• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Aventurile Frăției

DeletedUser1791

Guest
@andras11 fiecare Groapă fără fund finalizată oferă 50 puncte pentru Aventură. Nu sunt doar trei așa cum ai ințeles tu, se deschide o nouă groapă de fiecare dată când ai finalizat cerințele celei precedente. Ceea ce îți explica @daymaker este faptul că sunt trei tipuri de groapă în funcție de insignele necesare. Acestea se repetă atât timp cât tu sau colegii din frăție aveți cu ce să le completați.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Buna ziua! Cand se vor afisa amanunte despre aventurile care vor incepe luni?

Anuntul despre aventuri este in joc, la butonul cu noutati (trompetica). Nu mai adaugam si pe forum, e redundant. Ca noutate, in aceasta versiune s-au introdus trofee ce pot fi afisate in oras, e detaliat in anunt. Asta-i tot momentan.
 

DeletedUser1090

Guest
Salutare tuturor! este o eroare in traducerea cerintei pt insigna societatea minunilor. textul spune investeste 20 PC....etc dar bara de progres arata 10 PC.
probat ca insigna o obtinem cu 10 PC
:D
spoooooor si distractie :)))
 

ULISE

Ascended
Oricum insigna cu societatea minunilor nu este prea folosita. Eu de fiecare data am ramas cu multe astfel de insigne neconsumate in stoc.
 

DeletedUser2554

Guest
imi place foarte mult cum au schimbat tabelu la aventuri inainte era un mare chin sa stai sa strangi insigne se pierdeau foarte multe te lua somnu pana dadeai iar de la capat toate misiunile . foarte buna schimbarea .
 

Elfenar

Evoker
Ca de obicei dați cu bota în baltă la fiecare Aventură...ce să mai zic de Turnir! Interziceți insignele care cer că producție mii de k de marfă și schimbați cu ceva mai ingenios... Aventurile că și turnirul trebuiesc să fie că grad de dificultate Egale pentru țoață lumea ... când o să se înțeleagă că nu e ok cum procedați. Dacă vreți și exemple pot enumera n cazuri și greșeli în acest joc... știu că se promovează începătorii să fie atrași în joc dar nu e ok modul în care sunt făcute Aventurile și Turnirul! Un cont mic la aventuri face mii de insigne.... Un cont mare face NU! La fel și la Turnir un cont de ajutor face milioane de puncte pe marfa strânsă de la țoață frăția că cheta sau de la x sau y. Când o să încetați cu tâmpeniile și vă fi și jocul acesta OK. Știm cu toții care e situiația în joc și pe Serverul de România... să nu intrăm în detalii că nu e cazul. Trebuie făcut ceva că jocul să fie ok fiindcă așa cum e acum nu este!

Dacă e să plec din joc și o fac cu regret și supărare în suflet că nu se face nimik să se înceteze cu tâmpeniile... sunt câțiva plictisiți în acest joc care chiar nu înțeleg că promovarea conturilor mici la Aventuri și la Turnir sunt INTERZISE. Vă rog să vă abțineți de la comentarii fiindă nu e cazul să discutăm acest subiect mai pe larg! Mă voi asigura că cei de la Inno vor fi la curent cu ce se întâmplă pe Serverul de România!
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Mă voi asigura că cei de la Inno vor fi la curent cu ce se întâmplă pe Serverul de România!

Wow! Se mai intampla ceva pe serverul asta in afara spam-ului fara sens pe care il faci tu, mai nou cu stelute ? :eek: Incredibil... in sfarsit, noutati! Sau poate nu... Mecanica si jocul in sine sunt identice peste tot. Mergi, joaca si pe alte servere si o sa ai o epifanie (mai mult sau mai putin a goblinului). Ce e interzis e trecut in regulamentul de joc, care la fel, e identic peste tot. De asemenea, sunt multe limitari direct introduse in joc. E mecanica perfecta ? Desigur ca nu, dar jocul deja e la baza un PvE, adica un joc de colaborare mai mult, cu lupte strict impotriva NPC, decat unul PvP, competitiv intre playeri. Introduci prea multe limitari, s-a pierdut ideea, devine enervant si se duce la gara. Linia e una foarte fina, multe lucruri sunt intr-un fel cu un anumit scop, nu din greseala, rea vointa sau degeaba. Sigur, feedback-ul e binevenit, il poti acorda frumos unde doresti tu, fara sa spamezi pentru a atrage atentia, nu e necesar, citim tot oricum, dar dupa mai mult de 12 ani de experienta in domeniu iti pot spune intr-o analiza de cateva minute cam ce are sanse sa se schimbe si ce nu :)

Cam asta e tot. E un joc, care trebuie sa aduca relaxare, nu frustrare, iar viziunea asupra lucrurilor tine strict de fiecare in parte. Distrati-va mai mult, carcotiti mai putin, ochii mai des la propria farfurie = happiness :D
 

frunza

Chef
dupa mai mult de 12 ani de experienta in domeniu iti pot spune intr-o analiza de cateva minute cam ce are sanse sa se schimbe si ce nu :)
Dupa o analiza aprofundata si tininand cont de experienta asimilata (ca tot mi-ai ridicat-o la fileu) , ca o predictie, ne poti spune daca sunt sanse la renuntarea limitarii pc-urilor la minuni?
Chestia asta e extrem de frustranta, enervanta, suparatoare si alte sinonime care reflecta gradual aceasta stare … daca s-ar reveni asupra deciziei, multi jucatori ar fi extrem de fericiti :) relaxati ca pe o plaja exotica. Dau acatiste si stau cu ochii doar in castronul meu cu ciorba.
Castron= happiness :)
Daca nu ai voie sa ne spui, fa-ne un semn discret :rolleyes:
Daca nici asta nu poti, o sa carcotesc din zi si pana-n noapte…nu ca i-ar pasa cuiva :D

p.s. stiu ca este off-topic, da` nu stiu cum sa mut citatu` la rubrica potrivita cu comentariul meu.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Dupa o analiza aprofundata si tininand cont de experienta asimilata (ca tot mi-ai ridicat-o la fileu) , ca o predictie, ne poti spune daca sunt sanse la renuntarea limitarii pc-urilor la minuni?

Da, sigur, dupa o analiza aprofundata de 10 secunde : Modificari, posibil, fine. Renuntare, improbabil. Functia se pare ca se descurca chiar ok in realitate... :) E ok sa intrebati orice, personal, mereu raspund la intrebari pertinente daca pot. La offtopic mai facem exceptii cand e totusi ceva interesant despre joc.

Si pentru @Elfenar , ca sa fie clar, spam-ul pe te miri unde sub forma de stelute, link-uri, pozulici, spanzuratori, etc, e interzis de regulament (sunt sectiuni la offtopic pentru asta), iar dupa ce sterg elegant 2 dintre ele si dau doar avertisment verbal, cand imi vii cu al treilea fix sub postarea in care-ti spun ca spamezi, nu cred ca te poti astepta decat la "luat maul" pe cateva zile... ca doar nu ti-om da premiu :)
 

Elfenar

Evoker
Aventurile Frăției

Punctele de clasament ale Aventurilor Frăției​

Acesta este, de asemenea, un mecanism nou care va veni odată cu Aventurile Frăției. Aceste puncte de clasament sunt temporare, ceea ce înseamnă că ele contează doar pentru a decide pe ce loc se plasează Frăția ta în această aventură. După aceea, recompensele vor fi transmise Frățiilor din top - punctele de clasament ale aventurilor vor fi resetate la 0 și de aici va începe următoarea Aventură a Frățiilor. Deci, la fiecare Aventură, fiecare Frăție are aceleași posibilități să o ia de la început. În funcție de poziția Frăției de la sfârșitul Aventurii, se vor adăuga și câteva puncte permanente pentru clasamentul frăției.

Deci o mare porcărie... punctele obținute la Aventuri nu se împart între membrii frăției ci merg cumva la scorul general al frăției ceea ce este o mare porcărie!!!

Aventuri de Aventuri pe viitor trageți tare cu toții să faceți punctaj să se adauge la General ...munca degeaba pentru nimik...

locul I 15.000 Puncte adăugate la scorul General ... oare cu ce mă încălzește pe mine personal că jucător?

Pe viitor voi evita acest joc!!!

Nu știe nimeni unde merg acele puncte și cum sunt distribuite fiindcă nu există ceva clar să arate că ai x puncte obținute la Aventuri!

SUGESTII!!!

Dacă am avea și un depozit unde pot fi stocate insignele obtiunute de toți membrii frăției să poată fi centralizate în acel depozit și să fie folosite de persoanele desemnate sau de toți membrii frăției oare cum ar fi? Aventuri mai ușoare zic eu... și așa am vedea în timp real ce insigne deține frăția fară a mai fi nevoiți să folosim diverse mijloace pe lângă chat să aflam cine ce deține... ar fi bun un astfel de depozit și poate poate îl și primim cândva!


Captură de ecran 2022-11-22 004721.jpg
 
Sus