• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.74

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am introdus caracteristici noi, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Caracteristici noi



  • O nouă Îmbunătățire a fost adăugată în Elvenar, aceasta vă permite să modernizați clădirile obținute la evenimente: Restaurarea Regală.
    • Cu ajutorul îmbunătățirii Restaurarea Regală, puteți să modernizați clădirile obținute la evenimente sau create prin crafting. Fiecare modernizare a unei clădiri mărește capitolul asociat clădirii și odată cu aceasta, statisticile și bonusurile sale.
      rrs_icon.png
    • Fiecare modernizare de clădire necesită câte 1 îmbunătățire Restaurarea Regală pentru fiecare pătrățel din suprafața ocupată, dacă intenționați să faceți modernizare la o clădire cu dimensiunea de 2x3, va trebui să obțineți 6 îmbunătățiri Restaurarea Regală pentru a putea face upgrade-ul.
    • Îmbunătățirile Restaurarea Regală pot fi câștigate în Turniruri, completând cuferele 4, 6, 8, 9 și 10, maximum 5 îmbunătățiri Restaurarea regală per turnir. O altă modalitate de a le obține este prin Crafting (așa cum este descris mai jos).
  • Noi rețete de Crafting : Cunoștințe Străvechi și Îmbunătățirea Restaurare Regală
    • Îmbunătățirea Restaurarea Regală poate fi craftată folosind Catalizatori de combinare și Planuri. Un total de 3 rețete noi pentru a realiza diferite cantități de îmbunătățiri Restaurarea Regală au fost adăugate în rețeaua de rețete.
    • Cunoștințele străvechi pot fi realizate folosind Fragmente de rune și Fragmente de vrajă. Din nou, au fost adăugate în rețeaua de rețete un număr total de 3 rețete noi pentru a realiza diferite cantități de îmbunătățiri Cunoștințe străvechi.
      RRS_AWKP_recipes.png
Notă: Rețetele pentru Crafting nu vor fi disponibile imediat după actualizare. Vezi anunțul de mai jos pentru detalii. Vom reveni cu o nouă postare în momentul în care acestea vor fi introduse.

Reechilibrare Joc



  • Producția Meduzelor de ploaie în clădirea D004-w "Zoo" acum solicită C331-m "Floare" în loc de C724-d "Briză" așa cum a fost intenționată inițial distribuția Construcților în toate producțiile.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:

  • Cabana constructorilor - Jocul nu va mai cere să adăugați mai mulți constructori atunci când toți cei 5 constructori sunt deja ocupați.
  • Traducere - Am reinstalat traducerile lipsă în Cazarmă și pentru cronometrele din joc, care nu erau afișate corect în clientul HTML5.
  • Misiuni - Relicvele câștigate în Turniruri nu au fost luate în considerare în mod corespunzător atunci când erau misiuni care solicitau achiziționarea de relicve.
  • Construcți - Fragmentele de rune pentru Minunile străvechi introduse cu această Rasă oaspete au fost lipsite de informație tip tooltip și ulterior au afișat "Descriere lipsă". Acum indică cărei minuni aparțin.
  • Construcți - La două misiuni ale "Societății Construcților" s-au combinat cerințele astfel încât nu au putut fi finalizate prin construirea clădirilor necesare. Ele au fost ajustate pentru a reflecta exact ceea ce trebuie făcut.
  • Construcți - Am reparat misiunile care arată pictograma Meduze de ploaie în loc de Șocuri electrice necesare în misiuni.
  • Construcți - Bonusurile de producție furnizate de Insula Centrală D000-b "Core" au fost aplicate în mod greșit de două ori pe portalul propriu-zis. Acum sunt aplicate o singură dată.
  • Construcți - Negustorul afișa pictograme greșite pentru bunurile specifice Construcților.
  • Logare - Am eliminat posibilitatea unei bucle nesfârșite în rutina de resetare a parolei.
  • Unități - Am reparat o eroare care putea determina adăugarea unor unități din rasa opusă (Oameni / Elfi).

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Interfață utilizator - S-a rezolvat o problemă care putea determina ca încărcarea grafică a jocului să nu se efectueze în întregime, de exemplu, fundalul orașului și avatare.
  • Clasament - Clasamentul jucătorului nu mai arată 233000 Puncte Clasament și un prestigiu de 456000 pentru fiecare jucător, ci reflectă în mod corespunzător valorile actuale ale jucătorului.
  • Construcți - Mesajul de confirmare Diamante nu era afișat corect când se înlocuiau resursele Rasei oaspete Construcți cu Diamante. Solicitarea de confirmare a fost restabilită.
  • Construcți - Noilor unități introduse în acest capitol le lipsea reprezentarea vizuală în ferestrele lor informative.
  • Traducere - Uneori, cazarmele nu și-au actualizat corect starea de producție, provocând mai multe posibile probleme (contoare de timp înghețate, lipsa de reacție la comenzi a cazarmelor etc.). Acest lucru nu se va mai întâmpla.
  • Suport - Acum este posibil să atașați imagini în tichetele pentru suport atunci când le creați de pe dispozitive mobile.

Te rugăm să ne împărtășești părerile tale despre această actualizare – așteptăm cu nerăbdare să le aflăm de la tine în subiectul dedicat.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dragi oameni și elfi,

Din păcate, trebuie să vă informăm că activarea noilor rețete pentru Crafting a trebuit amânată până luni, 11 martie. Prin urmare, nu veți putea vedea noile rețete până luni după-amiază CET.

Este necesar ca noua versiune mobilă să fie disponibilă pentru toți jucătorii cu această caracteristică activată pentru a nu se provoca probleme tehnice jucătorilor mobili. Datorită proceselor de aprobare ale magazinelor mobile, care au durat mai mult decât se aștepta, funcția, din păcate, nu a putut fi introdusă în momentul actualizării.

Vă mulțumim pentru înțelegere.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dragi oameni și elfi,

Rețetele au fost introduse în cursul zilei de astăzi. Spor la joc.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus