• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.119

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos. Aceasta va fi ultima versiune a anului, 1.120 va fi lansată în ianuarie.

Îmbunătățiri


  • Adăugăm o mulțime de portrete noi în joc!
    Atât pentru Oameni, cât și pentru Elfi, adăugăm un portret al câștigătorului competiției #MACxElvenar!
    potrait_id_halloweenwinner.png


    Pentru Oameni, adăugăm următoarele trei portrete care pot fi selectate în orice moment al jocului:
    portrait_id_humans_priestess.png
    portrait_id_humans_vagabond.png
    portrait_id_humans_dancer.png


    Pentru Elfi, următoarele portrete pot fi selectate începând cu capitolul IV:
    portrait_id_cheeks.png
    portrait_id_rough.png


    Și, în sfârșit, pentru Oameni, aceste portrete sunt deblocate începând cu capitolul IV:
    portrait_id_gigolo.png
    portrait_id_latina.png

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Clasament - Am rezolvat o problemă cu sortarea atunci când un rezultat al căutării avea un număr mai mare de 2 pagini.
  • Turla Veșniciei - Selecția resurselor din cadrul Diplomației acum sortează resursele în mod corect.
  • Clădiri - Am corectat o problemă care ducea la afișarea unui nivel greșit în tooltip-urile clădirilor.
  • Stimulente - La folosirea Stimulentelor, costurile Diamantelor afișate pentru a finaliza instantaneu un contor de timp se actualizează corect acum. Notă: Aceasta era doar o problemă vizuală, era scăzută cantitatea corectă (întotdeauna mai mică) de Diamante chiar dacă numărul de pe buton era afișat greșit.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • O serie mică de ajustări tehnice și de interfață sunt lansate pentru Magazinul de Diamante. Aceste modificări devin disponibile doar unui mic procent de jucători la început, în timp ce le testăm temeinic performanța tehnică.
  • Android - Pentru a rezolva problemele care fac imposibilă finalizarea tutorialului, a trebuit să dezactivăm posibilitatea de a utiliza Elvenar în modul ecran divizat pe dispozitivele Android.
  • Chat - Am împiedicat blocarea interfeței pentru chat în cazul în care contul unui membru al Frăției a fost șters.
  • Misiuni - A fost adăugată o pictogramă lipsă la una dintre misiunile din capitolul Negustorii din Unur.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus