• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Aventurile Frăției

DeletedUser542

Guest
ce bataie de joc de aventuri :)).niste premii de rahat!!!.astia in loc sa mearga in sus spre mai bine trag sa moara
 

DeletedUser1955

Guest
intelegem ideea nobila de a cladi relatii de cooperare ( chiar buna gaselnita, premiul Nobel pt Pace scrie pe echipa INNO)...dar cam seamana a munca de salahor eventul asta, pt niste premii de zgartani...in plin secol XXI ce galgaie de inteligenta IT, umana si artificiala, mai introducem datele manual??...chiar n-ati gasit o metoda de a contabiliza colectarile automat, in sacul comun? , adica cine intra in event stie ce face nu tot da click-uri de nebun si sa mai fie si atent la misiunea potrivita cand colecteaza si apoi alte click-uri sa introduca colectarile in event, s.a.m.d...initial parea interesant jocul, da' pare ca se converteste in al 2-lea servici pt niste premii (virtuale, ha, ha)de cacao...dar cum nu e obligatoriu sa joci, o lasam mai moale...
 

DeletedUser1955

Guest
tot eu si cu asta basta:
Ca sa stam strict in limitele eventului, imi poate explica cineva, cum poate o ghilda mica si sarmana sa obtina (gain) bagheta mágica (Wand) daca nu a ajuns inca la pomul laudat cu ‘Inspiratie Magica’ ce produce asa ceva…daca era utiliza (use) mai treaca mearga…nici cu potiune mágica/palarie vrajitoare nu mi-e rusine, odata la 13 ore….si sunt chiar in prima portiune a eventului, nu le poti ocoli….degeaba esti ambitios: mic, mic da’ al dreaq, daca sistemul nu te lasa…sau mi-o scapa mie ceva….P.S-deci, pufosilor ( in sensul amical, nu e nevoie de sesizare CNCD) comitand doar un delict de opinie, jocul pare opera unui sociolog crestin ( hai sa propavaduim teambuilding-ul, in lumea asta nebuna, pana nu ne ducem naibii-ceea ce nu e rau deloc) si cam Mr Scrooge ( vezi premii penibile), a-ti consuma timpul planificand strategic ( mmoamm…) in Excel misiunile, zau ca atata efort e demn de o cauza mai buna, atata timp cat blondele sunt blonde si soarele straluceste pe cerul albastru…dar, logic, e ‘de gustibus’….cam atat, lamurit… bafta la pierdut timpul…
 

DeletedUser1955

Guest
Multumesc pt raspuns. N-am mai mentionat turnirul, (noroc cu momentul), intrucat cantitatile obtinute au fost infime, si discutam de 16 ore. De pe harta, am validat misiunile necesare, in ideea de ceva sansa la deschiderea comorilor dar totul este dezolant de putin raportat la nevoi (7/etapa). Practic este un blocaj pt newbies. Ma rog, oricum nu mai conteaza, mult efort inutil pt ceva ce se numeste joc de deconectare.
 

Deleted User - 60987

Guest
Ia sa vedem...

Pro (fata de aventurile precedente):
- lipsa mesajelor de confirmare in ceea ce priveste refuzul misiunilor;
- lipsa celor 3 misiuni care au fost implementate in runda trecuta de aventuri (obtinere monede/trupe, folosire puncte de cunoastere);
- scurtarea timpului de reactie in ceea ce priveste refuzul misiunilor: in primul rand icoanele din stanga nu mai joaca sus-jos la fiecare renuntare, iar in al doilea rand ferestrele apar mai rapid;
- rezolvarea problemei care ne obliga sa reincarcam pagina la aproape fiecare runda de "cules";
- adaugarea premiilor "cladiri" pentru pozitiile 4-20 din clasament;

Contra:
- premiile mi se par relativ nesemnificative pentru munca depusa; includ aici si faptul ca punctele de cunoastere castigate pot fi folosite doar pe minuni;

Sansele inegale nu vad cum ar putea fi evitate. Intotdeauna un jucator veteran va avea mai multe posibilitati fata de unul nou, fie ca a donat si si-a redus timpul de productie (vraji, trupe), fie ca e pur si simplu vechi si are mult mai mult spatiu pentru mult mai multe fabrici si/sau ateliere.

Una peste alta, evenimentul e mult mai optimizat din punct de vedere al performantei. Felicitari pentru runda asta de aventuri.

Edit (adaugare la Pro):
- adaugarea orelor in vizualizarea timpului ramas din eveniment;
- adaugarea icoanei prin care poti verifica materialele produse fara a mai intra pe harta aventurilor.
 
Ultima editare de un moderator:

Dudasiatat

Associate
Mai frate, avansând în joc, încep să-mi pun întrebarea: pentru ce mă lupt eu să câștig clădiri pe care ori nu le voi folosi niciodată, ori dacă le pun în scurt timp le voi vinde... încep să cred că jocul ăsta are la bază niste mici comuniști programatori...numai pe vremea lu' tata Lae se construia și se dărâma intr-o veselie că de, erau resurse și ”intelectuali ” gârlă.... pe buneeee, încep să cred că sunt prost (cu toate că eu mă credeam cu oareșice minte la creierul cu circumvoluțiuni formate)..serios asta ca o recomandare pentru PROGRAMATORII JOCULUI: faceți măi programatorii lu' ... ai cui ați fi, faceți un ”stash” în care să-mi pun clădirile câștigate cu sudoarea deștului clickăitor ,înapoi...poate vreau să le mai admir din când în când că de, le-am câștigat :) cu toate că n-am ce face cu ele
 

DeletedUser868

Guest
E un event interesant insa premile lasa de dorit sunt itemuri care au mai fost la alte eventuri si mi se pare ca sunt cam slabe pentru efortul depus . Pe viitor as vrea sa fie itemurii noi in cufere si cele din clasament sa motiveze jucatorii sa participe la acest event . Sa nu fie doar un event pentru a socializa membrii fratiilor intre ei .
 

Deleted User - 60987

Guest
Nu-mi dau seama daca doar mi se pare mie si-a fost asa si in aventurile trecute, dar algoritmul care determina ordinea misiunilor pare imbunatatit. Daca vreau sa ma axez pe 2 misiuni in acelasi timp, parca dau mai putine click-uri sa renunt sa ajung la ele..
 

kerker

Apprentice
Am inteles ca mertia sa concuram cu alte aliante, se primesc premii pentru locul ocupat. Am tras si am ajuns le locul 4. S-au dat premiile :(:(.
Am primit (posibil-nu se poate verifica) 6000 puncte :eek: . Din text initial am inteles ca primeste fiecare jucator. Fugi !! Cica a primit alianta . Chiar ce conteaza 6k puncte la o alianta de 24 jucatori ?? Mi se pare bataie de joc. (Pe langa premiile de tot rasul de care nu avem nevoie)
 
Ultima editare:

DeletedUser1385

Guest
Buna la toata lumea !
Nu am inteles eu bine sau cum ...era vb. de 6k puncte pe cap de juc. ce participa la aventura ..cei din top ?
Poate domnu Admin sa imi de-a o explicatie sau sa ma lamureasca putin la aceasta tema .
Toate cele bune ,,,....,,,
 

DeletedUser1288

Guest
Unde scrie 6k puncte/jucator?

Aceste puncte de clasament sunt temporare, ceea ce înseamnă că ele contează doar pentru a decide pe ce loc se plasează frăția ta în această aventură. După aceea, recompensele vor fi transmise frățiilor din top - punctele de clasament ale aventurilor vor fi resetate la 0 și de aici va începe următoarea Aventură a Frățiilor. Deci, fiecare Aventură, fiecare frăție are aceleași posibilități să o ia de la început. În funcție de poziția frăției de la sfârșitul Aventurii, se vor adăuga și câteva puncte permanente pentru clasamentul frăției.
https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/alătură-te-în-aventurile-frăției.1073/
 
Sus