• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții/Păreri în legătură cu Sistemul de misiuni

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Vă rugăm să folosiți acest subiect pentru a va exprima părerile și a vă expune ideile în legătură cu sistemul de misiuni. Mai multe informații găsiți aici.

Pentru a vă expune părerile despre actualizarea la versiunea 0.24, vă rugăm să utilizați, ca de obicei, subiectul dedicat.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 

DeletedUser16

Guest
salut,
Din punctul meu de vedere e aiurea sa se scoata misiunile repetitive.
Sa explic si de ce. In acest moment misiunile repetitive fac diferenta intre jucatorii activi, adica cei care petrec zilnic pe joc cateva ore bune si cei inactivi. Deja exista un decalaj mare intre cei care baga bani in joc cumparand diamante si cei care nu baga. Daca se mai scot si repetitivele s-a terminat jocul.
De ce se mai tin misiuni de genul "Finalizeaza modernizarea unei fabrici cu productie stimulata care are cel putin nivelul 5" atata timp cat eu le am la maxim? Sau "Finalizeaza modernizarea unui atelier care are minim nivelul 5"?
Recompensele misiunilor sa fie in pas cu era de dezvoltare a fiecaruia. Nu poti da la fel monede si resurse si la unul care a inceput jocul si la unul care a terminat cercetarile.
O alta inadvertenta e cea in care iti cere sa produci X bunuri si primesti recompensa acelasi tip de bun. De ce nu se da recompensa un bun la care nu ai bonus de productie?
Ar putea fi introduse misiuni cu recompensa si altceva in afara de monede, resurse si ceva bunuri. De exemplu recompense cum ar fi: fericire X puncte pentru o perioada de timp Y, un anumit numar de trupe, de ce nu ceva diamante, o cladire de nivel maxim, etc. Sa fie mai atragatoare misiunile, sa te faca sa iti doresti realizarea ei.
Atata timp cat dintr-o misiune obtii mai putin decat iti da o casa de nivel 15, unde mai e atractia ei?
O alta chestiune pe care am observat-o si care e intradevar o problema in joc, e productia mica de resurse pe care o dau Atelierele comparativ cu solicitarea fabricilor. Am 8 Ateliere de nivel maxim si nu am suficiente resurse sa dau la facut si bunuri si armate.
Si ar mai fi, dar mai las si pe altii sa se planga de ele:)))
 

DeletedUser

Guest
Am calculat, și îmi trebuie 150% cultură și 12 ateliere pe beta ca să pot susține producția de bunuri(câte 3 clădiri din fiecare tip) și producția de unități armate pe zi.
Aici pe RO încă nu e o problemă așa mare...clădirile sunt mici, momentan :)

Chiar nu înțeleg un lucru la jocurile INNO...dacă tot se face un lucru de la început...de ce trebuie schimbat ca să nu se mai poată face?
 
Sus