• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Chat

  • Autor subiect DeletedUser879
  • Data de început

DeletedUser1476

Guest
Moare, adica?
Adevarul este ca greu gasesti ceva mai monoton si mai lipsit de sens.

Ca sa puna sare pe rana, de o buna bucata de vreme deja, chat-ul arata mereu ca sint o suta de mesaje necitite. ȘTERS

Limbajul și conținutul necorespunzător sunt strict interzise. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ.

Imi cer scuze pentru „Ce mama dracului!?” (aceasta expresie este ceea ce moderatorii au considerat „limbaj și conținut necorespunzător” in interventia mea anterioara); mi-a... scapat in momentele acelea de intensa furie. Nu vad, insa, cum nu s-a pastrat discutia „in limitele bunului simt”. Dar nu doresc - cum as putea? - o noua controversa cu moderatorii. Au dovedit in mod clar pina acum ca au MEREU dreptate. Imi exprimam doar nedumerirea.
Putem trece mai departe.

S-au obosit, acesti vajnici moderatori, sa amendeze exprimarea (chiar daca in alte contexte spun ca aceasta nu este importanta), nu si sa scrie ce se intimpla, DIN NOU, cu chat-ul, ce masuri se iau ca sa se remedieze situatia si cind se va remedia situatia.

Asadar: ce se intimpla cu chat-ul, ce masuri se iau ca sa se remedieze situatia si cind se va remedia situatia?
 

DeletedUser1476

Guest
Multe ore mai tirziu, nici un raspuns dinspre moderatori.
Tipic, as zice.

P.S. Ati observat, baieti, ca eu nu v-am sanctionat pentru agramatism (chiar daca este o problema foarte grava)? Nu sarim mereu la beregata; nu pentru asa ceva sintem aici.
 

DeletedUser1791

Guest
Așa cum a spus și Elmer Fudd într-o postare anterioară se lucrează la implementarea unui nou chat. Nu se poate spune momentul exact în care acesta va fi finalizat, însă sperăm ca se va întâmpla în cel mai scurt timp posibil.

P.S. Mulțumesc pentru atenționare. Am corectat exprimarea greșită.
 

ULISE

Ascended
Daca asa incet se lucreaza pentru chat, vraja de up-grade a cladirilor de la evenimente va veni macar de Craciun!!! sau poate nu va mai veni ca doar s-au echilibrat cladirile!
 

DeletedUser1476

Guest
Impreuna (moderatorii, pe de o parte, si noi, ceilalti, muritorii de rind, pe de alta) am putea face minuni!
 

DeletedUser1476

Guest
Nu doar e mort chat-ul, dar jocul de abia mai merge - de citeva ore incoace, ba abia misca, ba se reseteaza. „Eroare interna” ii zice.
Ii zic ei, adica.
Se lucreaza foarte din greu, se pare, la o noua versiune.
 
Ultima editare de un moderator:

daymaker

Wizard
Intr-adevar tot jocul se misca greu, dar nu cred ca se lucreaza la o versiune "live".. alta e problema
Capture.JPG
 

DeletedUser1476

Guest
Jocul pare ca si-a revenit. Instiintarea ca sint o suta de mesaje necitite este, insa, tot acolo. De fiecare data.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Bug-urile de afisare se pot rezolva doar intr-o versiune de joc, nu au legatura cu eventualele probleme tehnice sau de performanta. Probabil se va introduce noul chat intre timp. Repararea celui vechi nu prea are rost ;)
 

DeletedUser1476

Guest
Cum nu are rost, Viorele? Pai, noi facem pauza pina se gindeste cineva sa rezolve problema? Sau jucam si pierdem timp pretios apasind butoane crezind, iarasi si iarasi, ca are cineva ceva de comunicat?
Nu ne intereseaza justificarile; faptele ne intereseaza! eliminarea problemelor!

Stai linistit, nu iti face nimeni tie reprosuri. Tu esti doar un nenorocit de mesager, nu ai nici o vina ca jocul nu este optimizat - dupa atitia ani!
Dar speram sa transmiti mai departe! De fiecare data! Mereu si mereu!
 

DeletedUser1476

Guest
Muri chat-ul sub ochii mei. Adica, l-am VAZUT sucombind! Acum citeva secunde!
Nu credeam sa-nvat a privi asa ceva vreodata!
 

DeletedUser1476

Guest
Zi mare: a disparut instiintarea ca sint o suta de mesaje necitite!
Bravo!
N-a fost usor, nici n-a durat putin (trei saptamini)!
Dar sa privim partea pozitiva: macar acum avem un etalon pentru ce inseamna solutionarea unei probleme minore la InnoGames.

Ar mai fi latenta. Sau inertia. Dureaza un timp pina sa se incarce orasele, dureaza chiar sa se schimbe misiunile rapide. Sa vedem daca se vor produce imbunatatiri si in acest sector.

Hai, noroc!
 
Sus