• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Restaurarea regala - amr 21 de zile

  • Autor subiect DeletedUser2112
  • Data de început

DeletedUser2112

Guest
5. Se vehicula la un moment-dat ca planul va valora 11 restaurari , 11 restaurari trebuiau impartite pentru a evolua locuinte magice si cladiri de event ceea ce defavoriza upgrade-ul locuintelor , asa ca in loc sa ofere doar 11 restaurari / 10 cufere fara nici un plan , acum ofera 5 restaurari + plan , planul tine loc de cele 6 restaurari extrase din recompensa , cat despre plan , niciodata nu s-a putut face altceva cu el in afara de evoluarea cladirilor magice , ce te deranjeaza nu inteleg deoarece ei nu te-au privat de nimic, nu e vina nimanui ca se propun mai multe variante si cea finala nu este cea care iti place tie cel mai mult, citesti forumul , joci pe beta, iei la cunostiinta toate variantele propuse pentru produsul final si te agiti pe forum pentru ca nu se materializeaza doar aia care era la nivel de propunere candva , daca iti dauneaza jucatul pe beta si navigatul pe forum , asteapta in joc linistit varianta finala , dezbatuta pe larg si analizata in detaliu la nivel international si bucura-te ca atare , daca stateai doar in joc , pur si simplu dintr-o data brusc observai ca la turnir nu-ti mai da doar planuri iti ofera si restaurari BONUS fata de pana in acel moment si erai super fericit !!!! Pentru ca practic nu-ti ia nimic , doar iti ofera ceva in plus , iti ofera mai mult , poate ca nu ofera cu atat de mult mai mult decat ti-ai fi dorit tu dar e totusi ceva in plus , e mai mult , unde e nemultumirea ? Ca 5 restaurari nu e suficient ? Dar fara , asa cum e in momentul asta e mai bine ? Sau cum a fost de cand s-a introdus turnirul ? Daca de maine iti creste salariul cu 100 lei esti nemultumit ca nu ti-a crescut cu 1000 lei ???? Sau te bucuri de marire ?
Mi-a luat cultura si populatie inno si in schimb ni-a promis ca restaurarea regala care va fi in locul planurilor imi va da posibilitatea sa imi recuperez partiala sau total pierderile
ce e asa greu de inteles?
si nu e vorba doar depre mine , le-au fost taiate si celeor care au bagat diamanate , tuturor
daca nu stii despre ce e vorba, stai deoparte , citeste tot forumul , informeza-te si apoi posteza in cunostinta de cauza :)
 

DeletedUser2094

Guest
Da-mi te rog linkul de pe forum Romania unde scrie ca ti-a fost luata cultura si populatia pentru ca se va oferii restaurarea si in locul planului !
 

DeletedUser2094

Guest
Am citit , reechilibrarea a fost facuta , restaurarea se introduce !!! Care e problema ? Voiai sa iti ofere mai multa populatie dar sa nu poata fi evoluate ? Ti le lasa in capitolul 3 si iti dadea foarte multa populatie per patratica pentru acel capitol dar n-aveai niciodata posibilitatea sa le evoluezi !!! Era mai bine asa ? Pe masura ce avansai in era erai obligat de ineficienta sa le stergi , acum le poti evolua !
 

ULISE

Ascended
Un calcul simplu, dar imi este frica sa-l fac:

Am in oras 9 Stele de iarna (3x3 patratele) pe care le-am obtinut cand eram la rasa Elfilor de padure.
Ii rog pe cei care tin partea Inno sa imi spuna de cate vraji restaurare regala este nevoie ca sa actualizez la rasa Amuni aceste 9 Stele de iarna si de cat timp voi avea nevoie.
Va rog sa tineti cont ca fratia noastra face intodeauna cele 10 cufere!

PS
L-am rugat pe fiul meu care a terminat Cibernetica si lucreaza la o mare firma de IT sa ma ajute cu calculul si a rezultat ca am nevoie de 9*9*4=384 vraji de restaurare regala!!!!!
Cum la un turnir voi putea obtine 5 vraji rezulta ca voi avea nevoie de 384/5=77 turniruri (saptamani) deci 77/52 saptamani intr-un an=1,5 ani!!!!!!
:):););):p:p:rolleyes::rolleyes:o_Oo_O:D:D:(:(:confused::confused::eek::eek::mad::mad:o_Oo_O:cool::cool:
 

DeletedUser2112

Guest
Am citit , reechilibrarea a fost facuta , restaurarea se introduce !!! Care e problema ? Voiai sa iti ofere mai multa populatie dar sa nu poata fi evoluate ? Ti le lasa in capitolul 3 si iti dadea foarte multa populatie per patratica pentru acel capitol dar n-aveai niciodata posibilitatea sa le evoluezi !!! Era mai bine asa ? Pe masura ce avansai in era erai obligat de ineficienta sa le stergi , acum le poti evolua !
ai citit si se pare ca nu ai inteles nimic
reechilibrarea aia a taiat populatie si cultura la toata lumea, unii au pierdut mii de oamani si cultura
in schimb era promisa transformarea planurilor in restaurari , lucru care nu se mai intampla, ce o fi frate asa greu de inteles ?
nu era vorba sa fie introdusa o vraja noua independnnt de ce era adica in plus, ci sa fie transformate planurile in restaurari, nu mai zic de partea in care fiecare trebuia sa primesca o resturare cadou, aia a disparut de la prima varinta testata de inno :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2094

Guest
Un calcul simplu, dar imi este frica sa-l fac:

Am in oras 9 Stele de iarna (3x3 patratele) pe care le-am obtinut cand eram la rasa Elfilor de padure.
Ii rog pe cei care tin partea Inno sa imi spuna de cate vraji restaurare regala este nevoie ca sa actualizez la rasa Amuni aceste 9 Stele de iarna si de cat timp voi avea nevoie.
Va rog sa tineti cont ca fratia noastra face intodeauna cele 10 cufere!

PS
L-am rugat pe fiul meu care a terminat Cibernetica si lucreaza la o mare firma de IT sa ma ajute cu calculul si a rezultat ca am nevoie de 9*9*4=384 vraji de restaurare regala!!!!!
Cum la un turnir voi putea obtine 5 vraji rezulta ca voi avea nevoie de 384/5=77 turniruri (saptamani) deci 77/52 saptamani intr-un an=1,5 ani!!!!!!
:):););):p:p:rolleyes::rolleyes:o_Oo_O:D:D:(:(:confused::confused::eek::eek::mad::mad:o_Oo_O:cool::cool:

am 40 de locuinte magice in oras , sunt la capitolul II , sunt 13 capitole , 13 - 2 = 11 capitole eu va trebuii sa-mi evoluez casele , 11 x 40 locuinte = 440 de planuri = 440 saptamani / 52 saptamani intr-un an = 8.461538461538462 ani , ce ar trebuii sa fac stimabile si respectabile domn Ulise ? Sa spamez forumul ca am nevoie de 20 de planuri la fiecare turnir ???? Si sa ma plang ca Inno e parcimonios si nu ofera suficient ??? Sau poate ar trebuii sa sugerez ca Inno sa nu mai bage capitole (8.461538461538462 ani) pana nu ajung eu la zi cu tot , nepasandu-mi nici macar o clipa de interesul altora asa cum face celalat stimabil domn Bimmer
 

DeletedUser2094

Guest
Domnule Ulise , aveti si foarte multe cladiri si cu multe ere in spate , la fel ca mine , Inno nu se face responsabil pentru a face absolut orice strategie sa mearga , poate sunt jucatori care au stat 2 ani in capitolul II si au 100 cladiri din capitolul II si acum vor sa le aduca la amuni pe toate 100 .... normal ca cifrele o pot lua razna.
 

ULISE

Ascended
Sau poate ar trebuii sa sugerez ca Inno sa nu mai bage capitole (8.461538461538462 ani) pana nu ajung eu la zi cu tot
Aici chiar ai nimerit-o!!! Inno va baga noi rase tot mai rar ca sa ajunga cat mai multi jucatorii la rasele superioare (chiar ei au declarat-o) ca altfel jocul se "infunda"!

Precizare:
Eu nu sustin desfiintarea planurilor- sa ramana ca pana acum pentru cladirile magice, ci doar marirea numarului de vraji de restaurare ce pot fi obtinute la turnir si de ce nu chiar in academia de magie ca si celelate vraji, deoarece in caz contrar este o frectie la picior de lemn!!!



Domnule Ulise , aveti si foarte multe cladiri si cu multe ere in spate , la fel ca mine , Inno nu se face responsabil pentru a face absolut orice strategie sa mearga , poate sunt jucatori care au stat 2 ani in capitolul II si au 100 cladiri din capitolul II si acum vor sa le aduca la amuni pe toate 100 .... normal ca cifrele o pot lua razna.

Nu este cazul meu care am fost totdeauna printre primii care au terminat cercetarile la rase, mai putin la Amuni deoarece m-am cam plictisit, dar si aici sunt pe final! De obicei terminam o rasa si ma foloseam destul timp de doua randuri de misiuni repetitive! Iar evenimentele le-am facut pe toate fara exceptie avand la fiecare eveniment cea mai noua rasa terminata ca sa pot lua cladirile cele mai bune ale momentului!!
 
Ultima editare:

DeletedUser2094

Guest
Eu consider ca Inno a conceput vraja pentru a imbunatatii experienta viitorului pe Elvenar nu pentru a aduce tot trecutul la momentul actual , Elvenar Romania are ~4 ani , in 4 ani s-au adunat multe cladiri de event , scopul vrajii e sa pastrezi de actualitate ce vei lua pe viitor nu sa aduci la zi tot ce ai luat vreodata , adica daca acum , fiind la amuni , obtii 3 cladiri de 3x3 de la un event sunt 27 restaurari necesare pentru a le evolua cand va aparea noua rasa , 27 restaurari inseamna 5 saptamani , e un timp rezonabil pentru 3 cladiri cat despre planuri de la o rasa la alta sunt aproximativ 6 luni , asta inseamna 26 saptamani = 26 de planuri suficient pentru a evolua 26 de cladiri magice , acelasi calcul fiind facut si pentru restaurari , de la o rasa la alta 6 luni = 26 saptamani = 130 restaurari = 14 cladiri de 3x3 pe care le poti evolua , de la aparitia unei rase pana la urmatoarea ! 14 cladiri de 3x3 luate de la event oricand din momentul implementarii restaurarii le vei putea tine evoluate la zi permanent , eu zic ca nu e chiar asa rau , dar daca ne face nespusa placere sa cautam motive sa ne plangem de absolut orice din dorinta de a ne mentine in top 3 in lume ca si tara la capitolul nefericire ... indiferent ca avem motiv sau nu , indiferent de subiect , gandurile si atituinea noastra se indreapta spre negativism , uitati-va putin la atitudinea voastra , si reflectati putin asupra ei , motivul pe care-l invocati de nemultumire domnule Ulise este universal valabil in orice domeniu .... "Cantitate insuficienta" , castigati la Loto 1 milion de euro si sunteti nemultumit , de ce ? Ca nu au fost 2 milioane de euro !!!! Nu e evident ? Haideti totusi sa ne asumam alegerile ca niste persoane mature ce suntem si sa realizam ca la un click distanta sunt zeci de mii daca nu sute de mii de alte jocuri si ca ramanem pe acest joc pentru ca ne place si il apreciem , dar in egala masura ne place si sa fim nefericiti si nemultumiti !! Si ne plangem din "pasiune" si obisnuinta nu c-am avea un motiv real sau vre un scop !!! Mai conteaza si punctul de vedere din care privim lucrurile pentru a fi multumiti sau nu ... nu doar faptul in sine ... Multumesc !
 

DeletedUser2094

Guest
Inno v-a tratat cu un respect deosebit si va trateaza in continuare dar aparent acest lucru nu este nici macar sesizat dar pai apreciat !!!
Ce as fi facut eu daca as fi fost Inno :

Nu as fi modificat cladirile de event , rebalansandu-le in scopul creeri posibilitatii evolutiei lor , le-as fi lasat exact cum au fost mereu insa singurele cladiri care puteau fi evoluate cu restaurarea erau doar cele castigate la eventurile aparute doar dupa introducerea restaurarii pe joc , daca restaurarea era introdusa pe 1 martie 2019 , incepand doar din acel moment toate cladirile castigate la event puteau fi evoluate , cele vechi va lasam sa le stergeti de buna voie pentru ca avansati in ere si nu mai erau eficiente per patratica , cine ar mai fi tinut la amuni o cladire din capitolul 5 , insa acum daca o aveti uitata prin inventar de acum 3 ani , nemultumire maxima domnule ca doar o vreti evoluata !!! Jucatorii noi , care se apuca acum , poate se apuca in plin event si ia cladiri la capitolul I , ar trebuii sa aiba pretentia ca Inno sa ofere 50 de restaurari la primul cufar de turnir ? Pentru ca ei trec repede prin ere ca sunt mici si nu-i baga nimeni in fratii de 10 cufere si cu toate astea trebuie sa-si tina cladirile luate in prima era la event la zi ... Vorbiti de parca voi nu ati mai vrea sa faceti event niciodata sa luati alte cladiri noi , vreti doar sa evoluati ce aveti pana acum si atat, eventul trebuie sa conteze in continuare !!


Poftim solutie si nepasare (varianta propusa de mine) !!! Probabil v-ar fi placut mai mult si ati fi fost mai multumiti.
 
Ultima editare de un moderator:

ULISE

Ascended
Se pare ca nu vom ajunge la un numitor comun ceea ce este trist si ne face vulnerabili in fata dezvoltatorilor!
Nu imi ramane de facut decat un singur lucru si anume sa utilizez "telecomanda" si sa schimb "canalul" daca ceva nu imi convine!

PS
Eu nu joc niciodata la loto si nici la pariuri sportive.
Sunt presedintele asociatiei de proprietari din blocul in care locuiesc de 19 ani fara niciun fel de indemnizatie!

Toate cele bune!
 

DeletedUser542

Guest
1. nu sunt de acord cu conversia 1plan=10RR.o cladire magica ar costa 16rr si un atelier magic 21rr.cu 2 planuri ar insemna 37 rr.daca conversia ar fi 1plan = 18rr cel putin as fi de acord.orice conversie mai mica ar insemna sa fiu furat de planurile castigate.
2 modernizarea cladirilor cu RR as face-o doar daca se modernizeaza direct la capitolul in care ma aflu.nu o sa upgradez niciodata vreo cladire de la orci la elfi de padure .....pina la amuni.
 

DeletedUser542

Guest
decat sa se faca schimbul mai jos de 1plan =18rr pentru mine mai bine lipsa.nu ma omor dupa RR in forma pe care o vor baga acum
 

DeletedUser2094

Guest
Vai "praf in ochi" , va rog adminilor , transmiteti developerilor ca bimmer de pe Romania primeste "praf in ochi" adica restaurarea regala , sa faca cumva sa nu mai primeasca contul lui restaurari regale deloc , e pacat ca jucatori de talia lui bimmer care munceasc foarte mult din greu zi de zi 10 ore pe zi sa nu inteleaga nimic din joc timp de ani de zile acum sa primeasca "praf in ochi" , credeti ca pentru el e usor sa joace jocul 2 ani zi de zi si sa nu-l inteleaga absolut deloc dupa atata timp ? Hmmm necesita efort si perseverenta dusa la extrem !!! Luati-i omului "praful din ochi" si nu-i oferiti nici macar o restaurare ... pai cum altfel ? 14 cladiri de 3x3 evoluate de la o era la alta e "praf in ochi" , dar cine se mai oboseste sa gandeasca logic sau sa calculeze folosind macar operatii matematice luate la cunostiinta pana in clasa a 2-a ? ? ? ?
 

DeletedUser2112

Guest
Am observat ca se face pregatirea pentru restaurare
a.jpg
 

DeletedUser542

Guest
era bine daca scriau capitolul asa trebuie sa intri in cercetare sa vezi despre ce capitol este vorba
 
Sus