• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Aventurile Frăției

DeletedUser798

Guest
Multumesc, Elmer. Asta voiam sa aflu!
Imi cer scuze daca n-am avut cea mai potrivita formulare. De felul meu sunt o persoana orientata spre scop, fara abilitati forumistice. Intru aici mai ales ca sa aflu ce ma intereseaza si observ ca multeori se poarta discutii interminabile care nu prea duc la nimic. Mi-era frica sa nu starnesc inca una cu intrebarea mea.
 

DeletedUser798

Guest
E necesar sa fac o clarificare: atunci cand am scris despre dreptul jucatorului de a fi informat corect despre durata eventului, ma refeream punctual la bannerul de la aventuri, care induce in eroare. Nici prin cap nu mi-a trecut ca ati avea vreo obligatie - tu si/sau colegii tai - sa ne dati informatii secrete. :) Cel mult sa spuneti mai departe, cui trebuie, ca sa rezolve chestiunea bannerului. Si el s-afiseze exact cat mai e din aventura!
Si gata! :)
 

DeletedUser837

Guest
iploi2


Iar buguri peste buguri, la noi in fratie de 2 ore e blocata groapa cu tampenia asta.

Numarati fierarii pusi si cum arata.

http://prntscr.com/iploi2
 

DeletedUser837

Guest
Luptam pt. locul 2-4 si de 2 ore stam pe loc si s-au pierdut si vreo 11-13 fierari la respectiva groapa, te lasa sa pui dar nu se activeaza.
 

DeletedUser1363

Guest
Abisul este blocat ! Speram sa se rezolve.
Succes mai departe tuturor !....mai ales celor ce nu au abisul blocat :)
 

ULISE

Ascended
Bravo si ma bucur pentru ei ca nu au muncit degeaba. Dar parca tu ai spus ca in weekend actitatea staff-ului este mai redusa.
Este foarte bine ca acum se procedeaza mai operativ.
 

DeletedUser1363

Guest
Ce rost ar mai fi avut tichetul cand timpul este numarat si mai ne aflam si in weekend!
Am dat tichet si intr-adevar cam intr-o ora si ceva am fost deblocati! .......si bineinteles ca intre timp, nu ne-am victimizat, ci am facut insigne :)
Oameni buni, nu mai fiti rautaciosi ! In plus nu mi se pare elegant sa vorbiti in numele altora, mai ales daca faceti acuzatii sau insinuari. Vad des chestia asta pe aici si e un motiv pentru mine sa citesc din cand in cand pe forum, dar sa nu ma implic in discutii.
Spor la joc !
 

ULISE

Ascended
Am dat tichet si intr-adevar cam intr-o ora si ceva am fost deblocati! .......si bineinteles ca intre timp, nu ne-am victimizat, ci am facut insigne :)
Oameni buni, nu mai fiti rautaciosi ! In plus nu mi se pare elegant sa vorbiti in numele altora, mai ales daca faceti acuzatii sau insinuari. Vad des
Ma bucur ca nu ati avut de suferit.
Cand noi am facut tichet (mai pe la inceput) nu s-a rezolvat nimic si ni s-a spus ca in weekend nu se "lucreaza" Atunci am pierdut locul intai dupa ce toti din alianta se mobilizasera exemplar, iar insignele pe care si noi am continuat sa le facem au ramas inutile!!!! Acela a si fost motivul pentru care majoritatea jucatorilor aliantei noastre (printre care ma numar) au last Aventura pe planul 10!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
ni s-a spus ca in weekend nu se "lucreaza"

In weekend nu se lucreaza la dezvoltarea jocului/repararea bugurilor/etc. Daca pica vreun server, de exemplu, administratorii de sistem lucreaza. La suport, la fel, se verifica tichetele, iar timpul maxim de raspuns acceptat, in general, e de 48 ore (da, 2 zile). Evident ca in realitate media lunara e intre 2-4 ore, cel putin pentru serverul nostru, de la inceputul jocului, incluzand si weekend-urile, cand, ca toata lumea, putem fi mai putin timp disponibili (ne poti prinde online si la 5 minute si la 12 ore, asta indiferent de zi, in functie de noroc), dar daca te putem ajuta cu ajutorul instrumentelor pe care le avem la dispozitie, o vom face. Daca nu, si e weekend, atunci e cam ghinion si trebuie sa astepti ca programatorii sa fie disponibili (adica cel putin ziua de luni) si sa gaseasca problema, iar rezolvarea sa fie posibila in afara unei actualizari regulate.
 

ULISE

Ascended
Ai dreptate Elmer. Nu voiam sa polemizez cu nimeni, doar ca mi-am adus aminte de o "rana" mai veche si m-am lasat putin dus de val.
Cum am spus si mai inainte ma bucur ca ei nu au avut de "suferit" si ati putut sa-i ajutati la timp. Pentru o aventura a fratiei se munceste cel mai mult (fata de turniruri sau evenimente).

PS
Totusi cat voi mai juca acest joc, pentru mine, Aventura fratiei nu va mai fi o prioritate.

Cu respect!
 

DeletedUser1385

Guest
Aventura fratiei e o vrajeala , ce iti ofera o aventura niste rahaturi? ;scuzati expresia; eu unu un am sa mai joc in nici o aventura , mult mai mult imi ofera Turnirele saptamanale !
Sau mai de graba un event , e ceva ....stiti ceva conducerea :mai bagati si voi ceva masiv sa vedeti concuurenta .
 
Sus