• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Event Discuții - Zodiacul de toamnă

DeletedUser1967

Guest
azi am primit misiunea de 4 ori, si cel mai distractiv a fost ca am primit misiunea de 3 ori la rand
mi se pare inacceptabil sa primesti de 3 ori la rand orice misiune, cu atat mai mult misiunea asta.
ori sunt stelele aliniate impotriva mea rau de tot.
Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, deci au aliniat ei stelele impotriva tuturor....
Sunt prea multi care joaca jocul asta si nu stiu cum sa mai reduca numarul
 

ULISE

Ascended
Nu vor sa reduca numarul jucatorilor ci doar sa mareasca numarul Diamantelor. Dar cum se intampla intotdeauna lacomia prea mare aduce efecte inverse!
 

DeletedUser2344

Guest
SURPRIZA vine abia acum:
Pe beta s-a introdus noua rasa "Elvenar" fara a fi anuntata din timp chiar in timpul evenimentului. Nu s-a mai intamplat asa ceva niciodata.
Cred ca pe cei de la inno ii batuie un "virus" care nu trece decat cu DIAMANTE!

daca nu gresesc in 18 februarie au inceput constructii, in 22 februarie evenimentul :)
poate data viitoare le pun in aceeasi zi sa ne luam de o grija ... ideal ar fi sa fie marti sa facem si ceva turnir in ziua aia :)
poate sunt multi care se plictisesc pe joc si au trimis mesaje :)
 

ULISE

Ascended
GATA am gasit eroarea: este o eroare de traducere in urmatorul text:
"Probabilitatea misiunilor care necesită producții dintr-un atelier cu un nivel specific, a fost redusă, în medie, cu mai mult de 30%.
Asta înseamnă că vor fi șanse mai mici să primești misiuni care solicită producții într-o clădire cu un nivel minim cerut. Acest lucru înseamnă, de asemenea, că e mai probabil să apară alte condiții, ceea ce înseamnă că va trebui să aloci mai puțin timp în general pentru a lucra la producții de acest tip. Întrucât evenimentul a fost echilibrat având în vedere condițiile mai dificile ale misiunilor, ne așteptăm ca jucătorii să termine mai multe misiuni, astfel, am scăzut plafonul cantității din ce în ce mai mari de Chei de aur per misiune, la 80 de Chei de aur."

De fapt textul trebuia tradus asa:
"Probabilitatea misiunilor care necesită producții dintr-un atelier cu un nivel specific, a fost marită, în medie, cu mai mult de 30%.
Asta înseamnă că vor fi șanse mai mari să primești misiuni care solicită producții într-o clădire cu un nivel minim cerut. Acest lucru înseamnă, de asemenea, că e mai probabil să nu apară alte condiții, ceea ce înseamnă că va trebui să aloci mai mult timp în general pentru a lucra la producții de acest tip. Întrucât evenimentul a fost echilibrat având în vedere condițiile mai dificile ale misiunilor, ne așteptăm ca jucătorii să termine mai multe misiuni, astfel, am scăzut plafonul cantității din ce în ce mai mari de Chei de aur per misiune, la 80 de Chei de aur."

Spor la misiuni si fara enervari!!
 

ULISE

Ascended
Am construit a droie de ateliere de nivel 1 si degeaba nu am primit nicio misiune la ele.:(
Va rog dati-mi si mie macar o misiune cu aceste ateliere si promit sa nu mai critic niciodata "reechilibrarile" inno!:rolleyes:
Multumesc!:confused:
 

Salador

Evoker
Misiunea "Cerceteaza o provincie sau cerceteaza o tehnologie sau obtine 15 viziune iluzorie" apare de prea multe ori si se pare ca la mai toti, modificarile de reechilibrare facute nu au facut decat sa faca evenimentul mai greu si cu recompense mai mici (pana in 80 chei)
 

daymaker

Wizard
truse dupa truse, 3x3h marmura intre ele....
trsue.JPG
 

ULISE

Ascended
Se pare ca esti mai ghionist ca mine si va trebui sa bagi multe stimulente de timp!

Apropo, ca sa ajungi sa iei cel puti 9 item-uri de evolutie va trebui sa strangi un total de cca. 9656 chei!!
 

ULISE

Ascended
Bravo, dar nu trebuia sa-l pui deoarece sigur vor inaspri (a se citi reechilibra) din nou conditiile ca sa nu-l mai faca si altii!!!!!
 

ViperM

Alchemist
Am un catren care descrie perfect eventul asta:

Cand ma uit in baltă
Patru ochi lucește...
Ce sa fie oare?!
Cred ca e doi pește!
 

ULISE

Ascended
Cea mai mare bataie de joc la adresa jucatorilor aparuta pe Forum ca urmare a imlementarii in joc de catre cei mai slabi programatori din fenomenul jocurilor on-line:
"Dragi oameni și elfi,
Am primit o mulțime de feedback divers cu privire la noile tipuri de misiuni ale acestui eveniment, în special cele care necesită niveluri specifice de clădire pentru a continua seria de misiuni. Deși credem în continuare că aceste misiuni permit un nivel de joc mai echilibrat și, prin urmare, mai echitabil, admitem că introducerea acestor noi condiții a venit cam din scurt. Din acest motiv, vom face unele modificări de echilibrare la eveniment.

Pentru a realiza acest lucru, am făcut următoarele modificări la eveniment acum:

Probabilitatea misiunilor care necesită producții dintr-un atelier cu un nivel specific, a fost redusă, în medie, cu mai mult de 30%.
Asta înseamnă că vor fi șanse mai mici să primești misiuni care solicită producții într-o clădire cu un nivel minim cerut. Acest lucru înseamnă, de asemenea, că e mai probabil să apară alte condiții, ceea ce înseamnă că va trebui să aloci mai puțin timp în general pentru a lucra la producții de acest tip. Întrucât evenimentul a fost echilibrat având în vedere condițiile mai dificile ale misiunilor, ne așteptăm ca jucătorii să termine mai multe misiuni, astfel, am scăzut plafonul cantității din ce în ce mai mari de Chei de aur per misiune, la 80 de Chei de aur.
În plus, în următoarele zile, intenționăm să aducem o modificare suplimentară la eveniment:

Vom face astfel încât producțiile realizate în Atelierele magice să se contorizeze de două ori în cadrul misiunilor de producție bazate pe capitole. Aceasta pentru a fi siguri că Atelierele tale magice oferă un avantaj mai mare în cadrul evenimentului.

Suntem conștienți că acest lucru poate necesita modificări ale strategiilor deja folosite, dar, pe baza feedback-ului primit, am văzut că este necesară o acțiune rapidă pentru a menține un teren echitabil pe o durată cât mai mare a evenimentului."

1. Mai bine nu mai postati nimic ca oricum nu va intereseaza parerea noastra!:confused:
2. Am facut mai mult de 100 de misiuni aici si cca. 200 de misiuni pe beta si nu am primit nicio misiune cu atelire sau fabrici de nivel 1.:eek:
3. Staff-ul sa ascuns mai ceva ca un strut nevrand sa abordeze acest subiect.:(
4. Probabil ca multi se gandesc ca mai rau de atat nu se poate intampla, dar sa fiti sigur ca se inseala deoarece inno pregateste ceva mai ....o_O

PS
Probabil veti bea multa apa sau va veti tine respiratia ca sa scapati de sughituri .....
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu evita nimeni nimic, dar nu prea mai sunt lucruri de spus care n-au fost deja spuse. Se transmite in continuare feedback-ul vostru mai departe, ca si pana acum.

1. Tocmai pentru ca s-a ascultat parerea jucatorilor s-a si facut aceasta schimbare, misiunile care cer capitole fiind reduse considerabil. Asta s-a cerut, automat, celelate misiuni vin acum foarte des.
2. Nu sunt astfel de misiuni in acest eveniment, nu a scris nicaieri ca trebuie sa fie.
3. Vezi mai sus.
4. Nu mai e programata niciun fel de schimbare pentru acest eveniment, cel putin.

Felicitari pentru ursuleti, celor care i-au completat pana acum :) Spor la joc si multam inca o data pentru feedback.
 

ULISE

Ascended
Orice ati spune tot praf in ochi sunt aceste modificari care au avut ca principal scop sa nu se poate obtine toate cele 27 de item-uri pentru evolutie fara a folosi "pusculita"!
 

DeletedUser1128

Guest
Subiectul dedicat a devenit cam... delicat!... He-he!... Și eu mă mai enervez, da-mi trece!... :)

Bă, ce ți-e și cu oamenii ăștia!!... Dacă jocul permite să ai 100 de conturi, nu se supără nimeni!... Dacă jocul permite să termini toate capitolele, fără să fi văzut picior de rasă oaspete în orașul tău, iar nu se supără nimeni!... Unii, poate, vor vrea drepturi de autor!... Că, cică, au băgat bani mulți!...

Mi-am supradimensionat cutia poștală!.... :))

E ca-n viață!... Dacă joci cinstit, n-ai nici o șansă!... Nu-i bai!...

Edit: Posturi unite. Exista buton de editare, foloseste-l cu incredere.
 
Ultima editare de un moderator:

ULISE

Ascended
Am o singura observatie de facut la Pomelnicul de scuze si justificari despre evolutia evenimentului actual si a celor viitoare si anume:
Ati putea sa nu mai fiti atat de "lacomi" si sa oferiti posibilitatea ca un jucator foarte activ care sta pe joc 24/24 ore sa poata obtine toate itemurile necesare evolutiei cladirilor de baza fara abaga mana in buzunar!

O sugestie ar fi ca finalizand in medie cca. 10 misiuni/zi sa poti obtine toate itemurile necesare. Ramanand ca cei care intra pe joc mai putin sa foloseasca "cardul"!

Ce ziceti va lasa "inima" sa implementati asa ceva?
 
Sus