am mai putut tine seama...
Eu nici macar nu mai am rune, dar imi pare rau ca nu le pot folosi pe cele de la turnir...
Vom vedea ce o mai fi.
Sa stii ca eu harta o am neschimbata de cand sunt in joc, adica vreo doi ani si jumatate, am vreo 619 vecini si nu am decat vreo trei care imi ofera doar bani...asa ca poate esti tu ghinionist ;)
 

Giuliano

Journeyman
Eu m-am hotarat sa stagnez o perioada minunile, chiar daca imi vine greu, eu si asa am minunile la nivel mic, insa astept eschipa care s-a ocupat de acest sistem sa ne dea o rezolvare, asa a spus elmer intr-un mesaj acum vreo doua zile.
Cred ca am si pierdut din puncte, deoarece un coleg imi spunea pot doar 15, altul la fel....nici nu am mai putut tine seama...
Eu nici macar nu mai am rune, dar imi pare rau ca nu le pot folosi pe cele de la turnir...
Vom vedea ce o mai fi.
Sa stii ca eu harta o am neschimbata de cand sunt in joc, adica vreo doi ani si jumatate, am vreo 619 vecini si nu am decat vreo trei care imi ofera doar bani...asa ca poate esti tu ghinionist ;)
Si cand vroiam si eu sa te ajut la minuni imi spune ca ai primit prea mult ajutor astazi...cica sa vin maine sau poimaine cand poate reusesti si tu sa pui cu japca pe la cineva puncte sa iti creezi un culoar....buna treaba INNO;)

Rezolvarea este simpla,sa lase jocul asa cum a fost inainte,fiecare sa se descurce cum poate..voi aveti impresia ca cei care sunt acum in top au ajuns acolo doar din cadourile facute de INNO?Acele parcele costa o caruta de bani,nu le-a dat nimeni gratis..si toate minunile care sunt acum la maxim la fel.Timp ...ore state pe joc ,nu s-au facut singure peste noapte.Au intrat mii de euroi in contul INNO.
 
Chiar voiai sa ma ajuti? Sau esti ironic :)
Sa stii ca eu am vreo trei zile de cand sunt blocata, dar nu mai am chef sa alerg dupa deblocari...
Oricum multumesc pentru intentie, nu am intalnit pana acum decat 2 persoane care m-au ajutat la minuni neconditionat!
 

Giuliano

Journeyman
Chiar voiai sa ma ajuti? Sau esti ironic :)
Sa stii ca eu am vreo trei zile de cand sunt blocata, dar nu mai am chef sa alerg dupa deblocari...
Oricum multumesc pentru intentie, nu am intalnit pana acum decat 2 persoane care m-au ajutat la minuni neconditionat!
Nu te poti debloca pana nu pui puncte si tu la altcineva...si daca nu ai trebuie sa astepti un nou turnir si tot asa.Ai sa te enervezi si daca nu au bagat bani in joc vei renunta la el pt ca nu mai are nici un farmec.Sunt sigur ca multi nu renunta inca pt ca au investit in joc multi bani.
 
Sus