• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.102

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare


Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Tooltip-urile care explică scopul Depozitelor de arme au fost ajustate pentru a indica faptul că măresc și cantitatea de unități care pot fi antrenate simultan în Baza de instruire și în Tabăra mercenarilor.
  • Tooltip-ul pentru Academia de magie, înainte de a fi construită în oraș, include acum informații despre opțiunea de a crea Binecuvântări și Invocări în cadrul clădirii.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:
  • Minuni străvechi - Nu mai este posibil să cheltui Puncte de cunoaștere la Minunile străvechi care sunt în curs de modernizare.
  • Academia de magie - Afișarea costurilor pentru vrăji nu se mai suprapune cu cronometrul respectiv pentru fiecare producție.
  • Turniruri – Am reelaborat textul care este afișat atunci când recompensele Turnirului sunt încă procesate de sistem, ulterior am remediat o eroare care a împiedicat traducerile pentru acest text.
  • Mărfuri - S-a rezolvat un caz rar în care era posibil să rămâi cu un sold negativ de mărfuri specifice după înlocuirea parțială a acestora cu Diamante.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Selectarea unei Minuni străvechi preferate este acum posibilă și din filele de prezentare, cercetare și actualizare ale Minunii străvechi respective.
  • O mulțime de indicii utile sunt acum afișate pe ecranul de încărcare.
  • Acum este posibil să folosiți „Conectați-vă cu Apple” pentru a crea un cont folosind un ID Apple existent.
  • Crafting - Timpul până când rețetele noi devin disponibile acum arată în mod corespunzător ore și minute, în loc de a arăta doar ore.
  • Misiuni - S-a rezolvat o problemă cu numerele rotunjite (mii) la misiunile care arată valori diferite între previzualizare și fereastra completă a misiunii.
  • Traduceri - S-au rezolvat mai multe texte care nu au fost alese în mod corespunzător pentru traducere. Nu vor mai apărea în limba engleză.
  • Clădiri - Bannerele care afișează numele unui set pentru Clădiri de set nu se mai pot extinde dincolo de spațiul dedicat clădirii din inventar.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus