• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Discuții Concurs Puzzle Challenge 3

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tvhy

Journeyman
da, multumesc :(
vad ca tot varianta cu bucatele mici alegeti
am marit la 300 % (ceea ce bucatele de puzzle nu se maresc; daca ajung la 25% e mult :( )
este doar un joc si nu o sa-mi stric ochii chiar daca organizatorii nu inteleg
dificultatea si implicit premiile mari nu presupune sa ne stricam ochii :(
 

basarab

Journeyman
inteligent ! Puzzle banner.png
 

frunza

Chef
As vrea sa multumesc pt ca ati tinut cont de parerea noastra si ne-ati anuntat din timp pt concurs. Premiile sunt ofertante si cred ca s-a tinut cont de gradul de dificultate pt realizarea acestui puzzle. Dar, pt ca s-a dorit a fi cat mai complex nu s-a luat in calcul si timpul petrecut pt realizarea lui (in niciun caz acesta nu poate fi terminat in 10 minute). La un moment dat, ajunge sa se blocheze sau doar agata si nu mai poti fixa cum trebuie fragmentele. Nu stiu daca doar la mine sau si alti participanti au avut aceeasi problema. Am incercat de 3 ori si renunt.

Felicitari celor care reusesc sa-l termine.
 

ULISE

Ascended
Tin sa te contrazic dar l-am rezolvat in cca. 6 min desi cred ca as fi putut mai bine. Din pacate mi-a lut mai mult de o ora ca sa pot incarca fisierul !!!!
Asa este cand esti di "vechea scoala" rezolvi repede problemele dar cu tehnica IT este mai greu!
 

tvhy

Journeyman
Tin sa te contrazic dar l-am rezolvat in cca. 6 min desi cred ca as fi putut mai bine. Din pacate mi-a lut mai mult de o ora ca sa pot incarca fisierul !!!!
Asa este cand esti di "vechea scoala" rezolvi repede problemele dar cu tehnica IT este mai greu!
felicitari ulise!
scoala veche, dar se pare ca ai ochi de vultur!
oricum fata de alte site-uri de puzzle acesta este printre cele mai proaste dpdv al modului de lucru :(
 
Da ar tebui sa fie mai aerisit si un mic spatiu de a pune piesele, sa fie mai usor de manevrat....
Imi amintesc ca s-a mai cerut si inainte o schimbare, de se persista in greseala....oare nu a inteles, nu a vrut sau nu a putut.....
 

tvhy

Journeyman
Da ar tebui sa fie mai aerisit si un mic spatiu de a pune piesele, sa fie mai usor de manevrat....
Imi amintesc ca s-a mai cerut si inainte o schimbare, de se persista in greseala....oare nu a inteles, nu a vrut sau nu a putut.....
da viorica2019 acestea au fost argumentele mele la editia 2 de a nu participa pe langa cele rezolvate in legatura cu anuntul prealabil si o ora mai rezonabila
si acum am spus multumesc,dar nu particip pentru ca efectiv iti strici ochii
ni s-a raspuns ca dificultatea(piese multe si mici) e proportionala cu valoarea premiilor
dar repet oare se merita?
la aceasta intrebare fiecare decide
dar pacat ca se limiteaza participarea
daca am fi sute as intelege; dar nu vad mai mult de 10 participanti pe forum;sa nu mai zic la concursuri
 
Da, ai dreptate....chiar nu se merita....as fi preferat concursuri de compozitie, ceva care sa iti ridice o provocare reala, sa te faca sa gandesti.
Faptul ca pui un puzzle inghesuit si intunecat nu inseamna nimic...diamantele sunt bune, dar nu esentiale!
Asa ca as dori in viitor sa ne surprinde-ti cu, concursuri adevarate si pline de suspans....multumesc!

