• Dragă cititorule,

    Pentru a putea participa activ la discuțiile de pe forum sau crea propriile subiecte, trebuie să deții un cont în joc. Înregistrează-te aici!

Sezonul viselor

Elfenar

Evoker
Am ajuns la Lvl 52 si din cele trei cufere prezente la final nu ti se ofera posibilitatea de a alege intre ele ceea ce e aiurea ...mereu se repeta cufarul din mijloc si acela se activeaza de fiecare data celelalte doua cufere cu premii fiind inacsesibile... in mod normal ar trebui sa poti sa alegi intre ele.


Screenshot 2023-04-06 033631.jpg
Screenshot 2023-04-06 033803.jpg
 

ULISE

Ascended
Bine ca nu ma mai straduiesc sa ajung acolo!
Este inca o noua pacaleala a celor de la inno ... a cata?!!

De fapt scopul este sa platesti cele 3000:diamond:
 

Elfenar

Evoker
Aveam optiunea revendica la un singur cufar dintre cele trei care apareau dupa ce ai deblocat Lvl.50 si la Sezonul viselor se pare ca doar visele mai functioneaza!

Din pacate Ulise avea dreptate...doar daca cumperi optiunea premium cu 3000:diamond: poti revendica oricare dintre cufere deci acest bug se pare ca nu necesita atentie si aceasta postare poate fi stersa! O zi minunata in paradisul Elverian...
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Nu este niciun bug acolo. Acele cufere pot fi alese doar daca abonamentul de sezon este activat, de aceea au lacate pe ele :) Am facut o sugestie intre timp pentru afisarea mai vizibila a acestui lucru, eventual a lacatelor :) Spor la joc.
 

Reina Del Mar

Journeyman
My two cents on the topic:
@ULISE Nu inteleg unde e pacaleala. Nu s-a spus nicaieri ca vom putea deschide orice cufar din cele trei dupa nivel 50. Daca nu ma insel ai cont pe beta, unde s-a discutat si clarificat chestiunea cuferelor.
Nu imi place ca jocul devine din ce in ce mai monetizat si diferentele intre f2p si p2p sunt din ce in ce mai mari - ceea ce va duce la o nisare a jucatorilor; nu cunosc strategia INNO dar la nivel tactic s-ar putea face imbunatatiri evidente . Nu imi plac nici modificarile de la turla - desi eu una am nevoie de fragmente de vraji - cred ca sunt multi care nu crafteaza si le gasesc complet inutile mai ales cand dezavantajeaza procentul de diamante pe care le poti castiga. Nu imi place nici reducerea puterii unor cladiri evolutive (cum ar fi ratonul). Sunt multe lucruri care nu sunt in directia in care jocul ramane atractiv atat pentru f2p cat si pentru p2p, dar nu o sa le mentionez aici. Nu imi place ca INNO nu comunica cu jucatorii inainte de a schimba/diminua avantaje deja existente in joc sau a lansa noi avantaje. Nu exista un poll, un sondaj, nu exista alternative. Aici cred ca ar trebui sa fie focusati pentru castig pe termen lung, insa pentru asta e nevoie si de o comunitate puternica. Care nu exista. Nici pe RO, nici macar pe BETA.
INSA:
- nici un joc f2p nu poate exista fara p2p. Nu cred ca cineva isi imagineaza ca exista niste programatori care voluntariaza pentru acest joc. Sau pentru orice alt joc online sau offline. Trebuie sa vina bani de undeva si cum fantana dorintelor sau genie nu au fost inca descoperite in real life, apar avantaje contra cost. Care cost e clar platit din moment ce jocul se dezvolta. Ne dorim sa se dezvolte, nu? 3k diamante pentru sezon vs 24k in turnir, nu pare chiar scandalos @Elfenar , nu?
- sezonul mi se pare mult mai interesant decat misiunile repetitive care existau inainte - pe care le ignoram si sunt sigura ca si voi. Pana la urma nu ne obliga nimeni sa facem misiunile si nici sa platim 3k diamante pentru premiile mari. Exact ca inainte, doar ca acum obtii si altceva in afara de bani si provizii + daca ai chef sa bagi bani obtii si niste cladiri (mai mult sau mai putin inutile, dar se pot transforma in fragmente de vraji).

Nu in ultimul rand as vrea sa vad pe forum - fiind unul dintre putinii vizitatori din cat observ - mai putine mesaje toxice si mai multe constructive, idei de joc, sugestii pentru optimizarea resurselor, tutoriale pentru lupte, etc. Tot ce ajuta e binevenit.
 

Elfenar

Evoker
• • • Reina Del Mar Ce curios cum invie conturile care nu mai joaca de x ani brusc !!!

Nu e treaba nimănui unde când și cum investesc eu Diamantele. Lăsați vrăjeală cu postări de la sute de conturi suport știm noi ale cui că toate postările contra sunt ale lui...nu dăm nume că nu e frumos.

Nu mai pomenesc de conturile de ajutor plasate în majoritatea frățiilor de top și controlul jocului în cazul în care se dorește o schimbare...mereu se găsește câte unu să se opună și după 5 minunute mai se opun aceași 2-3-4-5 care sunt o singură persoană de fapt în fiecare frăție... se vede la scorurile de la turnir care sunt conturile suport ale lui x și care sunt ale lui y și dacă te uiți un pic și la minuni ai lista completă de conturi!

Chiar încă nu a înțeles nimeni ca jucați contra unei singure persoane din joc...și cine deține puterea de fapt pe tot serverul de joc!

Toată stima și respectul pentru cei ce fac singuri Turnir pe propriile puteri și nu se bazează pe ajutoare să boicoteze Turnirul!

Dacă arunci o scurtă privire în frăția Lothlórien ai toate detaliile.

Fă și tu scor la turnir dacă te doare capul ce scor fac eu sau câte diamante arunc în joc!

Pe viitor vă recomand să vă vedeți de conturile suport în altă parte fiindcă nu mai durează mult și se va termina și cu aceste păcaleli fiindcă știu sigur că în curând se va implementa o verificare care va îngheța toate conturile suport!

Vă provoc să mă egalați de fiecare dată la Turnir cu propriile puteri dacă sunteți în stare și nu cu ajutoare!
 

Elmer Fudd

Community Manager
Echipa Elvenar
Rabbit Killer
Avem rugamintea sa va mutati eventualele diferende pe mesageria privata. Nu este aici locul potrivit pentru ele. Multumim.
 
Sus