• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.46

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri Aventurilor Frăției, aplicației mobile și am rezolvat unele bug-uri. Poți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri



Îmbunătățiri aduse Aventurilor Frăției:

  • Punctele de referință au o animație nouă pe Harta Aventurilor Frăției, astfel încât să poți vedea în mod clar la ce punct de întâlnire contribuie camarazii tăi chiar acum.
  • Bazându-ne pe feedback-ul comunității noastre, am decis să restrângem mișcările frăției în timpul Aventurilor Frăției. Dacă părăsești o frăție sau aderi la alta în timpul evenimentului, vei pierde articolele, nu vei primi nici o recompensă finală și nu vei mai putea să joci din nou în această Aventură a Frăției.
  • Dacă îți părăsești frăția în timpul evenimentului, vei fi anunțat printr-un mesaj care explică de ce trebuie să aștepți următoarea Aventură pentru a putea participa.
  • Am actualizat recompensele etapelor și acestea includ, pentru prima dată, Punctele de cunoaștere!
  • Am adăugat noi articole ale aventurierului care se vor concentra pe producția Academiei de magie și îmbunătățiri.
  • În final, dar nu în ultimul rând, am șters fereastra de confirmare atunci când refuzi misiunile ciclice ale Aventurilor Frăției.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am rezolvat și o serie de bug-uri, printre care:

  • Trierea ofertelor din meniul negustorului este din nou corectă.
  • Sincronizarea orară a Punctelor de cunoaștere nu era corectă atunci când câștigai recompense pentru contribuția la Minunile străvechi.
  • După ultima actualizare, în unele cazuri specifice, mărfurile din clădirile de producție nu au fost creditate.
  • Reducerea timpului aplicată cercetării provinciilor ducea la afișarea greșită a timpului rămas.
  • În cazul în care degradarea se producea înainte de orice acțiune nouă în joc, bonusul de cultură obținut din Ajutorul între vecini putea duce la afișarea incorectă a acestuia.
  • Timpul de instruire a unității a fost afișat incorect în unele locuri.
  • Un mesaj de eroare care ar fi împiedicat jucătorii să ofere poziția de Arhemag unui alt membru al frăției.

Mobil



Notă: actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea browserului.

  • Am scurtat câteva texte și am adaptat interfața diferitelor ferestre din joc.
  • S-a corectat trierea binecuvântărilor din inventar.
  • Uneori, rata de tranzacționare nu era rotunjită corect.
  • Puteai cere să te alături unei frății care nu acceptă invitații.
  • Numerele nu au fost formatate întotdeauna în același mod ca și în browser.
  • Problemele de localizare ale evenimentului au fost corectate.

Te rugăm să ne împărtășești părerile tale despre această actualizare - așteptăm cu nerăbdare să le aflăm de la tine în subiectul dedicat.

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus