• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.120

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În cursul zilei de 11 ianuarie (dacă nu intervine nimic neprevăzut), se va efectua actualizarea jocului la versiunea 1.120.
În această versiune am reechilibrat jocul, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Poți consulta lista completă mai jos.

Reechilibrare joc


  • Aducem modificări în tehnologiile capitolului 1 și în echilibrarea generală pentru a permite o progresie mai lină pe parcursul acestui capitol, precum și pentru a îmbunătăți îndrumarea prin misiunile sale. Aducem aceste schimbări pentru a ajuta jucătorii care ni se alătură să își găsească mai ușor drumul în lumea Elvenar.

Bug-uri reparate


La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Minuni străvechi - Când anulezi construcția unei Minuni străvechi în timp ce nu este conectată la o stradă, toate runele inserate sunt acum reintegrate corespunzător, astfel încât să poată fi construită din nou.
  • Misiuni - Nu mai este necesar să reîncarci jocul sau să termini o altă misiune, pentru a primi în mod fiabil misiunile zilnice ale evenimentului.
  • Primărie - Primăria nu mai acordă atât de multe monede la nivelurile 38 și 39, după ce Ajutorul între vecini este aplicat. Valorile sunt acum corect afișate.
  • Ecran de încărcare - Indiciile de pe ecranul de încărcare nu se mai suprapun peste caseta de text desemnată.
  • Sunet - S-au adăugat sunete lipsă pentru colectarea orcilor de la Depozitele de arme, colectarea din Academia de magie și colectarea Cunoștințelor străvechi din Monumentul Cunoștințelor străvechi. S-a restabilit finalizarea luptei și sunetele de deschidere a cufărului la Turla Veșniciei.
  • Stimulente - S-a eliminat linia neagră care ar putea deveni vizibilă la Stimulentele care planează în bara de progres a producțiilor și construcțiilor.
  • Turniruri - Tooltip-ul care afișează conținutul tuturor Cuferelor bonus nu mai dispare după ce a fost colectat al 19-lea cufăr.
  • Chat - Te asigurăm că marcajele de timp ale mesajelor de chat se derulează acum în mod cronologic, decât oarecum în mod fantastic.

Mobil


Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Mărfurile lipsă, necesare pentru construirea clădirilor din meniul Clădiri, pot fi obținute acum folosind diamante, în mod similar posibilității din versiunea de browser. Monedele și proviziile nu pot fi înlocuite.
  • Toate clădirile Premium au acum un fundal albastru în meniul de Construire, pentru a face diferența dintre diamantele necesare pentru achiziționarea resurselor lipsă și cele necesare unei clădiri care poate fi cumpărată doar cu diamante.
  • Acum poți să arunci mai multe Îmbunătățiri de același tip pe aceeași clădire în timp ce efectul este încă activ. Efectele acestora sunt prelungite de durata unei singure Îmbunătățiri.
  • Am îmbunătățit manevrarea textelor lungi de pe butoane, asigurându-ne că textul este automat redimensionat pentru a se potrivi mai bine pe buton.
  • Turla Veșniciei - După ce termini cu ultimul Șef în Turla Veșniciei, harta nu se mai concentrează pe intrarea de la nivelul 3, ci rămâne în poziția finală a Șefului.
  • Tehnic - Am rezolvat o problemă în care, dacă un dispozitiv a fost blocat și apoi deblocat prin scanarea amprentei în timp ce se afla în Turla Veșniciei, jocul ar fi putut ajunge din greșeală în modul portret.
  • Harta lumii - Indicatorii de dificultate pentru provincii nu se mai suprapun peste meniul contextual care se deschide la atingerea orașului unui jucător.
  • Ajutor între vecini - Când o clădire Ture de Carusel din belșug primește Ajutor între vecini, acum arată pictograma corectă.
  • Traduceri - Ne-am asigurat că toate textele din fereastra pop-up pentru confirmarea înregistrării prin e-mail și abonarea la newsletter pot fi traduse corect.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus