• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Turnir frății-complet!

DeletedUser27

Guest
Un pic de laudă nu strică nimănui...felicitări frăției mele Wind of Change!
e1f6rl

am completat toate cele 10 cufere.
http://prnt.sc/e1f6rl
 

DeletedUser821

Guest
Multumim frumos ! Am luat PLANUL, insa cred ca dezvoltatorii nu erau pregatiti pentru asa ceva, si cei care nu au cladiri magice dintre noi, nu il putem vizualiza nicaieri, doar ca si rezultat in turnir. Cand v-a incepe un alt turnir, nici macar acolo nu il vom mai vedea.
Ar fi fost normal, sa se contorizeze undeva, asa cum se contorizeaza fragmentele de rune, productia, materialele, si altele.
 

DeletedUser821

Guest
http://prntscr.com/e1pbid

Iata planul, e singurul loc unde il putem vedea, noi, cei care nu avem cladiri magice. Desi s-a spus ca in viitor o sa-l putem folosi probabil si pentru altceva, probabil dezvoltare, acesta nu se contorizeaza. M-as bucura, sa am un raspuns mai putin evaziv, decat cel pe care l-am primit ca raspuns la un tichet, de la moderatori . Iar daca acestia sunt oarecum depasiti de situatie, sa puna intrebari in acest sens dezvoltatarilor, care sa caute o solutie si sa ne-o comunice. E foarte demoralizator, sa castigi planul si sa nu il ai.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Hai sa citez raspunsul ala "evaziv" : In anuntul initial scrie despre plan : https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/În-spatele-scenei-turniruri-bazate-pe-frăție.703/ Cel putin momentan, se poate folosi doar pentru modernizarea cladirilor magice si apare numai in fereastra respectiva. Se ia in calcul extinderea utilitatii acestuia, iar cand vom avea informatiile necesare, le vom posta ca de obicei.

Deci, asadar si prin urmare, rezulta :p : planul nu foloseste la nimic daca nu ai cladiri magice sau ai si nu le poti moderniza momentan fiind maxime pentru capitolul respectiv... asta-i tot, clar si frumos explicat. Nu e vreun premiu de "bon ton" sa fie afisat/listat/expus pe undeva, e o chestie tehnica, in loc de buton cu diamante se foloseste planul daca e la ce. Astea sunt absolut toate informatiile, nu mai exista altceva pentru viitorul apropiat cel putin, cand exista, expunem ;)
 

ULISE

Ascended
Dar de ce daca au obtinut Planul nu il pot pastra, cum se intampla cu cladirile de la eveniment, si sa-l folosesca atunci cand va fi cazul?
Daca o fratie a luat Planul acum dar il pot folosi doar 3-4 din fratie care au cladiri magice vor fi nevoiti sa il ia din nou pentru al folosi si altii care au cumparat cladiri magice intre timp?
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dar de ce daca au obtinut Planul nu il pot pastra, cum se intampla cu cladirile de la eveniment, si sa-l folosesca atunci cand va fi cazul?
Daca o fratie a luat Planul acum dar il pot folosi doar 3-4 din fratie care au cladiri magice vor fi nevoiti sa il ia din nou pentru al folosi si altii care au cumparat cladiri magice intre timp?

Omfg :oops: Sa nu-mi zici ca asta ai inteles din ce am explicat eu, plz :eek:
 

ULISE

Ascended
Nu vreau sa te supar dar chiar nu am inteles cum functioneaza Planul si nu am gasit alte explicatii!
Situatii posibile:
1. Am cladiri magice care necesita up-grade - iau planul si il folosesc la up-grade (cum nu stiu inca deoarece nu am cladiri magice). Dupa acest up-grade mai apare o rasa si este nevoie de un alt up-grade. Va fi nevoie sa obtin alt plan?
2. Nu am cladiri magice sau am cladiri magice la maxim. Daca obtin planul el este inutil. Deci daca voi avea nevoie de el pe viitor va trebui sa-l obtin din nou.
In concluzie Planul odata obtinut poate fi folosit de mai multe ori?

Scuze , dar as avea nevoie de aceste precizari deoarece intentionez sa imi iau cladiri magice si as vrea sa stiu cand sa ma implic in turnir cu taote fortele. asta pentru ca a ajunge sa faci si ultimul nivel nu este usor iar celelate recompense de la nivelul 10, in afara de plan, chiar nu merita efortul.
Multumesc!
 

DeletedUser821

Guest
Am inteles exact ceea ce spui inca de cand a inceput turnirul pe fratii. Ok, nu il pot folosi acum, insa in viitor poate. Intrebarea mea, a fost foarte simpla, de ce nu mi se contorizeaza undeva, asa cum se contorizeaza resursele, productia, fragmentele de rune, etc ? Sa-l vad si eu, ca doar am muncit pentru el. Macar spune-mi ca daca mai tarziu v-a fi folosit altundeva decat pentru cele magice, si intre timp de exemplu, mai luam 5 planuri, le voi avea disponibile cele 6 planuri castigate.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
A zis cineva ca trebuie sa le luati de 20 de ori sau ca nu se contorizeaza ? Am explicat si unde, dar cred ca cititi ce vreti voi :) Daca nu ai cladiri magice "modernizabile" in catun, nu apare nici planul, pentru ca e inutil. Exact acolo se contorizeaza, in fila de modernizare. Il vezi cand iti trebuie.

Screenshot_1.png


Ma recitez a 12,5 - a oara : "Cel putin momentan, se poate folosi doar pentru modernizarea cladirilor magice si apare numai in fereastra respectiva." Deci ? E clar acum ? Doh :rolleyes:

PS : pentru Ulise - evident ca 1 cladire = 1 plan, altfel nu s-ar mai contoriza nimic si ai castiga mereu acelasi plan inutil de-a dreptul de acea data, nu ? :D
 

DeletedUser823

Guest
Eu nu am momentan nici o locuinţă magică dar am câstigat planul. Dacă la momentul luarii planului nu am locuinţa, el se pierde sau dacă mâine, să zicem, cumpăr o locuinţă o să-mi apară la modernizare? Neavând nici o locuinţă magică, l-am pierdut deja?
PS: Doresc un răspuns doar la ultima întrebare cu DA sau NU ca să nu înteleg eu altceva, mersi! :)
 

DeletedUser294

Guest
E simplu, planul este acolo, odată câștigat rămâne în stoc până la folosirea lui. Deci dacă nu ai o locuință magică nu îl pierzi, doar că nu poți vedea câte planuri ai în stoc, din moment ce deocamdată doar acea clădirea se poate moderniza cu el, și doar acolo apare :)
 

DeletedUser27

Guest
olele ce de galagie prin postarea mea...discutiile generale nu va mai plac?
 
Sus