• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.181

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare


Salutare oameni și elfi,

În cursul zilei de 17 august (dacă nu intervine nimic neprevăzut), se va efectua actualizarea jocului la versiunea 1.181.
În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Modificări la Crafting care vin odată cu versiunea 1.181


  • Șansa de a da peste o rețetă de Hrană pentru favoriți a crescut.
  • Am adăugat noi rețete de Hrană pentru favoriți. Costurile noilor rețete includ:
    • Relicve rafinate (cristal, mătase, pergamente)
    • Artefacte Phoenix (2019) și Urs (2019)
      • Nota dezvoltatorilor: Acesta este un lucru pe care l-am văzut cerut de către comunitate și îl implementăm. :)
  • Costul tuturor rețetelor de Hrană pentru favoriți a fost mărit cu 1 Catalizator de combinare (de exemplu, dacă o rețetă avea nevoie anterior de 2 Catalizatori de combinare, acum are nevoie de 3). Chiar și rețetele care nu foloseau niciun Catalizator de combinare înainte vor avea nevoie acum de 1).
    • Nota dezvoltatorilor: Acest lucru este necesar pentru a echilibra parțial șansele sporite de a obține Hrană pentru favoriți. Dar nu uita că aceste rețete oferă în continuare o cantitate relevantă de Hrană pentru favoriți în comparație cu costurile lor, chiar și după această schimbare de echilibrare.
  • Am introdus 3 noi clădiri militare care expiră: Altar pentru Unitățile grele corp la corp, Powerup pentru Unitățile grele de distanță și Monument pentru Unități ușoare corp la corp.
    • Nota dezvoltatorilor: Aveam deja clădiri pentru magi, pentru unități ușoare de distanță și pentru sănătatea unităților. Am văzut cât de mult sunt folosite și acum completăm setul prin adăugarea de clădiri pentru unități grele corp la corp, unități ușoare corp la corp și unități grele la distanță.
  • La rețete se adaugă florile care expiră de la evenimentul de primăvară. Costul lor include Restaurare regală.
  • Clădirile decorative de cultură/populație de mărime 1x1 din Evenimentul Zodiacul de toamnă sunt adăugate la rețete.
Noile recompense de crafting sunt următoarele:
  • Câmp de amariliși albaștri
  • Câmp de begonii albastre
  • Pietre de grădină
  • Altar pentru Unitățile grele corp la corp
  • Powerup pentru Unitățile grele de distanță
  • Monument pentru Unități ușoare corp la corp
  • Dulce sărbătoare
  • Câmp de amariliși roșii
  • Câmp de begonii roșii
  • Dulceață regală
  • Volumul urșilor (Premiu exclusiv al evenimentului Zodiac)
  • Totem Ursa
  • Câmp de amariliși galbeni

Bug-uri reparate & alte schimbări minore



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Am rezolvat o problemă care permitea să modernizați o Minune străveche cu doar 1 diamant dacă nu aveați resursele necesare.
  • Am rezolvat o problemă care permitea să plasați o Minune străveche chiar dacă nu aveați suficientă Restaurare Regală.
  • În Aventurile Frăției, jucătorii vor putea plăti pentru Punctele de referință cu diamante.
  • Am rezolvat o problemă cu cerințele opțiunii de producție de 9 ore pentru toate fabricile de mărfuri prețioase de la nivelul 34 încolo. Acestea erau mai ieftine decât opțiunea de producție de 3h.
Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.

Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus