• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Cadou zilnic

Storm64

Journeyman
Intreb si eu. Acest cadou zilnic se acorda tot aleatoriu la fel ca si ofertele de 60, 70 si 100% la diamante ? Macar sa stim si noi sa nu murim prosti. Caci am colegi care au primit de "N" ori oferte speciale la diamante, iar altii niciodata. Mi s-a raspuns ca este randomizata. Ori "random" dupa umilele mele cunostinte insemna o rasfoire, deci odata si-odata ar trebui sa o primim si ceilalti, lucru care nu s-a intamplat. Si au trecut vreo 2 ani de zile. Oricum nu ma mai surprinde nimic. Foamea dupa banii nostri e mare de tot. Insa daca acorzi o facilitate, nu poti face discriminari.
Cadou.jpeg
 

Maverick333

Associate
Cadoul este zilnic si este pentru toata lumea. Este disponibil doar pe varianta mobila, eu intru zilnic si il colectez.
Si da, cadoul este random, adica poti lua la colectare marfuri sau diammate! Nu este random in sensul ca poate aparea doar la unii jucatorii, ci premiile sunt random! ( cel putin eu asa am observat, poate ne lamureste cineva din staf)
Spor
 

Storm64

Journeyman
Cadoul este zilnic si este pentru toata lumea. Este disponibil doar pe varianta mobila, eu intru zilnic si il colectez.
Si da, cadoul este random, adica poti lua la colectare marfuri sau diammate! Nu este random in sensul ca poate aparea doar la unii jucatorii, ci premiile sunt random! ( cel putin eu asa am observat, poate ne lamureste cineva din staf)
Spor
Da-mi voie sa te contrazic. Nu am primit nimic, desi joc de pe telefon. Deci nu este pentru toata lumea. Am intrebat si la mine in fratie la cei ce joaca de pe mobil si nu au primit asa ceva. Deci......
 

Maverick333

Associate
Asa o fi! Eu unul l-am colectat de fiecare data cand am intrat pe mobil. Am presupus ca e doar pe varianta mobila si ca e pt toata lumea. Premiile sunt intr-adevar random, am primit diverse marfuri si diamante. Astept si eu un raspuns de la cineva din staf, sunt si eu la fel de curios!
Zi frumoasa
 
La mine in fratie unii colegi au primit acest premiu insa eu nu l-am primit...nici nu stiam ca exista....poate ne lamureste cineva...
 

Giuliano

Journeyman
Nu am primit nici un fel de cufar de acest gen.Unii dintre colegi din fratie il au pe varianta mobila de cateva saptamani.Eu nu am nimic.Aleatoriu se dau cuferele astea?sau trebuie sa dam spaga mai stii?Acelasi lucru si cu artefactele care le craftam la academie...nu apar sub nici o forma.
 

ULISE

Ascended
Nu inteleg de ce varianta de mobil este diferita de cea pentru calculator!!?? Nu este acelasi joc?
Se doreste sa jucam de pe mobil?

Poate faceti si o varianta pentru Playsation, bineinteles diferita!!!
 

hulktim

Journeyman
Acest cadou se da doar pe varianta pt mobil. Se da numai la unii jucatori. Probabil este in faza de testare. Pe mobil cu acceeasi bani cumperi mai putine diamante ca pe browser. Am scris la suport si au spus ca pe mobil sunt nu stie ce taxe interne la cumparare.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu e vreo taxa interna, toate tranzactiile si metodele de plata presupun taxe, provideri, intermediari, pentru ca acestia proceseaza practic platile, nu o poate face o companie in mod direct, exista infrastructuri dedicate. Chiar si Ion care isi vinde produsul la taraba in talcioc trebuie sa-si plateasca niste taxe, macar pentru loc, altfel face evaziune fiscala. Pur si simplu aceste taxe sunt diferite intre android (google play), iOS pe mobil si ceilalti, cei cu platformele de aplicatii mobile taxeaza mai mult pentru procesarea platilor, produsele/pachetele noastre, in sine, costa la fel peste tot. Desigur, fiecare e liber sa aleaga oferta si platforma cea mai convenabila.

Cat despre cadoul mobil - Incepand cu versiunea de joc 1.119, se fac unele ajustari si imbunatatiri magazinului de diamante al aplicatiei mobile: https://ro.forum.elvenar.com/index.php?threads/versiunea-1-119.2564/ iar in timpul testelor acestea pot fi disponibile in mod limitat, conform anuntului respectiv, citez : "O serie mică de ajustări tehnice și de interfață sunt lansate pentru Magazinul de Diamante. Aceste modificări devin disponibile doar unui mic procent de jucători la început, în timp ce le testăm temeinic performanța tehnică." Spor la joc.
 

ULISE

Ascended
Totusi poate imi raspundeti si mie de ce este favorizata varianta de mobil fata de cea de calculator.
Multumesc!
 
Sus