• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Aventurile Fratiei

yulishko

Enchanter
Va lasă katas așa de capul vostru? Nu sunteti voi frația care e mereu prima la toate așa spune descrierea ca voi sunteți nr1???

Nu.....ne pune la colț pe coji de nuci si ne dă bătăiță la poponeața goală. Noi restul, suntem oligofreni!!!
Noi am dovedit că putem fi primul loc vreme de 1 an jumătate.......tu arăți doar că poftești la el, dar stai liniștit demonstrezi de fiecare dată că ești fan-ul nostru numărul 1;). O sa începem sa te îndrăgim naibii pănă la urmă :p
 
Salador...vreau sa te intreb ca vad ca esti in tema...pentru statui si coliere...se pot pune doar un tip de fabrici...la alegere?...adica lemn sau fier sau marmura?
 

Salador

Evoker
Va doresc multa bafta!!! Fratia noastra nu particita la aceasta aventura, nu pentru primul loc...probabil vor face cate un traseu, asa ca.....chiar sunt curioasa sa vad intre cine se v-a da lupta pentru primele locuri.
Si cu toate astea, Liga ve(n)detelor e pe primul loc acum....
 

DeletedUser2181

Guest
Am jucat(participat la) aventura, din inerție. și DA, am fost norocoși !..... odată cu schimbatul reguli
mesaj fratie AF.jpg
 

Orco

Chef
Nu.....ne pune la colț pe coji de nuci si ne dă bătăiță la poponeața goală. Noi restul, suntem oligofreni!!!
Noi am dovedit că putem fi primul loc vreme de 1 an jumătate.......tu arăți doar că poftești la el, dar stai liniștit demonstrezi de fiecare dată că ești fan-ul nostru numărul 1;). O sa începem sa te îndrăgim naibii pănă la urmă :p
Ti-am zis ca va pune la treaba, chiar el a pus mai sus mesajul cu teleportari cu tot tacamul :)))
 

yulishko

Enchanter
Ai dreptate!!! Inca imi sangereaza ranile ;). Ia spune-mi, cum s-a vazut din canapea???? Ai avut suficiente bere si floricele?

Mesajul lui spune " Nu folositi teleportari la greu" Eu nu am folosit niciuna...si ghici ce??? A mers brici , s-au tinut bratarile scai de mine :p.
Chiar e mult mai usoara aventura asa, nu inteleg de ce nu au existat mai multa concurenta...
Felicitari celor din PHOENIX!!!
 

ULISE

Ascended
Dependenta de primul loc este mai periculoasa decat dependenta de substante interzise si asta o spun din proprie experienta. Problema este ca perioada de "dezintoxicare" este mult mai mare!

Felicitari celor din fruntea clasamentului pentru perormanta dar cei mai fericiti sunt cei care pot juca doar din placere. Mentionez ca, din pacate, inca nu ma numar printre cei din urma desi imi doresc.
 

DeletedUser2181

Guest
sa inteleg ca am ajuns dependent ? :) :)
sentimente traite ..... acum 2 ani, la primul trofeu castigat vreo 2 zile am radiat, ieri dupa ce am scris Felicitari pe chat, am si uitat !
daca fac o paralela catre @Storm64 el e *dependent la nivel mondial* ? ... :)
 

hulktim

Journeyman
Referitor la modul de colectare a insignelor: Ma enerveaza la maxim faptul ca pentru fiecare cerinta indeplinita pentru o insigna, trebuie sa o colectez imediat. Daca de ex pt o insigna imi cere 10 Unelte complexe= dupa ce fac 10 unelte complexe trebuie sa culeg insigna pt ca daca culeg 20 de unelte complexe nu se cumuleaza cat pentru 2 insigne si imi da tot 1 insigna pt 20 unelte complexe. De ce nu se face ca sa se cumuleze ce producem, rezultand astfel un anumit nr de insigne pt acea cantitate si sa o putem culege ulterior nu sa dau 1000 de click-uri. Pentru ca, practic, am folosit timp, spatiu si resurse pentru acele eventuale insigne care nu se contorizeaza decat dupa ce am colectat insigna ce apare cu verde.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
De ce nu se face ca sa se cumuleze ce producem, rezultand astfel un anumit nr de insigne pt acea cantitate si sa o putem culege ulterior nu sa dau 1000 de click-uri. Pentru ca, practic, am folosit timp, spatiu si resurse pentru acele eventuale insigne care nu se contorizeaza decat dupa ce am colectat insigna ce apare cu verde.

Pentru ca, cel putin in momentul de fata, codul (backend-ul) are nevoie acele info trimise (click-uri) pentru a putea contoriza si oferi recompensa respectiva. Tot codul se bazeaza pe asa ceva (trimite - primeste), nu se poate inregistra un request nedefinit si apoi sa se calculeze insigne corespunzatoare fara numar. Nu stiu daca se va schimba acest lucru vreodata sau, poate, pur si simplu trebuie sa munciti pentru acele insigne putintel :D

In alta ordine de idei, la inceputul aventurii a fost o problema cu contorizarea resurselor pentru Bratarile de aur daca se colectau mai multe fabrici simultan. Bug-ul a fost remediat printr-un hotfix inca din cursul zilei de ieri si toti jucatorii afectati au primit astazi in mod automat in inventar cate 2 bratari pentru a compensa resursele ne luate in considerare in acea perioada. Ne cerem scuze pentru inconvenient si pe aceasta cale. Spor in continuare.
 
Sus