Noi suntem intr-un joc....nu suntem la job....macar aici sa fim lasati sa ne relaxam fara cronometru...
Punerea presiunii pe jucator....inseamna moartea distractiei, nu? Si asta pentru ce, ca sa obtii cateva diamante care oricum sunt extrem de putine pentru ce se cere, mi se pare fara sens...
Mai bine sa rezolvam concursuri in care fiecare sa arate cat este de ingenios, concursuri in care fiecare jucator sa faca ce stie si cum stie...
Deci eu personal si alti colegi care gandesc ca mine....dorim concursuri in care sa primeze distractia si relaxarea....ne streseaza viata cotidiana suficient....nu dorim supliment de stres.....multumesc!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu te obliga nimeni sa participi la concursurile care nu iti plac. Unii gasesc concursurile cu poezele, compozitie, etc, lente si plictisitoare si vor mai rapide ca acesta, iar altii viceversa. Nu e gresit niciunul dintre formate si le avem pe ambele.
 
Daca ar fi asa s-ar vedea entuziasmul....tu vezi pe undeva entuziasm?
Tie ca moderator cu experienta vasta ti se pare ca aceste concursuri aduc un strop de multumire, eu nu cred...
Aminteste-ti ce concursuri frumoase si pline de emotie erau inainte cand le faceai tu.....eu nu am nimic cu nimeni....dar unde nu este viziune....sorry...
Si atunci erau concursuri variate, dar aveau ceva, un zvac....

Si inca ceva eu nu am spus ca trebuie exclus puzzle-ul....voiam ceva de calitate, dar am lasat sa se intelega ca vrem si altceva....cred ca ai observat ca suntem in mare criza de concursuri, nu?
 

Reina Del Mar

Journeyman
De acord cu Elmer, mie una imi plac concursurile cu puzzle. Site-ul e greoi, e complicat sa inghesui multe piese intr-un loc si apoi sa incepi sa le potrivesti dar chiar si asa, mi se pare un concurs interesant. Daca gasiti o varianta mai usor de gestionat - cum sugera tvhy e si mai bine.
Cat priveste entuziasmul, lipsa lui nu cred ca se datoreaza concursurilor :).
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Am verificat site-ul indicat. Din pacate, este inutilizabil pentru concursuri. Nu poate fi legat in forum in mod public per participant si permite afisarea "pozei fantoma" (ghost), practic vezi in fundal poza finala a puzzle-ului... devenind un joculet pt 3 anisori :) Deci nu. Noi am cautat mai multe programe cand am initiat acest tip de concurs si, dintre toate, chiar daca nu e ideal, acesta pe care il folosim a bifat cele mai multe cerinte. Daca mai aveti sugestii ni le puteti transmite si verificam, daca nu am facut-o deja.
 

tvhy

Journeyman
ok, o sa mai caut fara ghost; dar cel putin ai sesizat diferentele de marime ale bucatelelor de puzzle si faptul ca le poti muta unde vrei tu fara a fi inghesuite si a-ti iesi ochii din cap aproape si la propriu nu numai la figurat?
de ce intreb?
pentru ca daca nu-mi place mie un concurs ai dreptate ca-i dreptul meu sa nu particip sau nu ma obliga nimeni
dar intreb: daca imi place un concurs de ce trebuie sa spun ca nu particip si sa vreau(cu 10 perechi de ochelari) si nu pot, pentru ca ma chinui( si eu si tu! :( ) ?
daca as spune-o numai eu as intelege ca poate sunt eu pricinos,dar cand se plang mai multi de conditiile concursului nu mai inteleg
 

ULISE

Ascended
tvhy stii ca sunt fanul tau si intotdeauna ne-am inteles foarte bine si sper sa o facem si pe viitor dar fara suparare eu as vrea niste puzzle-uri mai dificile deoarece pe cele din link-ul prezentat de tine le-am rezolvat!!
 

tvhy

Journeyman
si eu le vreau cat mai dificile ulise, dar sa poti muta piesele(nu sa le incaleci), sa poti mari imagimea proportional si campul de joc sa nu mai fie asa intunecat
asta tot spunem si eu si viorica cel putin
P.S. faptul ca ne contrazicem argumentat nu inseamna ca ne suparam :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus