• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Feedback Discuții - Aventurile Frăției

DeletedUser798

Guest
Multumesc, Nakhraj.
Aparent era simplu de inteles, dar formularea din anunt ("pentru frățiile cu adevărat active, aducem și "Groapa fără fund".) m-a confuzat fiindca parea sa introduca o conditie suplimentara de care habar-n-aveam si nici nu-mi dadeam seama cum ar fi cuantificat-o. Că, de exemplu, se putea referi la nr. de membri care au participat la event... Oricum, lasa impresia că groapa asta e doar pentru premianti. :)
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
nici nu-mi dadeam seama cum ar fi cuantificat-o

Cand un sens e mult prea complicat de inteles sau de urmat, mai mult ca sigur e vorba despre celalalt :D Evenimentul e la fel pentru toata lumea, e vorba despre fratiile care sunt cu adevarat active (termina provocarile normale foarte repede) in acest eveniment, la el referindu-se anuntul :)
 

DeletedUser199

Guest
Referitor la acea groapa fara fund dedicata fratiilor cu adevarat active.
Nu stiu ce varianta sa aleg , va rog ajutati-ma :
1. fratia mea nu e activa ? nu cred - e pe locul 1
2. groapa nu ne e dedicata si noua ? nici asta nu cred
3. bug-urile care au fost pe beta revin si pe serverul nostru ? ooo, DA ! suntem blocati de ieri la groapa, si ne jucam de-a tichetele
4. un bug odata cunoscut are si rezolvare, nu ? asa cred ...
5. un bug nerezolvat de aproape o zi ? o fi oare intentionat ? o metoda ieftina de sicanare a jucatorilor ? asa pare, desi nu vreau sa cred asa ceva
Intreb si eu, oare ce o fi ?
 

ULISE

Ascended
A fost aceeasi situatie si pe beta la prima aventura.
Se pare ca nu au reusit sa o repare.
 

DeletedUser1288

Guest
recompense de 2 lei jumate...cu ce suntem stimulati? la cufarul 3 o cabana de 90 cultura si 4k ciocane/24h...
aventurile astea nu sunt pentru fratiile cu adevarat active...sunt pentru cei care se plictisesc pe aici...si acum au ocupatie
 

DeletedUser192

Guest
recompense de 2 lei jumate...cu ce suntem stimulati? la cufarul 3 o cabana de 90 cultura si 4k ciocane/24h...
aventurile astea nu sunt pentru fratiile cu adevarat active...sunt pentru cei care se plictisesc pe aici...si acum au ocupatie
Cea mai scumpa cladire care se cumpara cu 6500 diamante da 26.32 mana/h pe patrat iar aceasta cladire da 39.5mana/h pe patrat , automat cultura mai putina.....Aici am dat exemplu pentru ultima era....Daca ai calcula putin ai observa ca nu sunt chiar de aruncat. Pe langa asta ai 90% bani si ciocane ( 50+25+15 % ) din visteria prmariei. Plus ca de la locul 50 ai si binecuvantari cu reducere de timp iar pentru primele locuri ai cladirile de acum doua eventuri dar updatate dupa era in care ai ajuns de atunci....Acum da,toti am vrea sa ne dea pentru prima plansa 100 diamante , 20 binecuvantari si o cladire cu minim 9k cultura :)))
 

ULISE

Ascended
Referitor la acea groapa fara fund dedicata fratiilor cu adevarat active.
Nu stiu ce varianta sa aleg , va rog ajutati-ma :
1. fratia mea nu e activa ? nu cred - e pe locul 1
2. groapa nu ne e dedicata si noua ? nici asta nu cred
3. bug-urile care au fost pe beta revin si pe serverul nostru ? ooo, DA ! suntem blocati de ieri la groapa, si ne jucam de-a tichetele
4. un bug odata cunoscut are si rezolvare, nu ? asa cred ...
5. un bug nerezolvat de aproape o zi ? o fi oare intentionat ? o metoda ieftina de sicanare a jucatorilor ? asa pare, desi nu vreau sa cred asa ceva
Intreb si eu, oare ce o fi ?

Si noi cei de la "RESPECT" am patit la fel ca si voi doar ca putin mai tarziu!!!!!

PS
vad ca la aceste sesizari nu se inghesuie nimeni cu raspunsuri .......
 

DeletedUser542

Guest
am nevoie de un raspuns mai oficial :)).la celelalte evenimente orele incepeau cu 2-3 zile inainte.bine ca se anunta de la inceput durata evenimentului.la asta e totul ambiguu :))
 

DeletedUser542

Guest
multumesc pentru raspuns.nu stiam a asa a fost pe beta.
 

ULISE

Ascended
"Groapa fără fund
La final, dar nu în ultimul rând: pentru frățiile cu adevărat active, aducem și "Groapa fără fund". Acesta va fi activată când ultima recompensă este colectată în ultima etapă a Aventurii și va arăta astfel:

FA03.png


Enormele gropi fără fund se vor reîncărca, fiind generate de joc una după alta, fiecare având propriile cerințe. Frățiile active le pot folosi pentru a obține puncte suplimentare în clasamentul Aventurilor Frăției - făcându-le să ajungă mai sus în clasament pentru acea aventură și, prin urmare, oferindu-le recompense mult mai valoroase."

Oare asa sa fie????? (ma refer in primul rand la pasajele ingrosate)

Cum se face ca un bug care apare in joc alege sa se manifeste doar in cazul celor mai bune Fratii din joc: Wind si Respect!!!!????, restul fratiilor nefiind afectate de acest bug!!!!!
De cand sunt bug-urile "inteligente" si selective????

Si in plus nu se face nimic pentru repararea acestor nedreptati!!!, mergem inainte si aruncam la cos munca si timpul cheltuit al unor jucatori!!!!

Ca exemplu cand un consurs este viciat profund din diverse motive cel mai simplu lucru este ca el sa fie ANULAT.

PS
Daca nu se putea gestiona aceasta Groapa putea fi eliminata si clsamentul se stabilea doar pe baza hartilor de baza!

Nu ma astept ca sa fie o pozitie oficiala la ce am scris eu cum nu afost nici la ce a scris Lelia!
 

DeletedUser199

Guest
"Groapa fără fund
La final, dar nu în ultimul rând: pentru frățiile cu adevărat active, aducem și "Groapa fără fund". Acesta va fi activată când ultima recompensă este colectată în ultima etapă a Aventurii și va arăta astfel:

FA03.png


Enormele gropi fără fund se vor reîncărca, fiind generate de joc una după alta, fiecare având propriile cerințe. Frățiile active le pot folosi pentru a obține puncte suplimentare în clasamentul Aventurilor Frăției - făcându-le să ajungă mai sus în clasament pentru acea aventură și, prin urmare, oferindu-le recompense mult mai valoroase."

Oare asa sa fie????? (ma refer in primul rand la pasajele ingrosate)

Cum se face ca un bug care apare in joc alege sa se manifeste doar in cazul celor mai bune Fratii din joc: Wind si Respect!!!!????, restul fratiilor nefiind afectate de acest bug!!!!!
De cand sunt bug-urile "inteligente" si selective????

Si in plus nu se face nimic pentru repararea acestor nedreptati!!!, mergem inainte si aruncam la cos munca si timpul cheltuit al unor jucatori!!!!

Ca exemplu cand un consurs este viciat profund din diverse motive cel mai simplu lucru este ca el sa fie ANULAT.

PS
Daca nu se putea gestiona aceasta Groapa putea fi eliminata si clsamentul se stabilea doar pe baza hartilor de baza!

Nu ma astept ca sa fie o pozitie oficiala la ce am scris eu cum nu afost nici la ce a scris Lelia!


Eu astept o pozitie oficiala, si nu de la cei ce administreaza serverul Ro, ci de la dezvoltatorii jocului. Si o voi obtine, prin intermediul echipei de aici (sper, asa ar fi normal), sau cu ajutorul altora. Astept de asemenea compensatii si scuze pentru toata fratia.

Pentru cei din fratia Respect : si noi in fratie am avut un blocaj asemanator la plansa 3 parca - s-au pus mai multe pietre pretioase, dar s-a deblocat fara probleme si repede de cei de la suport.
 

DeletedUser416

Guest
"Daca nu se putea gestiona aceasta Groapa putea fi eliminata si clsamentul se stabilea doar pe baza hartilor de baza!

ulise, mai gandeste-te putin; nu v-ar avantaja deloc aceasta propunere, pentru ca sunteti singurii care nu ati finalizat harta, voi ati intrat in groapa cu 12.900, in timp ce noi si wind of change am terminat cu 13.200, punctajul maxim.

imi pare foarte rau pentru wind :( erau chiar pe prima pozitie cand au ramas blocati in groapa si ar fi fost mult mai interesanta si mai motivanta o competitie alaturi de ei ;)
 
Ultima editare de un moderator:

ULISE

Ascended
ulise, mai gandeste-te putin; nu v-ar avantaja deloc aceasta propunere, pentru ca sunteti singurii care nu ati finalizat harta, voi ati intrat in groapa cu 12.900, in timp ce noi si wind of change am terminat cu 13.200, punctajul maxim.
Nu scrie nicaieri ca trebuie finalizate hartile pe toate traseele. Fiecare isi alege strategiile cum crede de cuviinta.
Un campion la saritura in inaltime alege sa nu sara la toate treptele impuse de arbitri ci isi alege sa intre in concurs cat mai tarziu si obtine medalia de aur!!!
Oricum veti castiga incorect fara sa aveti niciun merit.

PS
Pe mine personal nu ma interesa cladirea de la primul loc si nici punctele de clasament (eu nu trag la locul 1). Eu as fi vrut sa iau cladirea de la locul trei dar nu a depins de mine!
 
Ultima editare:

DeletedUser416

Guest
Nu scrie nicaieri ca trebuie finalizate hartile pe toate traseele. Fiecare isi alege strategiile cum crede de cuviinta.

te contrazici singur; tu ai spus ca este corect clasamentul in functie de harta, iar eu doar ti-am atras atentia unde ar duce propunerea ta :)))
te-as intreba la care "de fiecare data" faci referire, dar iar o vei lua pe aratura cu raspunsuri pe langa subiect.
ehhh, ce sa-i faci...asa se intampla intotdeauna din lipsa de argumente ;)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus