• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.122

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În cursul zilei de 4 februarie (dacă nu intervine nimic neprevăzut), se va efectua actualizarea jocului la versiunea 1.122.

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, l-am reechilibrat, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Cerința de conectare stradală pentru Minunile străvechi este acum afișată în mod vizibil în tooltip-urile din meniul Clădiri.

Reechilibrare joc


  • Valorile colectării de monede pentru multe niveluri ale Primăriei au fost ușor ajustate. La unele niveluri inferioare și cele mai înalte, vei observa o scădere minoră a cantității de monede de colectat, la alte niveluri, în general, va fi puțin mai mult decât înainte.
  • Valorile producției pentru fabricile de cristal, pergament și mătase au fost crescute la niveluri superioare (28-31).

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Contor de timp - Când instruiai mai multe unități, unele valori ale cronometrului erau afișate incorect în timp. Nu mai este cazul.
  • Negustor - Acum poți aplica filtrul pentru Mărfuri sensibile din nou.
  • Aventurile Frăției - Bifa verde care afișează că insignele Aventurilor Frăției sunt gata de colectat este acum afișată corect.
  • Clasament Turla Veșniciei - Am rezolvat o problemă referitor la multiple Aventuri ale Frăției care au același scor în clasamentul Turlei Veșniciei.
  • Minuni străvechi - Fereastra de ajutor pentru Minuni străvechi arată acum cadrul corect pentru Minunea străveche evidențiată.
  • Reziduuri misterioase - Descrierea tooltip-ului Aventurilor Frăției pentru Reziduuri misterioase arată acum cantitatea corectă de 9 Viziune iluzorie.
  • De asemenea, am remediat o mulțime de erori minore de afișare pentru diverse texte și pictograme, doar pentru tine.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Pentru actualizările viitoare ale jocului, se va afișa un mesaj util în loc de o eroare atunci când serverele de joc sunt temporar indisponibile din cauza unei actualizări.
  • Acum este posibilă deplasarea orașului și reglarea simultană a nivelului de zoom.
  • Rase oaspete - Informațiile despre clădiri pentru clădirile Raselor oaspete au fost făcute mai clare și nu mai prezintă valori duplicat.
  • Fundalul unui tooltip pentru Cuferele Turnirului este acum afișat corect.
  • Culoarea de fundal pentru Mărfurile sensibile a fost schimbată din galben în albastru deschis.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus