• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Rezultate căutare

  1. badrela

    Punct ochit , punct lovit !!! :)

    ... și mă lăsasem de joc !!! Cu biletu' de avion luat , urma să mă încalț , să-mi pun masca pe chip ( buletinu' picând din topu' lucrurilor importante ) , si să fug spre Stonehenge ... în Anglia !! Am zis că acolo mi-e șansa să le văd în adevărata splendoare la lvl maxim !! Niste pietre...
  2. badrela

    Negustor ,, înfoiat ,, !!!

    Negustorul ăsta , numa' că-i frumos .... precum păunu' în perioada de împerechere !!! ... da' să nu poată el să facă două resurse în paralel !!! ... că doar e avansat !!! Cică , cu răbdarea treci marea !!! ... io numa că reușesc să fac pluta !!!
  3. badrela

    ....si dupa lupte seculare ce au durat 30 de ani , m-am trezit si io !!! :)

    Nu stiu altii cum sunt ... da' io cand ma gandesc , ca vine solstitiu' de vara si mi-e stirbit monumentu' Stonehenge ,imi crapa corasonu' din toti ventriculii ,de necaz !!! Ca atat ce-mi place cladirea asta , de m-as duce pana-n Anglia pe palpabil .... de-as sti ca gasesc acolo artefacte , fix...
  4. badrela

    Intrarea mea in competitie (sarcina 2)

    Bastet
  5. badrela

    Intrarea mea in competitie (sarcina 1)

    Imi place Stonehenge in mod deosebit ! Se spune ca e o poarta catre alta lume , pazita de druizi sa nu incapa pe mainile mesagerilor iadului !:) Grozav e , ca prezenta acestui monument , nu lasa stramosii sa fie uitati ! ...si .... mai ofera si-o multime de resurse ! :)
  6. badrela

    Parc-a fost ieri ..... da'-s 5 ani de fapt !!

    Nu-mi amintesc ce-am mancat azi dimineatza.... da'-mi amintesc prima zi de Elvenar !!! ...atunci o joaca , acu', fix ca un drog .... cred !!! :)) Fix de parca faci parte din familie ... numa' ca nu platesti intretinerea !!! Ca-mi stii si puchinii di la ochi , si toate culorile de vopseluri de...
  7. badrela

    Prea râvnitu' și lipsitu' copac tată !!!

    .... nu știu alții cum sunt , da' io când văd cum īmi dispar fundele duium și nici zare de copac cu baston de șugăr , îmi saltă inima de necaz !!! că cică-i noroc în dragoste, când nu-i la joc ... da' parcă și dragostea asta , nu-i bună-n exces ... că duce la sufocare !!! aș prefera si-un...
  8. badrela

    Fuse si se duse !!!

    ...si aventurile ce-or urma , n-or sa mai dea artefacte pentru phoenixul de foc , nu-i asa ?! ...si-am mai pierdut un tren ... cred !!! ...deja-s artefacte pentru ursuletzi !!!
  9. badrela

    Despre artefacte

    Draga Elmer , e musai sa-ti adresez o intrebare , ce ma macina maxim de-o bucata de vreme !!! Din lipsa de artefacte , mi-a ramas Phoenixu' de foc , in stadiu de pui cu cas la gura .... si tot in stadiu incipient , mi-a ramas si pietricica aia Stonehenge !!! Acu' , io te intreb : exista sanse...
  10. badrela

    Mesaje fara numar , pe chat

    Draga Elmer Te rog sa citesti scrisoarea asta deschisa ( e deschisa ptr ca n-am avut plic ). Avem o maaare rugaminte : sa faci in asa fel , incat numarul de mesaje pe chat , sa fie muuuult mai mare de 100 . Pentru ca si deoarece , noi convietuim intr-o fratie cu maxim debit verbal si.... e...
  11. badrela

    .... si cum ne mai uneste Elvenarul !!!!

    donDIO din Arad , badrela din Galati ..... ce de kilometri distanta !!! ..... poza e facuta in asta seara , la Teatrul Dramatic din Galati , unde donDIO mi-a adus o portie grozava de cultura !!! Portalu' asta chiar functioneaza !! :)
  12. badrela

    Halloween !!!! :p

    Asteptam .... vrem concurs ...cu premii in loc de bomboane !!! :D
Sus