• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții versiunea 1.74

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Te rugăm să folosești acest subiect pentru a discuta sau pentru a-ți exprima părerile despre versiunea 1.74.
Așteptăm cu nerăbdare feedback-ul tău.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

DeletedUser2112

Guest
Cum am spus si in celalat topic imi va lua mai bine de 1 an sa pot schimba planurile in restaurari, aproape 2 luni ca sa pot face numai catalizatorii necesari.
MultumiM INNO! super treaba! :(
Frecventa cu care vor aparte cele 3 retete o sa fie si mai rara pentru ca nu se elimina nimic din cele actuale.

Desprea reastauarea regala drept compensatie , asa cum a fost anuntat la reechilibrare nu se mai spune nimic , dar ce mai conteaza.
Noi sa fim sanatosi !
 

ULISE

Ascended
Eu nici nu ma gandesc sa up-gradez cladirile de la evenimente, deoarece frecventa evenimentelor in care apar cladiri conforme cu rasa la care ai ajuns, face inutil acest lucru!!!!
In consecinta nu ma intereseaza noua "imbunatatire" : restaurarea regala.
Daca prind pe la turnir cateva le voi folosi dar in rest nu voi vinde nimic pentru ele!!!
 

DeletedUser2112

Guest
Pai tu ai pe ce folosi planurile, eu nu prea.am 2 magice mari si late , din care una am pus-o acum cateva zile tocmai datorita noii implementari a reastaurarilor, am ales o lociinta in loc de o extindere.
Partea buna e ca acum am updateuri al locuintele magice pentru urmatoare 25 de rase :)))))
Pe mine chiar ma interesa sa updatez cladirile de event pentru ca alea mai vechi ofera mai mult decat cele noi. dar se pare ca voi renunta.
Asta dupa ce am astepat un an, am pus plan pe plan , asta e
 

ULISE

Ascended
Este greu si cu update la Locuintele magice deoarece eu am 27 Locuinte magice si 2 Ateliere magice deci 29 de saptamani! Inseamna 29 de turniruri duse la final, ori in ultimul timp rasele se succed la un interval de 6 luni. In concluzie nu voi reusi sa tin pasul.

Ar fi bine daca ar exista o piata de schimb Planuri vs Restaurare Regala!!!! Atunci tu ai putea sa-mi dai mie din planurile tale iar eu iti voi da restaurarile pe care le voi primi!;)

PS
Totusi poti sa schimbi planurile pe restaurare la crafting.
 

DeletedUser2112

Guest
Pai nu o sa existe o piata niciodata.
Pe mine tocmai asta ma deranjeaza enorm, ca au promis ca totul se va schimba in restaurari , paritatea 1/1 , si ca se va updata tot .
Nu nu le pot schimba , pentru ca imi ia mai mult de 1 an , una la mana
Doi la mana , nu e corect pentru ca trebuie sa mai cheltui suplimentar din relicve ca sa fac catalizatori si sa-mi blochez academia de magie pentru o luna jumatate minim.
Trei, prin noua inginerie sunt dezavantajati grav jucatorii ca mine.
Patru , cu manevra asta au reusit sa duca in derizoriu valoarea restaurarii regale , atat timp cat o poti lua la 4 cufere, probbail ca si la aventuriile vietii si eventuri .
 

ULISE

Ascended
Nu ar fi primul rateu al celor de la inno dar nu vor recunoaste asta niciodata.

Eu nu am vandut pana acum decat cladiri vechi din evenimente!
 

DeletedUser2112

Guest
Pai de exemplu, marea licitatie ( 5x5) urcata la constructi ofera 29900 cultura
Adica face cat 3.25 care ale florilor care in schimb ocupa 29,25 de patratele ( bine asta daca ai si sansa sa le iei la event )
De asta as fi vrut eu sa-mi urc cladirile vechi

Referitor la rateuri, nu-i problema , mai fac o reechilibrare in minus la populatie si cultura, eventual mana, seminte , etc si se rezolva :)
 
Ultima editare de un moderator:

ULISE

Ascended
Avem acelasi gand!

Apropo eu am propus mai demult ca strazile din joc sa nu mai fie de dimensiunea 1x1 ci de 2x2 si ca toate cladirile culturale sa fie legate la strazi!:D:D:D
 

DeletedUser2112

Guest
Pai nu cred ca e foarte departe clipa in care totul va fi legat la starzi si se poate rezolva relativ simplu.
Numai seturi de cladiri la eventuri si aia e
 

ncat

Journeyman
Salut,

Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu prea sunt de acord cu voi.

Inteleg ca am fost lasati sa credem ca planurile se vor transforma in restaurari, 1:1, dar parca ar fi fost prea simplu si plictisitor.
Imi place ca transformarea e acum mai complicata. Va trebui sa vad ce cladiri merita modernizate si pe care sa le modernizez mai intai.

Jucatorii cu 26+ cladiri magice ies din discutie pentru ca ei folosesc toate planurile la modernizarea cladirilor magice. Pentru ei e ca si cum nu s-ar fi schimbat nimic, doar au mai aparut 5 vraji de restaurare saptamanal, pe care le pot folosi sau nu.

Eu am academia la nivelul 2, dar pentru cine o are la nivelul 5 ar trebui sa fie usor.
Pentru a tranforma un plan ai nevoie, in medie, de 2.5 catalizatoare.
Pentru a transforma 50 de planuri ai nevoie de 125 catalizatoare, adica (125x6h) 750 de ore, adica 31 de zile.
De maine vor fi 94 de retete la crafting si, presupunand ca retetele au aceleasi sanse de aparitie, inseamna ca fiecare reteta va aparea o data la saptamana. Adica 6 (1+2+3) planuri transformate pe saptamana.
Deci pentru a transforma 50 de planuri ai nevoie de 2 luni. Dar pierzand un rand de retete noaptea, timpul creste la 3 luni.

Trei luni mi se pare un timp rezonabil, iar dupa cum se misca jocul, chiar si sase luni ar fi un timp rezonabil.
 

DeletedUser2112

Guest
Nu superi pe nimeni, problema e ca inno si-a batut joc de noi in primul rand
In al doilea rand, matematiaca ta e doar teorie, nu vor aparea retetetle asa des cum ai zis tu , doar daca ai mai mult decat noroc, mie pe beta in 10 zile mi-a aparut o singura data o reteta de 1 plan.
Si daca iti apare si nu ai suficienti catalizatori in momenetul ala e ca si cum nu a aprut.
Iti garantez eu ca in 6-8 luni cu mult noroc nu schimbi 50 de planuri.
A, si nu sunt 94 de retete sunt 105, nu toate retetele au aceasi frecventa de afisare, unele apar rar, foarte rar.

6 planuri pe saptamana , looool ce gluma buna :))))))))))))))

Si daca ar aparea zilnic, din punctul meu de vedere tot un pumn in barba ne-a dat INNO, conversia trebuia facuta instant si fara nici un cost suplimentar.
 
Ultima editare de un moderator:

ncat

Journeyman
Da, niste calcule teoretice si foarte aproximative.
As fi curios sa stiu in cat timp o sa transformi 50 de planuri, dar daca ramai fara catalizatoare cu academia la niv. 5, ar fi numai vina ta.
 

DeletedUser2112

Guest
Pai eu folosesc acdamie nonstop, crede-,ma ca sunt la obiectul magic 9 :)

Untitled.jpg
Si in academie mai craftez alte lucruri care imi tebuie, restaurarile o sa le dau ignore probabil.
Asta daca mai contiunui jocul, deja ma uit ce e pe net :)
 

DeletedUser2112

Guest
Si BONUS
" Din păcate, trebuie să vă informăm că activarea noilor rețete pentru Crafting a trebuit amânată până luni, 11 martie. Prin urmare, nu veți putea vedea noile rețete până luni după-amiază CET."
Deci dupa mai bine de 10 luni mai calcam un pic prin gropi , Viitorul suna bine de tot !!!
 

DeletedUser1128

Guest
Nu mai este vizibilă progresia producțiilor de monede, mană, minerale ( Elementali ) ( în cazul meu ). Colectez la ghiceală. Mă ghidez, oarecum, după timpul rămas. Nu e confortabil. Poate remediați!
 

DeletedUser2112

Guest
Au bagat la craffting sa poti schimba planul? ca vad ca nu s-a mai pus nici un anunt , la mine nu a aparut mimic deocamdata
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus