• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Utilizarea Diamantelor nu este posibila momentan!!!

Elfenar

Evoker
1658826758507.png
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Pai... asta e scopul mesajului de eroare, sa incerci mai tarziu. Ai incercat ?
 

Elfenar

Evoker
Să speram că primim mai des astfel de mesaje de eroare când e vorba de :diamond: . Am să încerc și când vor fi extinderi de achiziționat poate le luăm gratis ;)! Trebuie să donez la Inno 33 diamante ( am redus câteva producții la ateliere ) din cauza mesajului de eroare fiindcă am folosit din diamante și nu sau șters din cont! Puteam să fac toate traseele ramase la aventuri pe diamante și ar fi mers fiindcă mesajul de eroare apărea după fiecare click dar în același timp și finaliza producția la ateliere ... a retras 11:diamond:din cont după care să blocat și 33 de diamante utilizate au rămas în cont... așa că pe viitor te rog să nu ne mai încurajam să încercam mai tărziu că am să ascult sfatul... fac și un print să am și dovada încurajării nu de alta dar o să mai încerc mai tărziu și altădată! Nu postam eu dacă era o simpla eroare si nu una gravă!
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
In primul mesaj ne-ai dat o poza cu un mesaj automat de eroare, cat se poate de intentionat, fara pic de detalii adiacente. Acum ne spui cu totul altceva.... De unde vrei sa ghicim ce ai vazut tu pe cont uitandu-ne la o poza, intentionata de altfel, cu un mesaj generic ?

Ai dat si un refresh la pagina de joc dupa ce ai redus ? Pentru ca lucrurile nu functioneaza chiar asa de regula, doar apar ca si cum ar fi asa in frontend, trebuie sa permita si backend-ul comenzile respective.
 

Elfenar

Evoker
Daca taceam filozof ramaneam.
Am facut o singura data 4 ateliere (Magice) cu 11 Diamante apoi am dat si refresh si binenteles ca dupa tura 4 am zis ca ceva nu e ok si pe atelierul 5 am pus o reducere de 30 min sa nu fac gaura in buget la Inno.
Deci/total am consumat 33 diamnte fara sa se retraga din cont... a luat 11 dupa prima eroare apoi click si finish productia mesaj de eroare si nu a consumat din diamante.
Specificam eu mai multe ieri...dar stiind ca e vorba de diamante cineva va verifica de urgenta!
Se poate verifica in cod... dupa ora 12:00 sa intamplat se vede acolo tot ce trebuie inclusiv ca am dat refresh s.a.m.d
Au si intrat in cont 200 diamante de la djinn
dar asta a fost un pic mai tarziu... si intre timp am mai consumat din diamante in academia de magie.
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu ai ce verifica la o simpla fereastra cu un mesaj de eroare intentionat, fara alte detalii, cum spuneam. E ca si cum ti-as da o poza cu academia de magie sa ghicesti tu ce problema am avut eu la ea... Sigur, poti alege sa raportezi sau nu, dar daca vreodata chiar este vorba de un bug si abuzezi de el, risti si sanctiune si retragerea beneficiilor, conform regulamentului de joc, atata tot.

In orice caz, multam pentru raportare. Pana acum nu se confirma acel bug in realitate, posibil sa fi aparut asa doar in frontend, de afisaj, dar incercam sa mai investigam. De asemenea, daca au mai fost cazuri asemanatoare, ne puteti da detalii aici. Multumim.
 
Sus