• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.108

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am reechilibrat jocul, am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Modul în care rețetele de Crafting sunt selectate de către sistem pentru a fi afișate în fila de Crafting din Academia de magie primit o revizuire majoră, în efortul de a face rețetele oferite mai relevante. Acest lucru este vizibil în joc la rețetele disponibile în orice moment.

Reechilibrare Joc


  • Ca parte a modificărilor la Crafting menționate mai sus, unele rețete care au fost eliminate anterior au fost puse din nou la dispoziție, șansele apariției anumitor rețete au fost ajustate, iar unele rețete au fost eliminate. Printre rețetele eliminate, se află versiunile de nivel 1 ale tuturor clădirilor în evoluție, cu excepția celor patru Phoenicși (Auriu, Foc, Furtună și Foc rece), precum și Arborele Festiv de Mai lansat recent. Mai multe modificări ale rețetelor disponibile pot apărea în actualizările viitoare.
  • Punctele de cunoaștere cumpărate folosind Diamante direct în Minunile Străvechi costă 25 de Diamante fiecare, în loc de 45 de Diamante cât era necesar anterior. În plus, este posibil să „cumpărați toate” Punctele de cunoaștere necesare pentru a termina faza de cercetare a unei Minuni străvechi. Aceasta rămâne, desigur, o caracteristică opțională. Aceste modificări nu se aplică Punctelor de cunoaștere cumpărate cu diamante în nici o altă parte a jocului. Notă: Această schimbare va avea loc efectiv la ceva timp după actualizare, pentru ca e necesar ca toți jucătorii să aibă versiunea mobilă 1.108 pentru acest lucru.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Clădiri - Numele foarte lungi ale clădirilor se potrivesc acum corect în tooltip-ul care se deschide la trecerea peste clădire în oraș.
  • Misiuni - Misiunea „Cultură naturală” încă avea o problemă care făcea imposibilă renunțarea la misiune. Acest lucru a fost acum rezolvat.
  • Misiuni - Am rezolvat o problemă care ducea la blocarea unor misiuni în cazul în care toate Locuințele din oraș erau înlocuite cu Locuințe magice.
  • Misiuni - În unele cazuri, linia de misiuni nu continua corect în capitolul Zâne, dar acum s-a rezolvat.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Acum este posibil să schimbi numele orașului și prin intermediul aplicației de mobil. Personalizează-ți orașul și mai mult schimbând numele pentru ca toți să-l vadă!
  • Fereastra de misiuni a fost ajustată pentru a se potrivi mai bine tuturor textelor relevante ale misiunilor.
  • Pictogramele Bonus Cultură și Cultură din interfața principală a orașului au fost îmbinate într-o singură pictogramă și o singură imagine de ansamblu. Această nouă imagine de ansamblu combinată arată mai multe detalii despre modul în care se construiește bonusul pentru cultură și își propune să ofere o imagine mai clară asupra tuturor nevoilor tale legate de cultură.

    new_culture_overview.jpg


  • Prezentarea generală a mărfurilor - Cantitățile de 10 milioane sau mai mult nu mai sunt tăiate în fereastra de prezentare generală a mărfurilor.
  • Minuni Străvechi - Bonusurile populației nu mai sunt colorate în verde, ca și cum ar fi stimulate de Izvorul termal al tinereții pentru alte clădiri în afară de Locuințe, care sunt singurele clădiri stimulate de această Minune străveche.
  • Minuni Străvechi - Am adăugat traduceri pentru câteva texte care nu aveau încă traduceri în fereastra de selectare a unei Minuni străvechi favorite pentru a primi Ajutor între vecini.
  • Interfață utilizator - Orice cerințe de resurse pentru amplasarea străzilor noi nu mai sunt ascunse în spatele butoanelor utilizate pentru confirmarea sau anularea construcției.
  • Android - Butonul ”Înapoi” de pe dispozitivele Android poate fi folosit acum pentru a reveni la Harta lumii dacă a fost deschis din Arborele de cercetare.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus