• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.113

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Cazarma, Baza de instruire și Tabăra mercenarilor nu mai împart coada de producție, ceea ce înseamnă că mai multe unități pot fi recrutate simultan.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Harta lumii - Indicatorii de dificultate pentru provinciile care nu au fost cercetate încă arată corect tipul de provincie, în loc să afișeze doar un fundal întunecat când o iscoadă a fost trimisă în altă parte.
  • Harta lumii - La selectarea zonelor de pe Harta lumii acestea nu mai dispar și nu mai afișează doar un fundal întunecat în timp ce joci folosind clientul HTML5.
  • Clădiri - Ultima producție posibilă a clădirilor care expiră, de exemplu Ture de Carusel din belșug, poate fi acum colectată din nou.
  • Clădiri - Piața veveriței arată acum în mod corespunzător toate animațiile.
  • Clădiri - S-au corectat unele producții ale Ursului gulerat, care prezentau mărfurile greșite în capitolele 11 (Mană în loc de Semințele intenționate) și 12 (Semințe în locul Mărfurilor sensibile intenționate). În plus, s-au ajustat valorile capitolului 16 pentru Mărfurile sensibile, deoarece actualizarea de la capitolul 15 a redus valoarea principală a producției în loc să o mărească. Toate celelalte valori pentru acest capitol au fost ajustate în consecință pentru a menține puterea intenționată a clădirii.
  • Clasamente - Rezultatele căutării în fereastra clasamentului arată acum toți jucătorii în ordinea corectă, în loc să le afișeze într-un mod aparent aleatoriu.
  • Mărfuri - Numerele care indică cantitatea de Mărfuri colectate din oraș nu vor mai fi afișate în culoarea roșie atât timp cât Mărfurile sunt colectate, nu cheltuite.
  • Turniruri - Selectorul de pagini din partea de jos a prezentării generale a provinciilor Turnirului nu se mai suprapune cu ultima intrare din listă.
  • Ecran de încărcare - Deschiderea unei Minuni străvechi a altui jucător din chat în timp ce jocul afișează un ecran de încărcare nu mai duce la oprirea procesului de încărcare.
  • Minuni străvechi - Pictogramele din prezentarea generală a construcțiilor și tooltip-urile Labirintului materiei întunecate care indică reducerea degradării Manei afișează acum corect o săgeată care indică în jos pentru a arăta o scădere în loc de o creștere.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Evenimente - Am remediat o problemă care determina butonul de colectare a recompenselor Etapă misiune, rareori să nu răspundă la prima încercare de colectare.
  • Chat - Mesajele de chat trimise între miezul nopții și ora 02:00 din ziua curentă nu mai sunt afișate ca mesaje care au fost trimise „ieri”.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

Astăzi am adăugat la Versiunea 1.113 informațiile de mai jos cu privire la Ursul gulerat, care fuseseră omise:

  • Clădiri - S-au corectat unele producții ale Ursului gulerat, care prezentau mărfurile greșite în capitolele 11 (Mană în loc de Semințele intenționate) și 12 (Semințe în locul Mărfurilor sensibile intenționate). În plus, s-au ajustat valorile capitolului 16 pentru Mărfurile sensibile, deoarece actualizarea de la capitolul 15 a redus valoarea principală a producției în loc să o mărească. Toate celelalte valori pentru acest capitol au fost ajustate în consecință pentru a menține puterea intenționată a clădirii.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus