• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții versiunea 1.113

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Te rugăm să folosești acest subiect pentru a discuta sau pentru a-ți exprima părerile despre versiunea 1.113.
Așteptăm cu nerăbdare feedback-ul tău.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

ULISE

Ascended
Da asta este cea mai buna imbunatatire de vreun an incoace.
Daca se implementeaza si noul turnir chiar ca va fi super!
 

Storm64

Journeyman
Cea mai mare prostie este noul turnir. Sa ai nivel de dificultate in functie de extinderea pe harta mi se pare un mod discriminatoriu. In nici un alt joc nu am intalnit asa ceva. Cititi review-urile de pe beta si va veti convinge. S-au trezit acum sa incurajeze jucatorii mici, cand toti vedem ca sunt mii de conturi suport. Sa se inchida lumea asta, sa deschida alta, iar toti nou venitii sa se bucure de sanse egale.
 

ULISE

Ascended
Pentru mine avantajul noului Turnir este ca nu mai trebuie sa duc 4 lupte pentru o provincie ci doar o singura lupta. Cum eu nu am finalizat niciodata mai mult de 15 provincii (foarte rar merg la 20 provincii si anume pentru turnirul de praf magic), dificultatea provinciilor superioare nu ma afecteaza!
 

ncat

Journeyman
Nu sunt in situatia lui Storm64, dar din principiu sunt de acord cu el.

La fel ca la turnirul actual, dificultatea luptei dintr-o anumita provincie si stea este aceeasi pentru toti jucatorii, dificultatea luptei fiind raportul dintre divizia inamicului si divizia jucatorului. Ceea ce diferentiaza jucatorii este marimea diviziei din turnir. Dar fata de turnirul actual, unde toate provinciile la o anumita stea au aceeeasi dificultate, la noul turnir dificultatea luptelor va creste pe masura ce inaintezi in provincii.

Marimea diviziei din turnir va fi determinata in principal de numarul tehnologiilor obligatorii deblocate, de numarul de niveluri de minuni stravechi si de numarul de extinderi puse in oras (probabil la astea se referea storm cand a zis de extinderea pe harta).
https://minmaxgame.com/tournament-and-spire-requirements-2020/#inputs

Acum eu inteleg ca la turnirul actual se pot castiga prea multe puncte de cunoastere (si pentru asta cred ca s-a bagat cresterea dificultatii luptei pe masura ce inaintezi in provincii), dar de ce sa diferentiezi doi jucatori aflati la final cu cercetarea, unul care joaca de cinci ani si a tras tare la turniruri si are 400 de niveluri de minuni si poate multe extinderi cumparate cu bani, iar celalalt care joaca de doi ani si are doar 150 de niveluri de minuni, fara extinderi cumparate? Oricum primul jucator n-o sa poata face cu mult mai mult decat al doilea jucator din cauza cresterii dificultatii in provincii, dar sa-l mai si penalizezi pentru efortul depus in joc pana acum?

What we ideally don't want to do, is favor one play style over the other. By just tying difficulty to chapters, we would basically encourage players to stay in low chapters and massively boost their AW without progressing in the game. This would also encourage using push accounts and creating extra accounts with which you do nothing besides building some AW, manufactories or armories and use these resources to boost the tournaments. While we don't have the illusion that we will be able to get rid of pushing entirely, we at least don't want to encourage it or make it attractive.

Therefore our aim is, for example for players who put 3000 KP in their AW, to make it just as hard/challenging as for someone who put these same 3000 KP in their tech tree. This is not to "punish" anyone, but it's a way to try and make it fair play for everyone, no matter your play style. I'm not saying we're there yet and we have found the ideal solution to everything, but that's what we're aiming to achieve.

Poate ca se vrea descurajarea conturilor suport, dar facand asta acum e ca si cum ai pleca de la premiza ca daca esti bogat, inseamna ca ai furat. Si de ce ar trebui descurajate conturile suport, cand ele din start sunt interzise prin regulamentul de joc?
 
Ultima editare:

ULISE

Ascended
Toate bune si frumoase in ce spui dar am o intrebare simpla:
La ce ii mai folosesc cele cateva mii de PC adunate la turnir unui jucator care are deja toate minunile la nivel maxim?
 

Storm64

Journeyman
Toate bune si frumoase in ce spui dar am o intrebare simpla:
La ce ii mai folosesc cele cateva mii de PC adunate la turnir unui jucator care are deja toate minunile la nivel maxim?
Ulise, in primul rand, niciun jucator nu are toate minunile la nivel maxim. Iar dupa aritmetica mea, nu se fac nici macar 1000 de pc-uri la un turnir. Iar daca mie, de exemplu imi place sa ma bat la turnir, de ce trebuie sa mi se puna piedici ? Sa lase turnirul asa cum este si fiecare este liber sa participe sau nu, dar cu sanse egale.
 

Salador

Evoker
Ce ma deranjeaza pe mine la noul turnir e ca armata inamica e prea amestecata, sunt pana la 4 trupe diferite ceea ce face pregatirea pt turnir nula. Sper sa mai ajusteze acolo pana ajunge la noi.
 

DeletedUser1096

Guest
nu sunt de acord cu noul turnir,..sa fie lasat ca si pana acum...
 

Salador

Evoker
Mărfuri - Numerele care indică cantitatea de Mărfuri colectate din oraș nu vor mai fi afișate în culoarea roșie atât timp cât Mărfurile sunt colectate, nu cheltuite.
In schimb inca apare cu rosu la turnir:
turnir.jpg
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus