• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Rezultate căutare

  1. gabrielaelf

    Concurs 1 decembrie 2021

    La mulți ani România! Cu credința în suflet hai sa dăm mână cu mână, sa strigam si-n Elvenar in plina sarbatoare ... La mulți ani, române! La mulți ani România! La mulți ani români, oriunde v-ați afla!
  2. gabrielaelf

    Concurs Vacanță

    Orașul Iași este ca un muzeu național, prin comorile de istorie și de artă pe care le are , iar Palatul Culturii din Iași este una dintre ele mai frumoase cladiri din Moldova ,are 362 de camere si a fost construit peste curtea domneasca medievala din Moldova din 1434.
  3. gabrielaelf

    Concurs Vara în localitatea ta

    Bătrânul TEI are mai mult de jumătate de mileniu Celebrul arbore din Parcul Copou Iaşi ,in varsta de 551 ani este cunoscut ca fiind „Teiul lui Eminescu" ... A fost plantat prin 1470 și este unul dintre cei mai faimoși copaci din România... VIS EMINESCIAN M-as fi dus sa-l caut pe Eminescu...
  4. gabrielaelf

    Concurs Coșulețul cu ouă revine

    Sărbătoarea Învierii Domnului să vă aducă pace în suflet și lumină! Să aveți sărbători pascale cu sănătate și bucurie! Paște fericit!
  5. gabrielaelf

    Discuții Concurs - Crăciun 2020

    La trecerea dintre ani...Sa privim viitorul drepti, cu ochii inainte si cu incredere, indiferent daca raul isi face loc in lume. Pentru ca binele inseamna frumosul, frumusetea noastra este speranta noastra, scopul vietuirii noastre. Sa ne fie viata incununata cu Fericire si Iubire! La multi ani !!!
  6. gabrielaelf

    Discuții Concurs - Crăciun 2020

    Dragii mei fiti pasnici si buni acum la sfarsit de an ..... Ce rost are sa fiti ironici si invidiosi pe altii ? E un Concurs doar ,ca alte concursuri unde unii pierd si altii castiga ... Fie ca sărbătorile de iarnă să vă aducă linişte, căldura şi armonie în suflet. Sărbători fericite şi un...
  7. gabrielaelf

    Concurs Crăciun 2020

    ❈╰☆╮❈⋰❈⋰ ⋰❈╰☆╮❈ HAPPY WINTER ❈╰☆╮❈⋰⋰❈⋰ ⋰❈╰☆╮❈ _██_..... _██_...._██_ .(●,●)...... (●,●)....(●,●) ٩(`:`)۶.... ٩(`:`)۶... ٩(`:`)۶ (``:``)..... (``:``)..... (``:``) ..^~~^..... .^~~^..... ^~ ❈╰☆╮❈⋰❈⋰ ⋰❈╰☆╮❈ In noaptea rece si senina . Cu cerul instelat si luna plina , Azi ca e sarbatoare Cu drag...
  8. gabrielaelf

    Concurs 1 decembrie 2020

  9. gabrielaelf

    Concurs Halloween

    Noapte de Halloween. Noapte întunecată fără de sfârșit Haloweenul magic, iarăși a sosit Vrăjitoare multe împânzesc văzduhul Iar stafiile bântuie pământul. Un paianjen negru țese peste lume Pâclă neagră, densă, ca și un cărbune. De prin cimitir iese un schelet E cam derutat și îngândurat...
  10. gabrielaelf

    Aventurile Fratiei

    Orco nu fi rautacios ! :cool: Din cate stiu nu a-ti depasit 70000 ,si asta cand eram si eu in fratia voastra :rolleyes: Data viitoare va asteptam la aventura si discutam dupa aceea cine va fi pe locul 3 :D:p:D
  11. gabrielaelf

    Intrarea mea in competitie (sarcina 2)

    Basted ...
  12. gabrielaelf

    Intrarea mea in competitie (sarcina 1)

    Phonexiul de foc Ador cladirea asta de cand a aparut in joc si ma bucur ca o am . Pasărea Phoenix ma invauie cu misterul ei si cand deschid jocul imi place sa o admir si sa o hranesc . Din cate stiu Pasărea Phoenix este singura pasare din specia ei , ceea ce inseamna ca nu se poate reproduce...
  13. gabrielaelf

    Concurs Coșulețul cu ouă revine

    Paste fericit Elvenar ! Hristos a inviat ! Adevarat a inviat!
  14. gabrielaelf

    Concurs 8 Martie

    La Mulți ani cu sănătate și bucurii tuturor mamelor, femeilor, fiicelor și prietenelor mele! Îmbrățișări dragi de ziua noastră! “Mamele nu mor. Nu le-a învățat nimeni cum se moare. Doar obosesc, îmbătrânesc și se retrag încet, la început cu orele, apoi cu zilele, până când, într-o clipă, se vor...
  15. gabrielaelf

    Concurs 1 Decembrie 2019

    La mulți ani România !!! La multi ani români de pretutindeni !
  16. gabrielaelf

    Intrarea mea în compețiția pentru Hanul Gravitației : user GabrielaElf

    EPISODUL 3 1 Carnaval; 2 Povestea lunii rătăcitoare; 3 Festivalul Woodelvenstock; 4 Noaptea Valpurgiei
  17. gabrielaelf

    Intrarea mea în compețiția pentru Hanul Gravitației : user GabrielaElf

    Căutăm numele EVENIMENTULUI din care face parte clădirea, nu numele clădirii. 1 Carnaval; 2 Povestea lunii rătăcitoare; 3 Festivalul Woodelvenstock; 4 Noaptea Valpurgiei
  18. gabrielaelf

    Intrarea mea în compețiția pentru Hanul Gravitației : user GabrielaElf

    EPISODUL 2 Căutăm numele EVENIMENTULUI din care face parte clădirea, nu numele clădirii. 1 Ascensiunea lui Eldrasil; 2 Misiunile lui Robert Barbarosie; 3 Marsul turmelor
  19. gabrielaelf

    Intrarea mea în compețiția pentru Hanul Gravitației : user GabrielaElf

    cerinta EPISODUL 1 Sarcina ta este să identifici din ce eveniment fac parte clădirile din imagine. Când au devenit disponibile pentru prima dată? RASPUNS : Cladirea "Puterea unei noi religii vechi, scoasă la iveală de semnele naturii." am avut-o in 2 venimente : evenimentul Solstițiul de...
Sus