• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Zodiacul de toamnă

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dar acest lucru e foarte usor de facut. Se pot obtine fara probleme 9-10 artefacte per eveniment. Si in acest eveniment, controversat cum e el, am obtinut pana acum 12 artefacte, fara sa folosesc diamante la ceva si sunt departe de a sta 24 ore pe joc, pt ca am muuulte alte lucruri de facut, nu stiu daca joc mai mult de 20-30 min pe zi. Sunt o gramada de jucatori care au putut evolua una dintre cladirile oferite fara sa foloseasca premium. Vrei mai multe cladiri chiar atunci, pe loc, la evenimentul respectiv, te descurci, atat ofera evenimentul, in medie, una dintre cladiri, nu faci nimic pentru asta, nu dai diamante ca sa participi, etc, obtii premii in mod gratuit. Restul de artefacte apar, pe parcurs, in cadrul altor evenimente, cum spuneam, pentru restul astepti. Nu poti cere implementarea lucrurilor gratuite si rapide in acelasi timp, faci 3 dude obtii tot, ca nu-i realist si nici fezabil, obtii exact contrariul, pleaca jucatori de plictiseala nemafiind provocari, remuneratia scade nemaifiind necesara rapiditatea, calitatea jocului scade si ea nemaifiind banuti si se inchide. Vrei mult si rapid, te descurci. Nu e chiar asa de complicat cand analizezi lucrurile obiectiv si nu cauti doar nod in papura. Distreaza-te in ritmul si in masura posibilitatilor tale, pentru asta sunt facute jocurile. Cheers.
 

ULISE

Ascended
Restul de artefacte apar, pe parcurs, in cadrul altor evenimente, cum spuneam, pentru restul astepti.
Pana vei reusi sa le aduci pe toate la nivel 10 vor aparea alte evenimente si vei fi nevoit sa le stergi pe cele vechi. deci asteptarea este o himera!

Distreaza-te in ritmul si in masura posibilitatilor tale, pentru asta sunt facute jocurile.
Daca tot ramanem doar la distractie la ce mai sunt utile clasamentele de orice fel. Desfiintati toate ierarhiile si sa ramana doar distractia.

Desigur voua vi vine usor sa vorbiti de distractie cand va "jucati" pe serverul inno fara nicio limitare si avand la dispzitie toate facilitatile!

calitatea jocului scade si ea nemaifiind banuti si se inchide
Poate chiar ar fi bine a jocul sa nu fie infinit si sa se inchida dupa o perioada (exista exemple de acest gen) si sa se reia apoi de la zero cu alte ideii.
Deocamdata dezvoltarea lui este exclusiv cantitativa, creste orasul cresc cladirile, etc, iar dezvoltare a calitativa lipseste aprope cu desavarsire.

PS
Apropo de echilibrare cum se vede dinspre inno raportul populatie/cultura?! De cultura nu prea ai nevoie deoarece monezi si provizii se gasesc pe toate drumurile (eu folosesc doar doua atelire magice dezvoltate si nu am dus lipsa niciodata de provizii) pe cand populatia este foarte cautata (cladirile care o ofera deabia mai au loc in oras).
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Desigur voua vi vine usor sa vorbiti de distractie cand va "jucati" pe serverul inno fara nicio limitare si avand la dispzitie toate facilitatile!

Nicidecum, joc pe serverul RO, la serverele live ma refeream. Pe intern ar fi si plicticos, ce sa joci... acolo cel mult testam lucruri, un bug, o traducere, samd. Nici n-as putea sa-mi fac o idee despre joc si serverul nostru daca ar fi altfel ;)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Eu credeam ca nu este corect ca un moderator sa joace pe serverul pe care-l pastoreste!!

Nu e deloc asa. Toti managerii au conturi pe serverele lor si toti moderatorii sunt si jucatori, pe absolut toate serverele, sunt voluntari, joaca si va ajuta si pe voi. Sunt conturi cat se poate de normale, exact la fel ca orice cont. Altfel cum ar sti jocul sa o poata face cum trebuie ? In plus, moderatorii sunt alesi numai dintre jucatori, cum spuneam, ti-ar placea sa-ti interzic sa joci si sa-ti sterg contul pe care l-ai crescut cativa ani daca te iau moderator, sa te trimit pe alt server sau pe unul intern sa faci schimburi de marfuri la piata cu fantomele din turla ? Eh, nici lor ;)
 

ULISE

Ascended
Daca as putea sa joc pe un server de test in care as dispune de toate extinderile, toate cladirile, diamante infinite, armata nelimitata si toate celelte bonusuri as accepta fara niciun regret sa renunt la contul actual.
Totusi jucand alaturi de ceilalti jucatori detii un avantaj deoarece stii tot ce se va intampla in joc cu mult inaintea celorlalti (este ca si cum te-ai prezenta la un examen stiind subiectele dinainte). Desigur ca pe serverul romanesc acest avantaj paleste in fata jucatorilor care utilizeaza conturile multiple.
Doar ca fapt divers: am jucat mai multe jocuri on-line iar pe unul dintre ele chiar am fost in staff-ul de server si nu am mai avut con pe serverul respectiv ci am fost transferat pe altul.
Sa nu fiu inteles gresit, pe mine nu ma intereseaza doarece aici nu joc la clasament, deci remarca faut era doar din principiu.

PS
Daca nu este secret imi poti spune nickname-ul cu care joci.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Asa crezi tu, te-ai plictisi foarte repede. Aveti serverul beta pentru info in avans. Informatiile pre-beta sunt cel mult vagi si la nivel managerial, noi anunturile le facem cu cateva zile inainte de a intra functiile pe live, dupa ce ele au fost lansate pe beta. Vorba aia, se schimba lucrurile de la beta la live si chiar in timpul rularii live si tu vorbesti de avantaje informationale... doar mai deunazi contestati treaba asta vehement pe forumuri si acum, deodata, avem avantaje, cand ai aflat si tu dupa 4 ani ca noi avem conturi pe joc :)

Cum ? La valoarea si potentialul meu mai intrebi ? Contul de pe locul 1, evident :eek:. Eh, exact de aia au moderatorii conturi cu alt nume, ca sa joace linistiti daca isi doresc acest lucru ;)
 

ULISE

Ascended
Multumesc de raspuns.
Dar tot as vrea un joc fara competitie in care doar sa combin "cubulete" ( sa nu-mi spui de Tetris doarece acolo creste viteza cu nivelul si asta ma enerveaza la culme). De fapt de din acest motiv m-am apucat de Elvenar crezand ca va fi un astfel de joc deoarece ma saturasem de jocuri cu lupte si viteza de reactie.

PS
- Contul de pe locul intai nu poti fi din doua motive: 1. il cunosc personal pe detinator; 2. a fost banat si nu te-i fi banat singur.
- Stai linistit ca nu te voi deranja deloc pe joc (stiu contul) deorece o fac destul pe forum:)
Respect!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Cu placere. De ce nu joci ceva single player daca iti plac simulatoarele pasnice de construit ? Sunt niste jocuri foarte decente pentru asa ceva, incepand cu seriile clasice Caesar, The Settlers pana la seria Anno, seria Tropico, SimCity, Cities Skylines, samd.
 

ULISE

Ascended
Ai dreptate, cred ca am sa ma intorc acolo ca acum 20 de ani!
Ce bine era cand jucam cu coduri si aveam de toate!!
 
Sus