• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Update Versiunea 1.100

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer

Informații actualizare



Salutare oameni și elfi,

În această versiune am adus îmbunătățiri jocului, am reechilibrat jocul, am rezolvat unele bug-uri și am îmbunătățit funcționalitatea aplicației mobile. Puteți consulta lista completă mai jos.

Îmbunătățiri


  • Am îmbunătățit vizibilitatea pictogramelor pentru construcții produși în D000-b „Nucleu” din capitolul Construcți.

Reechilibrare joc


  • Pentru capitolele 13 și 15, Locuințele magice se deblochează acum odată ce prima cercetare a fost terminată, în loc să solicite ca cercetările pentru locuințele respective să fie finalizate la jumătatea capitolului.
  • Producțiile de 9 ore pentru Mărfurile sensibile în nivelurile 28-31 ale fabricilor au fost ajustate pentru a le eficientiza pe diferite niveluri și categorii, deoarece unele fabrici au conținut o eroare de calcul care a făcut producțiile puțin mai puternice / mai slabe decât altele.

Bug-uri reparate



La fel ca în toate actualizările, am reparat o serie de bug-uri, printre care:

  • Locuințe magice - Descrierea pentru Locuințele magice nu putea fi deschisă în fereastra de dialog care părea să introducă Locuințe magice atunci când jucătorii nu aveau o populație suficientă în orașul lor pentru a termina procesul de construcție pe care încercau să-l înceapă.
  • Frății - Orice invitație într-o Frăție nu mai poate fi acceptată odată ce aceasta își schimbă starea în statutul de ”Închisă”. Invitațiile deschise pot fi încă urmate pentru a te alătura unei Frății închise. Invitațiile trimise anterior pot fi gestionate și anulate pentru a evita adăugările nedorite la Frăție.

Mobil



Notă: Actualizarea versiunii aplicației este lansată separat de versiunea jocului.
  • Notificările care informează despre Ofertele acceptate includ acum și numele jucătorului care a acceptat schimbul.
  • Chat-ul Frăției este de asemenea accesibil în timp ce vizitezi orașele altor jucători.
  • Am schimbat modul în care sunt descărcate ecranele de încărcare, personajele misiunilor și alte active, ceea ce permite afișarea ecranelor de încărcare în funcție de starea lumii (de exemplu, diferite ecrane de încărcare dacă un eveniment este activ pe o lume, dar nu pe alta).
  • Minuni străvechi - Izvorul termal al tinereții - Bonusul populației din Izvorul termal al tinereții nu mai este afișat cu o eroare de rotunjire, care anterior a determinat să apară până la 6 cifre zecimale în loc să fie rotunjite la valoarea corectă.
  • Minuni străvechi - Efectele Minunilor străvechi sunt acum afișate și dacă valoarea curentă a efectului bonus este „0”, de exemplu pentru clădirile care necesită alte condiții pentru ca efectul să devină activ. Anterior, astfel de efecte nu se prezentau corect.
  • Aventurile Frăției - S-au abordat mai multe misiuni ale Aventurilor Frăției, cu texte întrerupte și probleme suprapuse.
  • Mesaje - S-a rezolvat o problemă care putea provoca oprirea marcajelor de timp din mesaje, de exemplu o oră sau afișarea într-un format greșit pentru dată și oră.
  • Noutăți - S-a rezolvat o problemă care determina butonul de Noutăți să afișeze un indicator pentru noile intrări, chiar dacă nu erau disponibile deloc noutăți.
  • Înregistrare - Jucătorii noi nu mai sunt blocați când introduc o adresă de e-mail nevalidă pentru a primi buletine de știri.
Dacă ești curios și vrei să experimentezi aceste modificări înainte de a fi lansate, te rugăm să nu eziți să înregistrezi un cont pe serverul nostru Beta, unde acestea sunt lansate cu câteva zile în avans pentru testarea tehnică.
Sperăm că îți plac modificările pe care le aducem cu această actualizare. Te rugăm să ne împărtășești feedback-ul tău cu privire la modificări lăsând un comentariu în subiectul dedicat!

Toate cele bune,
Echipa Elvenar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus