• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.105

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Minunile străvechi au acum 5 niveluri suplimentare și pot fi modernizate la un nivel maxim de 35. Excepție fac Sanctuarul (pentru Oameni) și Mănăstirea artelor marțiale (pentru Elfi) - aceste Minuni străvechi rămân la nivelul maxim de 30.
    • Deși nu toate Minunile străvechi au efectele lor crescute într-un ritm similar cu actualizările anterioare, fiecare nivel nou crește cel puțin unul dintre efectele clădirii.
    • În mod similar cu actualizările anterioare, fiecare nou nivel adaugă puncte suplimentare de clasament cât timp Minunea rămâne în orașul tău.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Harta lumii - Nu mai este posibil să începi cercetarea unei provincii dacă provincia învecinată nu a fost încă finalizată.
  • Cercetare - Tool-tipurile se deschid acum în mod mai fiabil în Arborele de cercetare atunci când treci cu mouse-ul peste o tehnologie.
  • Aventurile Frăției - Butonul pentru misiunile Aventurilor Frăției nu mai arată o pictogramă verde dacă nu există insigne de revendicat.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Navigare - Navigarea între orașul tău, Cercetare și Harta lumii este acum mult mai ușoară: în loc să revii întotdeauna în oraș, poți acum să închizi pur și simplu Cercetarea și să te întorci la locul din care ai deschis-o.
    v1105_research_button_s.png
  • Sărbătorile de Mai - Au fost adăugate traduceri la butonul „Revendică” de la Etapele misiunii.
  • Sărbătorile de Mai - Ne-am asigurat că textul de pe banner pentru Etapele misiunii realizate se încadrează în toate limbile.
  • Sărbătorile de Mai - S-a rezolvat o eroare care a făcut ca unele condiții ale misiunilor să fie afișate doar parțial.
  • Sărbătorile de Mai - Etapele misiunii nu se mai suprapun cu condițiile misiunilor în fereastra de misiuni.
  • Sărbătorile de Mai - Am optimizat animația pentru Forța vitală și este adăugată la Arborele de Mai în fereastra evenimentului, astfel încât să înceapă mult mai repede. Animația poate fi omisă imediat ce comunicarea client-server este finalizată.
  • Înregistrare - În unele cazuri, înregistrarea contului nu a putut fi finalizată pentru noi jucători de mobil, deoarece sistemul ar încerca să înregistreze noul cont cu un nume care a fost deja luat.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus