• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Aventurile Fratiei

Salador

Evoker
Au mai redus din cerinte:
10 Viziune Iluzorie pt insigna Rezidu Arcan in loc de 15, 8 Relicve pentru insigna Marmura Elementala in loc de 10 si 3 intalniri de Turla/Turnir pentru insigna Fantoma in sticla in loc de 4.

Badges_2.jpg


Sursa: https://en.wiki.elvenar.com/index.php?title=Fellowship_Adventures
 

yulishko

Enchanter
Si le-au facut mai greute ;)
Fermierii erau 5 la 9 ore, acum sunt 10.
Bratarile...o cantitate buna ??? asta poate insemna ca ai nevoie de fabricile mari, care ocupa mai mult spatiu.
Palariile... mai face cineva altceva in afara de calalizatori in academie??
Druid staff..si totusi trebuie sa faci si catalizatori :))
Arcane residue....asta e de departe cea mai simpla :p

Dar e o provocare, pacat ca in cazul meu se suprapune cu capitolul...
 

yulishko

Enchanter
In trecut da, insa daca citesti cerinta de de mai sus, spune asa "Colecteaza 2 vraji de baza din Academia de magie (nu catalizatori)"
De aici intrebarea mea. ;)
 

yulishko

Enchanter
Nu va contrazic, nu joc pe Beta, eu doar spun ce scrie in poza postata de tine mai sus. Asa ca ori nu e mai e de actualitate poza postata ori scartie engleza mea... Marturisesc ca nu am accesat link-ul, banuiesc ca de acolo ai luat poza .
 

Salador

Evoker
Poza e facuta de cineva de pe beta. Pe link-ul de care aminteai este mai clar spus:
Collect 2 of the following spells: Magical Manufacturing, Ensorcelled Endowment, Power of provision

Colecteaza 2 din urmatoarele vraji: Puterea proviziilor, Dar magic, Productia magica
 

yulishko

Enchanter
Hmmm....nu e nicio pretentie, am fost corectata si am tinut sa precizez ca nu am facut decat o traducere dupa o poza....poate aveam traducerea stricata si atunci trebuia sa iau masuri ;). Eu chiar iau de bun informatiile postate aici, insa pe viitor am sa ma rezum la a citi, sa nu mai creez polemici. Spor!!
 

ncat

Journeyman
Ma bag si eu in seama...

In trecut da, insa daca citesti cerinta de de mai sus, spune asa "Colecteaza 2 vraji de baza din Academia de magie (nu catalizatori)"
De aici intrebarea mea. ;)

Nu stiu daca traducerea/exprimarea "Colecteaza 2 vraji de baza din Academia de magie (nu catalizatori)" este corecta sau nu, dar cu siguranta creeaza confuzie. In niciun caz, "Collect 2 basic Magic Academy Spells (not Catalyst)" nu inseamna ca acele vraji trebuie colectate neaparat din academie. Poate o exprimare mai buna ar fi "Colecteaza 2 vraji de baza ale Academiei de magie (nu catalizatori)".
 

yulishko

Enchanter
Va doresc multa bafta!!! Fratia noastra nu particita la aceasta aventura, nu pentru primul loc...probabil vor face cate un traseu, asa ca.....chiar sunt curioasa sa vad intre cine se v-a da lupta pentru primele locuri.
 

Salador

Evoker
Intradevar fara Liga ve(n)detelor, va fii batalie mare pentru primele 3 locuri, noi (fratia NIRVANA) ne-am propus locul 3, cel putin :)
 

Orco

Chef
Va doresc multa bafta!!! Fratia noastra nu particita la aceasta aventura, nu pentru primul loc...probabil vor face cate un traseu, asa ca.....chiar sunt curioasa sa vad intre cine se v-a da lupta pentru primele locuri.
Va lasă katas așa de capul vostru? Nu sunteti voi frația care e mereu prima la toate așa spune descrierea ca voi sunteți nr1???
 

SilviutZ

New Born
Buna ziua! Eu sunt curios, pentru ca nu am gasit pe nicaieri, sau mi-a scapat, ce fel de insigne vor fi necesare la abis, si cate din fiecare?
 

SilviutZ

New Born
Multumesc, m-am lamurit cum e cu abis-ul. Dar mai am o neclaritate. Pt statui si coliere, trebuie seturi de fabrici sau orice productii de 24 respectiv 48h. Adica pot construi numai fabrici de marmura?
 
Sus