• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Concurs 8 Martie

  • Autor subiect DeletedUser1791
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1791

Guest
elvenar_wallpaper_8_march.png

Salutare Oameni și Elfi,

Toți avem cel puțin o femeie specială în viața noastră căreia îi aducem omagii. Vă invit să îmi arătați ce mesaj ați pregătit pentru ziua de 8 martie.
Puteți posta direct în acest topic, sub acest anunț, până pe 15 martie, ora 23:59. Vom premia 10 jucători cu câte 300 :diamond: .

Regulament :
  • Toate postările trebuie să respecte regulile forumului (implicit ale bunului simț);
  • Puteți participa cu o singură postare (poate conține text și imagine);
  • Creația trebuie să fie originală și să nu se regăsească în altă parte;
  • Modalitatea de alegere a câștigătorilor: Random.org;
  • Orice postați după data finală, nu va fi luat în considerare;
  • Anunțarea câștigătorilor și acordarea premiilor: 16-18 martie 2020.
Echipa Elvenar își rezervă dreptul de a face departajări sau retrage/modifica/adăuga premii dacă acest lucru este necesar.
Pentru eventuale comentarii/întrebări, puteți folosi topicul dedicat din secțiunea feedback. Aici se vor posta doar creațiile pentru concurs.
Mult succes tuturor!

Echipa Elvenar
 

badrela

Enchanter
Omagiu femeii extreme

E ziua ta femeie !!!
.... cand simpla , cand complexa !!!
Ce stii sa fii in ganduri ,
concava si convexa !!!
Tacuta uneori ,
mai des cicalitoare ,
Din uragan Katrina
poti face zi cu soare !!!
Iti sade bine-n ghete ,
sau in matasuri fine ,
Da'-n pielea ta , e sigur
Ca-ti sade cel mai bine !!!
Poti spune despre tine
cam cate stele-n cer !!!
Desi descoperita
starnesti mai mult mister !!!
Cum inger uneori ,
si demon poti sa fii !!!
Sa faci lucruri marete ,
dar si copilarii !!!
Cand viata ti-e mai aspra ,
Tu o transformi discret ,
Cu zambetul pe buze .
Intr-un frumos pamflet !!!
Deci , sa fii sanatoasa
La suflet sa n-ai cheie
Iar Tie Barbosule iti multumesc ,
Ca m-ai facut femeie !!!
 

DeletedUser2509

Guest
Femeia este unică.Daruieste viță pe care o modelează și apoi o dăruiește mai departe.Este o floare îmbobocită care înflorește o dată cu trecerea timpului daruindu-ti tot ce are mai bun.
 
De ziua ta

Mama, iti daruiesc de ziua ta tot binele din lume!
Si cate flori as aduna pe toate tie ti le-as da acum de ziua ta!
O zi frumoasa, minunata, sa ai si multe lucruri bune,
Ca meriti tot ce-ti daruiesc ca mai adus pe lume!
Acum la ceas de sarbatoare, cu drag eu iti voi face o urare!
Sa imi traiesti maicuta draga, multi ani cu sanatate!
Esti ratiunea mea de a fi, acum si mai departe!
Si cate-as vrea eu sa-ti mai spun si cat sa-ti daruiesc,
Dar n-am putut sa scriu decat: MAICUTA TE IUBESC!
 

DeletedUser1420

Guest
Mamele noastre merită să primească în fiecare zi, în fiecare minut, complimente și cuvinte frumoase, pline de dragoste. Mama este putere, răbdare și fericire ! Mă uit în oglindă: ochii sunt ca un vis, părul ca o cascadă, zâmbetul ca o lună nouă și totul este de la ea, pe nume MAMA. Tot ce este mai bun eu iau și voi lua în continuare de la ea. La mulți ani mama.
 

LadyBlue

Associate
Femeia…
,,Ca să îi poți descoperi conturul, lasă-ți mâna să alunece în jurul fiecărei vibrații ce erupe din corpul ei plin de dorință. Modeleaz-o în mii de forme, îmbracă-te cu ea, traversează-i fiecare por până ce nimic nu îți va mai părea străin. Fă o hartă a tuturor culmilor pe care le-a atins ca să știi drumul către cele mai înfiorate îmbrățișări. Și nu uita să o duci pe poteci noi cu fiecare expediție pe care o veți face împreună.
Ca să îi poți simți emoțiile, fă-te țărm în jurul ei. Primește-i valurile cu rezistența pe care ți-o dă stânca crescută în tine. Arată-i că poți să faci față oricărei furtuni și va deveni atât de calmă încât îți vei putea vedea în ea trecutul, prezentul și viitorul.
Ca să îi experimentezi focul interior, trebuie să fii pregătit pentru alchimia pe care femeia trezită o aduce ca dar de nuntă. Dacă nu ți-e frică de puterea ce arde în ochii ei, de jarul în care vrea să-ți consume micimile sufletești, dacă vrei să fii eroul căruia să-i dea torța propriei vieți, atunci transformă-te în aur pur, sub mâna ei fierbinte, și străluciți împreună în întunericul ignoranței din jur.
Ca să îi auzi lumea interioară, acoperă-ți timpanele cu văluri de tăcere și pătrunde în spațiul fără cuvinte din inima ei. Vezi-i părul despletit unduindu-se ca un curcubeu în inima ta și, din octavă în octavă, construiți poduri peste care să împletiți sunetul primordial.
Ca să înțelegi cine e EA cu adevărat, ridică-ți privirea până la începutul tuturor lucrurilor căci în EA vei găsi matricea din care s-a născut, cândva, totul. Ea este dătătoarea de viață, poarta dintre lumi, păstrătoarea tainelor existenței.
Dacă pricepi cine este EA cu adevărat, așează-te cu adorație la picioarele sale și iubește-o până la sfârșitul vremurilor și dincolo de aceasta!…''
O viață fericită tuturor femeilor!
 

DeletedUser2065

Guest
Mamă dragă, frumoasă, blândă, scumpă! Îți doresc ca inima ta să fie sursă de miracole și întotdeauna plină de bucurie, iar zâmbetele sincere din jur să-ți încălzească sufletul în zilele mai puțin bune. Fiecare clipă să-ți aducă armonie, pace și cuvinte frumoase. Tu ești îngerul meu păzitor de pe pământ. Îți doresc să nu pierzi niciodată aripile tale albe ale inspirației, să luminezi totul în jurul tău cu lumina iubirii, să fii protejata de Dumnezeu, să păstrezi tandrețea ta și să ne inspiri cu înțelepciune.Un miliard de flori astăzi meriți la picioarele tale! Te iubesc, mama!
 

gabrielaelf

Associate
La Mulți ani cu sănătate și bucurii tuturor mamelor, femeilor, fiicelor și prietenelor mele! Îmbrățișări dragi de ziua noastră!

“Mamele nu mor. Nu le-a învățat nimeni cum se moare. Doar obosesc, îmbătrânesc și se retrag încet, la început cu orele, apoi cu zilele, până când, într-o clipă, se vor duce în liniște acolo, în ținutul lor, al mamelor ce nu mor! Nu dispar, nu se sting, ci doar îți adorm pe patul inimii! Se mai trezesc, din când în când, atunci când ți se face dor, le pomenești numele sau le cauți zâmbetul prin albumul cu fotografii. Mamele nu mor, când mor... Doar merg la culcare. Se-adapostesc în capul pieptului fiilor lor ca într-o catedrală gotică și acolo își dorm eternitățile! Mamele nu se duc, când se duc...Rămân pe inimă, icoane vii, încap cu toată lumea lor într-un singur ventricul...Mamele nu pier, când pier... Doar trag un pui de somn, de-acum și până mai târziu..."
89813959_651811332301724_3544480043730206720_n.jpg
 

marinam

Apprentice
Intalnire cu mama(creatie proprie )​
S-au coscovit peretii,de ploaie si de vant
Azor ma latra
Smucindu-se in lant
Mama...e mai tacuta parca,
Se-ncurca-n vorbe,in fusta alergand,
Acum ii simt mireasma de pruna si de para,
Cu palmele uscate,imi mangaie obrazul si parul plin de bucle
Fetita mamei,fata mamei , ce bine-mi pare
C-ai venit acasa.
Sfioasa mama,isi sterge lacrimile,
Iar eu cu bratele intinse
O imbratisez,zicandu-i
Mama,sunt aici,pentru tine am venit
La multi ani ,de ziua mamei !

PS(atasez si un martisor,creat de baiatul meu cand era la gradinita,iar acum e student)
Le pastrez cu drag poate sa le arat si nepotilor.88311001_222646122209427_8108631112177156096_n.jpg
 

DeletedUser1453

Guest
Aș vrea să știu că-ți este bine, oriunde-ai fi, în orice clipă! Și-aș vrea să știi cât te iubesc, pe ține mama, soție, fica! Îți mulțumesc pentru tot ce ești, pentru tot ce sunt! La multi ani !
112750131_JGMXERF.jpg
 

DeletedUser566

Guest
La multi ani, femeie!
 

Atașamente

  • IMG_20200308_151041.jpg
    IMG_20200308_151041.jpg
    391 KB · Vizualizări: 122

warmachine

Associate
De 8 Martie iti urez o primavara frumoasa, cu soare, fericire si toata dragostea noastra prinsa intr-un frumos buchet de ghiocei. Te iubesc mama!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus