• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Ascensiunea lui Eldrasil

LoraThos

Apprentice
Poate fi gasita imaginea eventului la o calitate mai buna (ca cea de la event-ul trecut :p)? E superba de pus pe background.
 

DeletedUser405

Guest
Nu am nicio informatie dar intervalul de cand s-a introdus rasa Piticilor pana acum este destul de mare si din acest motiv am presupus ca va fi introdusa.
Ai dreptate, sunt 117 zile de la aparitia ultimei rase, iar pana acum intre rase au fost, in ordinea aparitiei lor: 162, 126, 98, 126, si respectiv 97 de zile.
Ar cam fi timpul pentru o noua rasa.
Insa tinem cont ca in septembrie a aparut Aventura Fratiei (sau cum ii spune), ce presupun ca este considerat continut major si important, care inca vad ca sufera modificari.
Asadar probabil pana in finalul anului vom avea o noua rasa, daca nu cel tarziu la inceputul noului an.
Oricum de la anuntul de pe beta pana la update-ul pe international au fost in ordinea aparitiei raselor: 8, 13, 14, 14, 20, si respectiv 13 zile. Asadar pana la jumatatea lunii nu vedem nicio rasa noua si cel mai proabil nu se va suprapune peste noul eveniment al toamnei, din care mai sunt 22 zile.
 

DeletedUser671

Guest
eu anul trecut am prins numai eventul cu Halloween, atunci am inceput pe server jocul. oare de 01.11.2017 o mai fi un event de cateva zile? sa fie insa asa aproape unul de altul ar fi cam aglomerata perioada totusi...voi astia mai vechi stiti cum a fost?

despre o noua rasa, pentru mine care mai am inca destul din dragoni, n-ar fi o problema sa inceapa la anul :) abia as fi pe final de pitici, ca am inteles de la colegii din fratie ca merg a naibii de incet treburile acolo.
 

Jooanna

Enchanter
Salutare dragi colegi,
Sper că nu voi trezi invidia nimănui, dar am terminat seria de misiuni secvențiale :p

AE-misiunea91.png


AE-final.png
 

DeletedUser985

Guest
Cum am mai spus,
Grafica este atractiva si reusita, dar ar fi fost preferabil ca la unele misiuni sa mai fi existat alternative de actiuni mai ales pentru cei care si-au atins limita sau care s-au blocat temporar la dezvoltare.

Sugestie de luat in considerare:
la acele misiuni care ar cere un volum mai mare de colectari, spre exemplu misiuni cu relicve (care au mai mult de 10 relicve) si altele similare, pe viitor, sa mai aiba in paralel o a doua alegere la misiune. De ce zic asta? Pentru ca nu toti jucatorii pot trece de fiecare misiune si mai sunt unii, incepatori sau nu, care ori nu pot sa satisfaca complet toate cerintele de la misiuni, spre exemplu la relicve (desi puteam sa aleg si alte exemple care s-ar fi referit la acelasi lucru) dintre care unele se pot lua ori de la provincii, ori de la turnir, insa mai ramane intrebarea daca toti ar avea capacitatea de a avea destule provincii si resurse la dispozitie, indiferent daca la turnir sau pe harta (adica, la ce folos daca ai doar 2-3 provincii ramase libere de facut = 8 x 3, daca cerintele sunt mult mai mari?..precum 40 relicve/intalniri sau alte elemente de colectat) ... adica nu toti pot avea expansiuni aparent "nelimitate"...
Ar fi de ajutor pentru viitor, la evenimente viitoare, ca toti sa continuie sa participe, mai ales ca exista unii care pot uza de diamante pe parcurs, si ma refer la ceilalti de o categorie opozanta fata de aceia mai vechi precum Jooanna (vezi postare mai sus) care a si parcurs in doar cateva zile toate misiunile.

Totusi, voi atrage atentia si asupra unei posibile erori, in cadrul unora dintre misiuni, de exemplu la misiunea 40 nu mi-a mers decat sa cumpar Puncte Cunoastere.

Cat despre posibilitatea unei noi rase, desi nu ar fi pe acelasi subiect de topic, conform calculului de mai sus aratat al lui IceGoblinX, ar putea fi o aproximatie de intre 98 si 170 zile diferenta in general, dupa exemplele prezentate. Totusi, nu s-a prezentat nicio discutie despre o posibila noua rasa in Elvenar.
 

Jooanna

Enchanter
DA!:mad::D
Eu pe beta l-am terminat de saptamana trecuta:rolleyes:
:D:D:D:D:D:D Început de când și terminat când ???
Pe restul serverelor a început pe 28 septembrie, iar eu am terminat pe 05 octombrie. Un calcul simplu arată că am terminat în 7 zile.... :cool::p:p:p (scuze pentru proasta educație.... mama m-a învățat că nu e frumos să scoți limba, dar nu m-am putut abține :D)
 
Sus