• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Anunț Vraja Restaurării Regale

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Vraja Restaurării Regale


Salutare Oameni și Elfi,

A trecut ceva vreme de când ți-am dat ultima veste despre Vraja Restaurării Regale și am dori să îți oferim o actualizare a stării curente.

blueprint_to_restoration.png

Care este stadiul curent al dezvoltării?

Mai înainte de toate, trebuie să spunem că, deși schimbarea pare a fi ușor de implementat (modernizarea clădirilor este deja posibilă, nu!?), din păcate nu este și, prin urmare, a implicat o mulțime de testări și re-testări până acum pentru a obține corect această schimbare.

Mai ales clădirile asociate evenimentelor, care au o versiune pentru fiecare capitol, s-au dovedit a fi un major impediment în obținerea acestei îmbunătățiri. În timp ce locuințele tale obișnuite, fabricile și alte clădiri au niveluri, clădirile evenimentelor au versiuni per capitol, ceea ce înseamnă că nu putem pur și simplu să modernizăm clădirea până la următorul nivel. Pentru ca să funcționeze mecanismele de modernizare planificate, am fost nevoiți să schimbăm mai întâi TOATE clădirile de eveniment existente, de la acest sistem bazat pe capitole la unul bazat pe niveluri. Aceasta implică o răspundere uriașă, care înseamnă că nu numai toate clădirile din orașe și inventarele trebuie schimbate, dar și toate recompensele din evenimente trebuie să fie ajustate. Desigur, totul este posibil, dar este o acțiune consumatoare de timp, care necesită multă atenție pentru a deveni un proces sigur.

S-a schimbat ceva de la anunțul inițial?

Din luna iulie, de când am oferit o ultimă actualizare oficială despre această îmbunătățire, am făcut câteva modificări la design, pentru a fi siguri că îți va plăcea mai mult când ajunge la tine. În prezent, toate aceste modificări sunt testate în mediul beta și poți găsi mai multe detalii despre implementarea actuală a modificărilor aici.

Următorii pași

Acum lucrăm din greu la efectuarea ultimelor modificări, pentru a putea lansa vraja cât mai curând posibil în toate lumile, după finalizarea testelor de pe beta. Sperăm că înțelegi că preferăm mai degrabă să investim mai mult timp pentru teste, decât să grăbim lansarea pentru a ajunge la momentul estimat al apariției acesteia. Am început testele beta în cursul acestui an, iar dacă încercarea se dovedește a fi de succes, intenționăm să lansăm această facilitate la începutul anului viitor.


Sperăm că am reușit să îți dăm câteva informații suplimentare despre ceea ce s-a făcut și ce va trebui încă să mai facem pentru a-ți aduce Vraja Restaurării Regale. Poți fi sigur că suntem la fel de entuziasmați să vedem că a fost lansată, așa cum ești și tu și abia așteptăm să vedem implementarea finalizată!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus