• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Modificări Fragmente de rune

frunza

Chef
Neata, Elfenar! Multumesc si apreciez ajutorul tau, stiu ca am ajuns cu limita la 60 pc-uri si stiu cum as putea sa procedez sa-mi fac “partie”, dar pe mine ma intriga altceva: se presupune ca masura a fost luata sa incurajeze schimburile intre jucatorii din fratie.
Daca eu fac de ex.un schimb de 350 de pc-uri la o minune, pt loc 3 (3 rune+55 pc-uri) inseamna ca io dau mai mult decat valoarea cufarului. In momentul in care se inchide minunea, ma mai taxeaza o data si indubitabil, ajung la blocaj. Nu e corect, cel putin de la mine asa se vede :) Pe termen lung, ramai fara pc-uri in inventar si fara rune, pt ca de fiecare data esti obligat din cauza blocajului sa cotizezi. Si uite-asa nu se mai potriveste zicala: " ce iei pe mere, dai pe pere" "))))))))
Nu numai ca devine anevoios, da` parca nici schimburile nu ma mai incanta! Si atunci solutia ar fi: sa termini minunile de unu` singur sau sa mergi cu schimburi pana ramai pe zero in inventar.

Pai, masura a fost luata incurajeze jucatorii din fratie sa deruleze schimburi, “sa curga” jocul fara sincope sau e o mare bataie de joc? Retoric intreb, desigur.
 
Sus