• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.115

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Reechilibrare joc


  • Efectul Phoenixului de foc rece s-a schimbat pentru a nu mai da Puncte de cunoaștere atunci când cercetarea unei provincii se termină, ci atunci când aceasta începe. Schimbarea a fost făcută deoarece am constatat că unii jucători pot întâmpina probleme dacă sunt offline, în timp ce atât cercetarea unei provincii, cât și efectul de hrănire al Phoenixului de foc rece se finalizează. Schimbând timpul când sunt acordate Punctele de cunoaștere, evităm să ajungem vreodată în această situație. Tooltip-urile despre clădire care explică efectul au fost actualizate în consecință.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Turniruri - În unele cazuri Harta lumii devenea inactivă dacă nu exista contor de timp pentru următorul nivel al provinciei de turnir, din cauza efectelor orașului.
  • Oraș - Pictogramele jucătorilor care au ajutat clădirile din orașul tău arată acum întotdeauna corect avatarul ales de jucătorul care ți-a acordat ajutor.
  • Cercetare - Am rezolvat o eroare care uneori făcea ca numele unui capitol să nu fie afișat corect pe steagul capitolului la utilizarea clientului HTML5.
  • Texte - Am remediat unele neconcordanțe de text, de exemplu în descrierea fabricii de cristal, care susținea că produce lapislazuli în loc de obsidian.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • La fel ca în versiunea de browser, vei primi acum indicii pe ecranul de încărcare, precum și pe ecranul de descărcare, atunci când trebuie descărcat mai mult conținut înainte de a putea continua redarea.
  • Clădiri - În aplicație, Golemul Înțelept nu afișa corect imaginea pentru unitățile pe care le produce, dar acum aceste imagini nu mai sunt timide și apar fericite.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus