• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Discuții Concurs Puzzle Challenge 3

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

ULISE

Ascended
Pai asta este farmecul sa te poti descurca in tot talmes balmesul ala.

Iti spun cum fac eu poate ajuta: caut mai in pun marginile (chenarul desenului) si apoi folosesc zonele respective ca sa pot muta piese peste ele si asa mai descongestionez zona.
 

tvhy

Journeyman
multumesc!
si eu la fel fac ulise
dar aici cand le pun unele peste altele nu mai reusesc sa le disting,imi obosesc ochii, ma dor si lacrimez
la varianta propusa(si ce am cautat asa sunt toate, numai ca au si ghost-pe care mi l-a descoperit azi elmer :) ) poti sa le muti unde vrei tu pe tabla-luminata, spatiate si sa le maresti cat doresti
 

frunza

Chef
Nu ma deranjeaza complexitatea, ci faptul ca nu poti lucra pe site-ul respectiv. Daca nimeresti o ora in care este foarte solicitat, sansele de a-l termina sunt nule. Ori, premiile se dau in functie de ora la care este trimis mesajul. Daca vrei sa obtii un premiu, trebuie sa fii printre primii care-l trimit catre moderator. (nu este mentionat nicaieri modul in care se aleg castigatorii, dar presupun ca asa este). Poti sta o zi intreaga sa-l rezolvi, e foarte posibil sa nu iei nimic. Atunci, chiar nu prea merita sa depui vreun efort. In 10 minute, la concursul actual, nu reusesti (fizic) sa muti fiecare fragment dintr-o parte in alta, doar unii reusesc. :))))))

Parerea mea, daca ridici miza premiilor, trebuie sa te asiguri ca site-ul respectiv permite accesul tuturor jucatorilor pt a lucra, sa existe sanse egale pt toti.

Ca o solutie, cuget, ca imaginea propusa n-ar trebui impartita in jde mii fragmente, la concursurile anterioare nu am avut niciun fel de probleme.
Mecanismul este acelasi ca la orice fel de puzzle, muti piesele pana reusesti sa refaci imaginea propusa si tine de abilitatile fiecaruia.

P.S. Sunt de acord cu tvhy, este incomod si solicitant sa rezolvi un puzzle pe site-ul propus.
 

basarab

Journeyman
sper ca acest concurs să nu fie ultimul ai invitația.jpg
 

basarab

Journeyman
Da ar tebui sa fie mai aerisit si un mic spatiu de a pune piesele, sa fie mai usor de manevrat....
Imi amintesc ca s-a mai cerut si inainte o schimbare, de se persista in greseala....oare nu a inteles, nu a vrut sau nu a putut.....
un mic spațiu ? daaaa, ca să fie mai ușor de manevrat, înțeleg !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus